Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμόκ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kathavra, στις 27 Σεπτεμβρίου 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    Θα σου απαντήσω το βράδυ γιατί τώρα δεν μπορώ... Πάντως για να σου δώσω τροφή για σκέψη ο/η καθε Κ θα πρέπει να τρέμει εφεξής τον/την κάθε υ μη τυχόν του ασκήσει ποινική δίωξη εκδικητικά σε κάποιο καυγά με αποδεικτικό στοιχείο τη γνωμάτευση...Τέλος πάντων θα το συζητήσουμε το βράδυ γιατί καμιά φορά τα πράγματα δεν είναι και τόσο απλά όπως τα παρουσιάζεις.... Αλήθεια πόσα σπίτια θα μπορώ να φάω τρέχοντας σε δημόσια νοσοκομεία για γνωμάτευση μετά από ένα σέσσιον;
     
  2. gaby

    gaby Guest

    @lucozade,

    νομίζω ότι πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό. Το αμόκ είναι αμόκ, πέρα από safewords και τα πάντα. Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Αν βρεθείς απέναντι σε κάποιον που τον έχει πιάσει αμόκ παλεύεις για τη ζωή σου ακόμα και αν είσαι σκλάβος του και του ανήκεις και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά ή ιδίως τότε (εξηγήσεις κάποια άλλη φορά, δεν είναι εδώ η κατάλληλη περίπτωση). Είναι άμεσο αντανακλαστικό να παλεύεις για τη ζωή σου ή την αρτιμέλειά σου αν νιώθεις ότι απειλείται. Δεν έχω safeword στη σχέση μου, μια φορά που χτυπήθηκα σε σημείο που ένιωσα ότι μου κάνει κακό φώναξα "φοβάμαι και δεν μου αρέσει καθόλου" ε, δεν συνέχισε ο Κυρίαρχος.

    @Elysium,

    βασικά έχεις δίκιο ως προς τη μη δυνατότητα πρακτέου.

    @kathavra,

    συμπάσχω και λυπάμαι πολύ για το πάθημά σου. Πραγματικά λυπάμαι, ελπίζω να είσαι καλά τώρα και αν μπορώ να σε βοηθήσω πες μου.

    @ όλους

    Ως παλιό μέλος της κοινότητας θυμάμαι πως έχουν διαγραφεί λογαριασμοί μελών για συστηματική παρενόχληση, όπως και για άλλους λόγους, όμως είχε γίνει πανθομολογούμενο ότι παρενοχλούν. Αλλά όπως λέει και ο Elysium δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα και όχι μόνο αυτό, υποθέτω ότι ο @Tenebra_Silente και ενδεχομένως η @atasai θα μπορούσαν να εξηγήσουν πόσο δύσκολα γίνονται περιστατικά που αφορούν δύο και αποκτούν ποινικό χαρακτήρα εξαιτίας του ενός.

    Θέλει πολύ προσοχή πριν την συναίνεση ποιον θα εμπιστευτεί κανείς. Τα πράγματα είναι δύσκολα όταν δεν τον ξέρει κανένας να πει ότι π.χ. "δεν έχει ακουστεί να κάνει κακό σε κάποιον"

    Παρακαλώ κρατήστε τους τόνους χαμηλά για να μην υπάρχει έδαφος να διαμαρτυρηθεί κανείς για "συκοφαντία". Θα είναι απαίσιο να αναγκαστούμε τότε να κάνουμε κάτι ως κοινότητα, γιατί εκεί θα μας αφορά. Και ναι, να ενημερωθούν όλοι, από στόμα σε στόμα.
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ρε συ @gaby το πας όλο το θέμα ωραία και κατανοητά και εδώ του αλλάζεις τα φώτα.

