Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμφι/Παν-σεξουαλικές υ γυναίκες στο BDSM σχετίζεσθαι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dark_Explorer, στις 2 Μαϊου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευχαριστώ για την συμβολή.

    Η προτροπή του Κ σου ήταν και να βλέπει ή και να συμμετάσχει; Ο ρόλος που έπαιρνες ήταν αποφασισμένος από τον Κ σου;
    Θα μπορούσες να είσαι υποτακτική σε σχέση με γυναίκα Κ δίχως την παρουσία ανδρός ή το αντιλαμβάνεσαι ως κάτι το παροδικό;
     
  2. ellianna

    ellianna Regular Member

    Η προτροπή του Κ μου αφορούσε στο να βλέπει κυρίως.Ο ρόλος δεν μπορώ να πω πως ήταν προαποφασισμένος,ίσως μόνο στην πρώτη επαφή.
    Το αν θα μπορούσα να είμαι υποτακτική με γυναίκα Κ χωρίς την παρουσία ανδρός?
    Πιστεύω πως όχι,όχι γιατί είναι παροδικό,αλλά γιατί μπορώ να το "φτασω" έως play partners,και όχι σε επίπεδο σχέσης.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Την εναλλαγή ρόλων την έχεις βιώσει και σε συνύπαρξή σου με άνδρα ή εκεί λειτουργείς με διαφορετική ματιά και προοπτική;
     
  4. ellianna

    ellianna Regular Member

    Έχει τύχει να μ αρέσει πολύ κάποιος άνδρας αλλα επειδή δεν μπορούσα να λειτουργήσω διαφορετικά,να λήξει η γνωριμία μας εκεί.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Συνεπώς, η δική σου οπτική διαφοροποιείται με το φύλο εν αντιθέσει με την τοποθέτηση της @katerina όπου δεν την επηρεάζει ως προς τον ρόλο της.

    Προσθέτοντας στο νήμα, έχω παρατηρήσει από αρκετές "straight" γυναίκες να εκδηλώνουν ομοφυλοφιλικές πτυχές.
    Εσύ, αν επιτρέπεται, γιατί δηλώνεις straight όπου αντιτίθεται σε όσα αναφέρεις στο παρόν νήμα;
     
  6. ellianna

    ellianna Regular Member

    Χαχα αν σου πω ότι τώρα το είδα πως το έχω αφήσει ακόμα ετσι?
    Βλέπεις αυτές οι εμπειρίες μου είναι ακόμα φρέσκιες...
    Ευχαριστώ για την παρατήρηση!
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εύχομαι αέναη ανανέωση των εμπειριών.
    Ευχαριστώ για τη συζήτηση, δεσποινίδα.
     
  8. katerina

    katerina Regular Member

    Nα το παω εγω λιγακι παραπερα...  
    Για πολλα χρονια δηλωνα straight μονο, γιατι θεωρουσα οτι περαν στα του "κρεβατιου" δεν θα εβλεπα ποτέ γυναικα ερωτικα με την εννοια του ερωτα κτλ.. τις εβλεπα ως φιλες ξεκαθαρα Ενας λογος ειναι αυτος.

    Επισης επειδη οταν δηλωνεις σε ενα τετοιο site bisexual , ωω γινεται ο κακος χαμος. Το μυαλο των ανδρων (κυριως οσων κοβουν βολτες για σεξακι μονο) παει κατευθειαν στις παρτουζες κτλ..
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το site δε δίδει και επιλογή asexual να γλυτώσεις  
     
  10. katerina

    katerina Regular Member

    Ελα ντε!  
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ειχα πάντα φαντασιώσεις με γυναίκες. Μου αρέσουν πολύ. Μου αρέσουν το τρυφερό δέρμα, χείλη, στήθος, μουνακι, κωλαρακι, να τις φιλάω, παντού, να με παίζουν και να τις παίζω. Είχα φαντασιώσεις από εφηβική ηλικία, να πω την αλήθεια, δεν ένιωσα ποτέ άσχημα γι αυτό, μεγάλωσα και σε μια εποχή που οι γκει σχέσεις ήταν σχετικά ανοιχτές, με την έννοια ότι «ας κάνουν ο,τι θέλουν αλλά μην προκαλούν» (αυτό ήταν το trend) τότε. Τώρα είναι ακόμα πιο ανοιχτές. Επίσης, ήταν πολύ δημοφιλής εικόνα lifestyle γυναίκα με γυναίκα. Όποτε, ερωτικά ένιωθα ότι δεν κάνω κάτι λάθος, αλλά δεν ήξερα και πως να το εκδηλωσω.

