Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αισθήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 12 Δεκεμβρίου 2008.

?

Ποιά απ' τις παρακάτω αισθήσεις δεν θα θέλατε να χάσετε;

  1. Όραση

    29 vote(s)
    74,4%
  2. Ακοή

    0 vote(s)
    0,0%
  3. Αφή

    8 vote(s)
    20,5%
  4. Όσφρηση

    0 vote(s)
    0,0%
  5. Γεύση

    1 vote(s)
    2,6%
  6. Κάτι άλλο (παρακαλώ εξηγήστε)

    1 vote(s)
    2,6%
  1. llazouli

    llazouli Contributor

    Είναι ο κόσμος δύσκολη γραφή
    που όλο σβήνεται...
    κι αν δε διαβαστεί με την αφή
    τίποτα δε γίνεται.
     
  2. naida

    naida Regular Member

    Απάντηση: Αισθήσεις

    Την αφή νομίζω.Θα με στεναχωρούσε περισσότερο να μην μπορώ να αγγίζω.
     
  3. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Αισθήσεις

    Αυτη που θα εχανα...
     
  4. ariadni

    ariadni Regular Member

    Σημαντική και η αίσθηση του χρόνου  .
    Η απώλεια της είναι ευπρόσδεκτη μόνο στις περιπτώσεις που πετάω στα συννεφάκια μου.
    Αλλιώς, μάλλον καταστροφική.
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Αν και ψήφισα ότι και οι περισσότεροι (όραση), θα ήθελα να πω πως καμιά δεν είναι να χάνεις. Μια φορά και για ένα μεγάλο διάστημα γύρω στα 2 χρονιά είχα χάσει την όσφρηση μου, μετά από λάθος χειρισμό ιατρών στην αντιμετώπιση της ιγμορίτιδας με είχαν πλακώσει στη κορτιζόνη με αποτέλεσμα να καεί (αν έχεις το Θεό σου) ε λοιπόν παιδία ναι είναι αναπηρία. Χρειάστηκε να περιμένω ένα εξάμηνο για να ξεκινήσω ομοιοπαθητική να κάνει εν τέλη καλά και την ιγμορίτιδα και την χαμένη όσφρηση. Δε μπορείτε να φανταστείτε τι υπέροχο συναίσθημα είναι να οσμίζεσαι μετά από 2 χρονιά παντελούς ελλείψεις όσφρησης. (φαγητό ήταν το πρώτο)
     
  6. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    Αν χανεις μια απο αυτες τις αισθησεις...μαθαινεις να βασιζεσαι στις υπολοιπες πιο πολυ, και να τις εκτιμας... Αν χασεις ακοη εχεις την αιωνια ησυχια.. 
     
  7. mprou

    mprou Regular Member

    Δεν θα ηθελα να χασω την αφη μου και γενικα τιν ικανοτιτα να αισθανομαι φυσικη επαφη. Η οραση ειναι η αισθηση που χρησημοποιουμε περισσοτερο αλλα η αφη ειναι αυτη που μας κανει να νοιωθουμε ζωντανοι.
     
  8. livia

    livia New Member

    την οραση
     
  9. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μα το χιουμορ φυσικα ....
    καμια αισθηση δεν αξιζει αν λειπει η αισθηση του χιουμορ
    αν μπορεις να γελας διχως να βλεπεις να ακους ή να αισθανεσαι (αγγιγμα) ... τοτε τι πραγματικα θα εχεις χασει ; ...
    αν τα εχεις ολα μα δεν γελας ... τοτε ποια θα ειναι η αξια τους ; ...
     
  11. female

    female Contributor



    Καμιά δεν θα μπορούσε να μη μου λείπει αφόρητα. Όραση και αφή περισσότερο.

    Μήπως τις ακυρώνουμε, τις σβήνουμε, μήπως φοβόμαστε να δούμε, να ακούσουμε, να ... να... νοιώσουμε. Κι αυτές θέλουν την άσκησή τους.



     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Την όραση. Ότι κάνω (καλλιτεχνικά) έχει να κανει με την όραση.