    Από την μία, αν γίνει κάτι ανοιχτά στο φόρουμ χώρις τα απαραίτητα στοιχεία που το έθιξα κι εγώ προηγουμένως είναι ''συκοφαντία'', αλλά παρακινείς στην δεύτερη περίπτωση να περάσει από στόμα σε στόμα αυτή η ''συκοφαντία'' ή μη;

    Εκτός και αν δεν το αντιλαμβάνομαι σωστά, οπότε εξήγησε μου.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    @lucozade,

    ό,τι και να είναι, δεν θα εξαναγκαστεί η κοινότητα σε ενέργειες που δεν θα θέλει να κάνει υπό απειλές, μη μου ζητήσεις να πω περισσότερα γιατί είναι εξαιρετικά ευαίσθητο το θέμα.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Παιδιά για να κλείνει η ανούσια αντιπαράθεση και αν είναι, να συζητήσουμε πάνω στο "Αμόκ" γενικότερα...Με την "παθούσα" -και την οποία δεν γνώριζα πριν -( της οποίας δεν σκοπεύω, ούτε χρειάζεται να πω τ' όνομα ) μίλησα ( επαγγελματικό κόλλημα εγκεφάλου που με κάνει να φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν )...και το "σκηνικό" καθόλου αμελητέο δεν θα ήταν...

    Καμία λασπολογία γιατί τα ονόματα "δράστη" και "παθούσας" ( τα εισαγωγικά για ευνόητους λόγους...) τα ξέρουν ελάχιστοι...

    Ως προς το τι θα πράξει η διαχείρηση...έχει ήδη ενημερωθεί με τον δέοντα τρόπο...Σίγουρα είναι απαρτισμένη από ανθρώπους ευφυής και συνετούς...Και που θα κάνουν το σωστότερο ως προς προφύλαξη τόσο των εγγεγραμμένων όσο και του "οικοδομήματος" τους...Και είμαι βέβαιος ότι θα πράξουν, δίχως να "καρατομήσουν" αδίκως κανέναν...

    Υ.Γ. Συμφωνώ απολύτως με την @gaby περί χαμηλών τόνων. Αν μη τι άλλο γιατί δεν χρειάζεται να φαινόμαστε σαν κάτι που δεν ήμαστε λόγω μεμονωμένων ατυχών περιστατικών...Και όχι γιατί πρέπει να κρύψουμε κάτι κάτω από το χαλάκι...

    Υ.Γ. 2 Ως προς το θέμα της συκοφαντικής δυσφήμισης...Όσο δεν κατονομάζεται δημοσίως η ενώπιον οποιουδήποτε τρίτου ο "δράστης"...ούτε καν σαν nick που θα μπορούσε να συνδεθεί με ονοματεπώνυμο που οιοσδήποτε εδώ μέσα θα γνώριζε...και στον οποίο "δράστη" θα προσάπτονταν ψευδή γεγονότα με αποκλειστικό σκοπό την αμαύρωση της υπόληψης του ( και άδικη πρόκληση ζημίας στον τελευταίο )...Θέμα συκοφαντικής δυσφημήσεως δεν τίθεται...Και παρακαλώ...μην ξανακάνουμε νομική "συζήτηση" με κατεβατά νομολογίας και κωδικών...

    Γνώμη...Αν είναι, ας ξαναπιάσουμε τα του "Αμόκ" γενικότερα και ας αφήσουμε το συγκεκριμένο περιστατικό σε εκείνους που έμμεσα η άμεσα θα τους αφορούσε... 

    Για να μην πω, ότι θα πρότεινα να αφαιρεθεί εντελώς το παρόν νήμα ( και μόνο προς αποφυγή "λεκτικών παρεκτροπών" )...Πρόταση ενός χρήστη σαν όλους τους άλλους...Σίγουρα δεν πάω να μπω στα χωράφια των διαχειριστών, ούτε να τους δείξω τα αμπέλια τους... 
     
    Last edited: 28 Σεπτεμβρίου 2014
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    @Tenebra_Silente δεν διαφωνώ περί ''συκοφαντίας'' για αυτό την έχω σε εισαγωγικά.

