Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική? :)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SlaveRose, στις 11 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    Τα λεει ολα αυτο το κειμενο, περι αγαπης και αλλων μυστηριων. Προσωπικα μου φτανει. Δεν ειναι ευκολη η αγαπη. Καθολου ευκολη.  
     
  2. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Απάντηση: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    Όταν "ανοιχτούμε" όπως χρειάζεται, και απολαμβάνουμε τις ενώσεις, δεν θα χρειαζόμαστε τις έννοιες να προσδιορίζουν τις στιγμές.
     
  4. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    Αγαπητέ MasterPerris , δεν τους δεσμεύω. Απόψεις ανταλλάσσουμε εδώ και τίποτα περισσότερο. Απλά θεωρώ ανόητο να επιχειρηματολογούμε για να καταστρέψουμε ιδεώδη ώστε να νιώσουμε επαρκείς. Θεωρώ ακόμα πιο ανόητο να πιστεύουμε ότι η εμπειρική μας άποψη είναι ρεαλιστική. Γι αυτό και παρέθεσα το ιδεώδες, ώστε να υπάρχει συγκρίσιμο μέγεθος.

    Φυσικά, αν κάποιος μπροστά στην Ακρόπολη, σχολίαζε: "Α..ένας σωρός πέτρες, η μία πάνω στην άλλη, για να προσελκύουν οι Έλληνες τουρίστες", θα σχολίαζα το ίδιο, που σχολίασα στην Θάλεια, ακόμα κι αν ήταν ιστορικός τέχνης με 4 διδακτορικά.

    @Slaverose
    Ο παππούς μου έλεγε, "να κοιτάς ψηλά στη σκάλα για να φτάσεις μέχρι τη μέση". Άρα αν κάποιοι εδώ μέσα αναρωτιούνται για το αν υπάρχει ή δεν υπάρχει , αν πρέπει να πιστέψουν ή όχι, αν πρέπει να το παλέψουν ή όχι, αν τους αρέσει ή όχι, θεωρώ ότι πρέπει να έχουν ένα σημείο αναφοράς, ψηλότερα, του υποκειμενικού ρεαλισμού. O MindMaster με παρέπεμψε σε ένα κείμενο του που συνδέει την ανιδιοτέλεια με το κουράγιο. Νομίζω αυτό τα λέει όλα.

    Την καλημέρα μου.
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    τουλάχιστον εγώ το νιώθω ότι με αγαπά ,και ψεύτικο να είναι ,καλό είναι ...
     
  6. Απάντηση: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    Μα αν εσύ το νιώθεις, πώς μπορεί να είναι ψεύτικο...;
     
  7. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Αν σε πιάνουν μετά τις 12, τυχερή είσαι. Θα μπορούσε να ήταν full time job το άθλημα.
     
  8. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Re: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    προς το παρόν είναι part-time  
     
  9. Απάντηση: Αγαπάει ο Κυριάρχος την Υποτακτική?  

    ειμαι ασχετος και γι αυτο δεν μου αρεσει να μιλαω προς το παρον σε τετοιες συζητησεις,αλλα μονο να διαβαζω για να μαθω.Παντως την μοναδικη σκλαβα που ειχα την αγαπουσα για την ηδωνει που μου προσφεραι.