Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλάζοντας σκλάβο....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος blackdaisy, στις 9 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. fractal

    fractal Regular Member

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Μερικοί άντρες είναι πολύ τυχερές!!!
     
  2. MiB

    MiB Regular Member

    Το "μαμάω και δέρνω" attitude όπως το λες.. πιστεύεις ότι αντιπροσωπεύει το γνήσιο αρσενικό???

    Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα. Οι περισσότεροι άντρες που γίνονται gay μετά την ενηλικίωση συνήθως περνάνε μία τέτοια φάση με το συγκεκριμένο attitude, το οποίο είναι περισσότερο μία απέλπιδα προσπάθεια να πείσουν τον εαυτό τους πρωτίστως και μετά τους υποόλοιπους, ότι είναι γνήσια αρσενικά ενώ ουσιαστικά μέσα τους έχουν αρχίσει ήδη να αμφιταλατεύονται.. Για τον συγκεκριμένο πιστεύω πως απλά του έδωσες την κατάλληλη αφορμή για να απελευθερωθεί σιγά - σιγά. Ενδεχομένως να σου αξίζουν τα εύσημα γι' αυτό, αλλά όχι και για κάτι παραπάνω..

    Χωρίς παρεξήγηση, απλά λέω την άποψή μου..
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    'Μαμάω' θα πει γαμάω, χωρίς γάμα;
     
  4. MiB

    MiB Regular Member

    Re: Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    εγώ αυτό κατάλαβα πάντως..
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Μόλις ερωτεύτηκε..μη τον είδατε τον Παναή...
     
  6. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....




         


    το ειπαμε δεν παιζεται το ατομο!
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Μαμάω θα πει γίνομαι υποτακτικός και γι' αυτό φταίει η μαμά μου
     
  8. blackdaisy

    blackdaisy New Member

    Ευχαριστώ για τα σχόλια σας. Η ιστορία είναι αληθινή 100%. Σε οτι αφορά εμένα έχω κάνει την αυτοκριτική μου. Προφανώς υπήρχε κάποια προδιάθεση και εγώ ήμουν το μέσον να εκδηλωθεί. Συμφωνώ εν μέρει με τον Blindfold,

    | ένας υποτακτικός άνδρας έχει δύο επιλογές σε βάθος χρόνου.

    να γίνει ομοφυλόφιλος ή σαδιστής (προσοχή όχι κυρίαρχος..) |

    και αναρωτιέμαι κατά πόσο υποθάλπτεται στην ανδρική ψυχολογία, ειδικά απο μια ηλικία και μετά. Νομίζω πως είναι τυχεροί (και οχι τυχερές) όσοι μπορούν να την εκδηλώσουν και να απελευθερωθούν από συμπλέγματα και προκαταλήψεις.
     
  9. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Bravo ! ! !  
    Bravooooooooo ! ! ! 
    Έτσι πρέπει να συμβαίνει για να ξεκαθαρίζει το τοπίο και …
    να μεγαλώνουν τα κομμάτια τις πίτας που Μ α ς αναλογούν !  
    Σου εύχομαι τα καλύτερα ! 
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Εχω μια απορια ...

    ποιος εκπαίδευσε ποιον τελικα???

    Εσυ τον εκανες σκλαβο η αυτος σε εκανε αφεντρα???
     
  11. MiB

    MiB Regular Member

    Οκ ένας άντρας υποτακτικής ψυχολογίας είναι πολύ πιθανό σε βάθος χρόνου όπως λέτε να γίνει ομοφυλόφιλος (αν δεν είναι ήδη). Αυτό έχει κάποια λογική. Την άποψη ότι η άλλη πιθανότητα είναι να γίνει σαδιστής, ειλικρινά δε μπορώ να την ερμηνεύσω με λογικά επιχειρήματα.. Αν μπορείτε να με διαφωτίσετε..
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014