Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pancyber, στις 6 Μαϊου 2009.

  1. Kosmos38

    Kosmos38 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    προβλεπονται επικες μαχες λοιπον ................. οσοι δεν μπορουν τα αιματα και τα χαρτια να μεινουν στην ακρη
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων



    Δεν φαντάζομαι να υποθέτεις πως όντως θα ξεπέσω σε τέτοιου είδος διάλογο...


     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    για νε εχει ισχυ ενα συμβολαιο πρεπει να περασει απο καποιες νομιμες διαδικασιες αλλοιως ειναι σαν εκεινους τους τιτλους που τους αγοραζεις με 20 ευρω και εχεις οικοπεδο στη στη σεληνη .

    και βεβαιως δεν θα κανω ουτε εγω διαλογο για ανοησιες .
     
  4. Kosmos38

    Kosmos38 Regular Member

    στο εξωτερικο το συμβολαιο μεταξυ M/s σχεδον παραδοση και συνηθιζεται πολυ νομιζω οτι εδω στην ελλαδα δεν πολυκυκλοφορει με αποτελεσμα να μην το γνωριζουν η να αγνοουν πολλοι.
    θεωρω δε οτι στις περισοτερες των περιπτωσεων ολα στηριζονται στη θεληση περισοτερο του/της s

    παρ ολα αυτα ομως πιστευω οτι πρεπει μεσα στα νηματα να δινουμε και ενα τονο χιουμοριστικο μερικες φορες ετσι για σπαει λιγο το μονοτονο του νηματος ..
    και συνεχιζουμε........
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    οντως εδωσες ενα χιουμοριστικο τονο αγαπητε μου ........
    διοτι οι σκλαβες οντως αγοραζονται αλλα το συμβολαιο ποιος το υπογραφει?
    το πωληθεν αντικειμενο?
     
  6. Kosmos38

    Kosmos38 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    οχι μονο εγω και ο pain iduser φροντισαμε να δωσουμε ενα τονο χιουμορ φανταζομαι
     
  7. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων


    Αρχική Δημοσίευση από Pain-Inducer Εμφάνιση μηνυμάτων

    δικηγορος υπαρχει?
    κολανε και χαρτοσημα κτλ?



    χα χα χα χα χα οχι βεβαια !!!!εχει να κανει με εναν τροπο ανακοινωσης της σχεσης .
    καπου εχω ενα αντιγραφο θα το ανεβασω με την πρωτη ευκαιρια

    __________________

    Δεν πιστευω ΤΙΠΟΤΑ και κανεναν


    αυτα ειναι τα λογια αν δεν γελαγε τοτε τι εκανε ?
    εκτος και αν παρα τα τεσσερα που φοραω δεν βλεπω καλα
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    τωρα εσεις οι δυο μου τα χαλατε!!!!!!!!!!!!
    τι θα γινει δεν θα πλακωθειτε για τη σκλαβα?
    κανονιστε θα την παρω εγω με τον τροπο που ξερω και δεν σας λεω
    και θα τη χαρισω αλλου........
     
     
  9. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Απάντηση: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    κοσμος πως να σε καλεσω σε μονομαχια απο εδω μεσα
    σου ριχνω το γαντι
    διαλεξε οπλο σπααθι τοξο η κονταρι
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    Είσαι όμως εκτός θέματος, και δεν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις προσεκτικά πριν απαντήσεις, ούτε καν αυτά που εσύ η ίδια παραθέτεις. Επειδή λοιπόν διατείνεσαι πως κατέχεις την Ελληνική, πρόσεξε πως λέω "θεωρεί εαυτήν δεσμευμένη", και όχι ότι όντως είναι δεσμευμένη.

    Είναι απόλυτα ευνόητο (τουλάχιστον σε όποιον διαθέτει νόηση) πως σύμφωνα με την τρέχουσα νομοθεσία δεν νοείται ιδιοκτησία ανθρώπου από άνθρωπο, ούτε φυσικά και η παραχώρηση της ελευθερίας κάποιου σε κάποιον άλλο. Νομικά λοιπόν, εννοείται πως δεν θα έστεκε σε καμμία περίπτωση τέτοιο συμβόλαιο, οπότε είναι τελείως περιττό και άτοπο να μου αναφέρεις περί "νομίμων διαδικασιών" που πρέπει να τηρούνται. Από όσα Πρωτοδικεία και Εφορίες κι αν περάσει ένα τέτοιο συμβόλαιο, δεν πρόκειται ποτέ να δεσμεύει νομικά κανέναν.

    Η ισχύς όμως (γιά όποιον φυσικά θέλει να την αποδεχτεί) των μπιντιεσεμικών συμβολαίων, δεν είναι νομική, αλλά ηθική και ψυχική. Είναι συμβόλαια "τιμής" και όχι τίτλοι που δηλώνονται στο κτηματολόγιο. Αυτά είναι πράγματα βεβαίως που έχουν αναλυθεί εκτενέστατα στο παρελθόν σ' αυτό εδώ το φόρουμ, και μάλιστα σε συζητήσεις ιδιαίτερα έντονες (όπως έχω ξαναπεί, καλό είναι κανείς πριν πάρει θέση απέναντι σε κάτι που δεν κατανοεί ακριβώς, και δη απαξιωτική, να ρίχνει μιά ματιά στα παλιότερα νήματα. Υπάρχουν, δεν έχουν διαγραφεί). Πολλοί από εμάς (συμπεριλαμβανομένου και εμού) είχαμε τότε διαφωνήσει και με την ηθική ακόμη ισχύ των συμβολαίων αυτών, ή τουλάχιστον ισχυριζόμασταν πως δεν είναι καθόλου απαραίτητα και πως σε μιά κατά τα άλλα υγιή M/s σχέση, δεν έχουν να προσφέρουν τίποτε το ουσιαστικό.

    Ουδέποτε όμως κάναμε το θέμα ρεντίκολο. Ουδέποτε απαξιώσαμε και διακωμωδήσαμε τις επιλογές ζωής κάποιων ανθρώπων με τον τρόπο που γίνεται εδώ, και που δυστυχώς γίνεται όλο και συχνότερα μέσα στο φόρουμ.



    Αρχίζω να καταλήγω πως μάλλον κακώς προβληματίζομαι. Προφανώς οι λέξεις ανάμεσα στις οποίες προσπαθούσα να επιλέξω στο προηγούμενό μου ποστ, ισχύουν όλες.




    Το αν βλέπεις ή όχι, το ξέρεις εσύ. Αυτό που ξέρω εγώ, είναι ότι σαφώς δεν διάβασες κι εσύ τί έγραψα, πριν απαντήσεις. Προτείνω μιά δεύτερη προσπάθεια.



     
    Last edited: 7 Μαϊου 2009
  11. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Απάντηση: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    καλα αμα πρεπει να πλακωθουμε πρεπει να δουμε και την σκλαβα
    να δουμε το εμπορευμα
    τσαμπα του εριξα το γαντι?
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Αγοραπωλησίες - ανταλλαγές σκλάβων

    αγαπη μου επαθες αμνησια?