    Ξεκίνησαν οι δειλές εμπειρίες με τριολεδακια. Πιο πολύ με ένοιαζε να ικανοποιώ την γυναίκα που είχα κι έπαιζα, παρά τον άντρα, άρα ξεκάθαρα ήθελα κάτι αποκλειστικά λεσβιακό, κάποια στιγμή. Έτσι άρχισα να ψάχνομαι μόνο για γυναίκες. Επίσης, λατρεύω τα σεξουαλικα βοηθήματα, άρα κι αυτό ήταν κάτι που είχα άνεση να χρησιμοποιώ είτε σε εμένα είτε σε άλλη γυναίκα. Τι να πεις...μάλλον έχω αρκετή λεσβιακή φύση μέσα μου  

    Σε πλαίσιο σκηνής, μποτομαρω. Εξάλλου αυτό που με ικανοποιεί, είναι να κάθομαι ήσυχη και να ακολουθώ οδηγίες, να ικανοποιώ αυτόν/αυτήν που τοπαρει. Ακόμα ακόμα, όπως λέω για αστείο, αλλά το εννοώ σοβαρά, μποτομαρω και σε μποτομ, δηλαδή ακόμα και μια σκηνή με πολλές γυναίκες, πάλι θα μποτομαρω. Θα φροντίσω να περάσει καλά μαζί μου.

    Μου έχει ζητηθεί να τοπαρω άλλη μποτομ. Να πω την αλήθεια, δεν μπορώ να προκαλέσω πόνο, δεν με ηδονιζει, με ψιλοχαλάει, γι αυτό και μου έχει ζητηθεί (σαδιστές γαρ)  . Μόνο ηδονή μπορώ να προκαλέσω, κι αυτό το κάνω με μεγάλη χαρά.

    Σαν υποτακτική, δεν έχει τύχει να ζητήσω να με αναλάβει κάποια Κυρία. Ίσως γιατί οι Mistresses που έτυχε να συναναστραφω ήταν straight και είχαν δούλους άντρες, ίσως γιατί κυρίως είχα άντρες Κ να ξεκινάμε συζητήσεις, ίσως γιατί οι λεσβίες Κ ψάχνουν κυρίως λεσβίες υποτακτικες, φοβούμενες ότι αν είναι bisexual η υποτακτική, μάλλον θα κυλήσει προς άντρες Κ. Αυτές είναι οι εξηγήσεις που μου έρχονται στον νου.

    Αυτά όσον αφορά το ερωτικο πλαίσιο.

    Όχι, για εμένα δεν ισχύει αυτό. Είναι ένα εξαιρετικο άλλοθι όταν ξεκινάει κάποια τις λεσβιακές σκηνές, «με ανάγκασε ο Κ μου», αλλά τελικά, αν είναι bi θα επιδιώξει να σχετιστεί και με γυναίκες πέρα από άντρες. Από την άλλη, δεν το δαιμονοποιω, οι συνδυασμοί είναι όλοι εξαιρετικοί μεταξύ συναινούντων ενηλίκων.

    Ωραίο είναι γυναίκα Κ με τον σκλάβο Της κι εμένα, ωραίο είναι άντρας Κ bi με τον σκλάβο Του κι εμένα (το οποίο είναι τρελή μου φαντασίωση-δεν έχει γίνει) κλπ. Το σύνηθες βέβαια είναι να παίζουν «αδελφούλες» μεταξύ τους και με τον Κ τους, που επίσης είναι όμορφο.  

    Συγχωρήστε μου, ότι αναφέρομαι πάντα και σε σωματικό παράγοντα, αλλά για εμένα, όπως είμαι φτιαγμένη, μόνο τα ψυχοπνευματικα, δεν με καλύπτουν απόλυτα. Λατρεύω τα mind fucks, την υποταγή μυαλού κλπ αλλά χρειάζομαι και το πιο απτό στοιχείο μιας αλληλεπίδρασης (δεν εννοώ αποκλειστικά γενετήσια επαφή).

    Για εμένα, όχι δεν θέλω να λειτουργήσω Κυριαρχικά. Kinky play ναι, αλλά και πάλι σαν μποτομακι.

    Δεν παραδίδω έλεγχο, απλά το Κ τον παίρνει (pun intended  ) άρα δεν έχει σχέση το φύλο.

    Είναι διαφορετικό ερέθισμα, με το ίδιο αποτέλεσμα  
     
    Last edited: 22 Νοεμβρίου 2020
  12. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Καθαρά σαν food for thought, αν και έντονα αμφιλεγόμενο,
    αξίζει μια ματιά στο Σύμπαν 25

    υγ ... αυτό δεν σημαίνει ότι τέτοιες συμπεριφορές είναι είτε
    ανήθικες, είτε προβληματικές, είτε άρρωστες.