    Όπως κάνεις κι εσύ την πρότασή σου, να συμπληρώσω ότι κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι κατά καιρούς υπάρχουν πάρα πολλά βίαια θέματα εδώ και εννοώ βίαια που ίσως θα έπρεπε να υπάρξει κόψιμο (πείτε το λογοκρισία ή ότι άλλο θέλετε).
     
  7. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Συμφωνω απόλυτα με την @gaby .
    Το εθεσε οσο καλύτερα και πολιτισμενα ή οπως θέλετε πειτε το.
    Τροποι καλυψης χρηστών στα φορουμ υπάρχουν κατα ενα 30% . δε μπορώ να πω οτι φτάνει στα οσα χρόνια κυκλοφορω στους ιστούς με τις αραχνες
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Βρε συ @lucozade στην προκειμένη δεν θα ήταν λογοκρισία...Αλλά ένα αληθινό περιστατικό που η νηματοθέτρια σίγουρα λάθος δεν έκανε που το άνοιξε...Αλλά κάποια λάθη κάναμε όλοι μας μετά από ένα σημείο των παρεμβάσεων μας...Για να γίνω πιο σαφής...Όταν βγήκε στη "φόρα" ότι επρόκειτο για άτομα που γνωρίστηκαν εδώ μέσα...από εκείνο το σημείο και μετά...και πάντα κατ' εμέ το νήμα θα έπρεπε για εκείνο και μόνο το λόγο να "αφαιρεθεί"..Για ν' αποφευχθούν κυνήγια μαγισσών η "εξυπνάδες" κτλ κτλ που δεν είμαι αρμόδιος εγώ να ορίσω...

    Αλλά ίσως και να έκαναν καλύτερα να το αφήσουν εδώ το νήμα στο τέλος ( σίγουρα θα έκαναν καλύτερα...Αλλά επαναλαμβάνω...Η δική μου είναι η γνώμη ενός απλού χρήστη...Δεν σκέπτομαι καν να μπω σε χωράφια που δεν μου ανήκουν )...Προς γνώση των χρηστών...Δεν είμαστε τίποτε τρελοί και η σύνεση δεν είναι ποτέ αρκετή...αλλά μπορούν να συμβούν και τα "παρατράγουδα"...Δεν είναι δυνατόν να ελέγχουμε τους πάντες...Και μην ξεχνάμε ότι η καλύτερη προστασία, είναι η πρόληψη και για εκείνη ευθυνόμαστε μόνο εμείς προσωπικά και κανείς άλλος...Μετά αν κάποιος είναι άτυχος σαν την κοπελιά...Γιατί μόνο κουτορνίθι η περιορισμένης νοημοσύνης δεν μου φάνηκε από την συνομιλία μας...Εκεί μόνο να ευχόμαστε μπορούμε, να μην μας τύχει το κακό...Ούτε σημαίνει ότι όλοι οι παρόντες ( στο φόρουμ που βρισκόμαστε όλοι μας τώρα ) είναι επικίνδυνοι...
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2014
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Λύστε τα προβληματάκια μόνοι σας. Δεν είμαστε εδώ λαϊκό δικαστήριο.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εγω λεω να βρουμε 10 εθελοντριες και να τον γαμισουν με στραπ-ον 
     
  11. Noardos

    Noardos Regular Member

    Άλλος γαμάει, άλλη γκαστρώνεται και σε άλλους πάει ο λογαριασμός.
    Σε λίγο θα μας πείτε πως φταίμε κι εμείς γιατί απλώς συνυπάρχουμε στον ίδιο πλανήτη.

    Άμα σου συνέβει κάτι που δεν είχες συγκαταθέσει γι αυτό πας στην αστυνομία καθώς και σε όποιον άλλον υπεύθυνο και ασκείς το κάθε νόμιμο δικαίωμά σου.

    Το να βγαίνεις στα παράθυρα της Τατιάνας και της Αννίτας να μιλάς με αοριστολογίες δίχως αποδεδειγμένα γεγονότα και ονόματα δεν έχει κανένα νόημα, ίσα ίσα κάποιοι/ες θα το εκμεταλλευτούν για να ευλογήσουν τα γένια τους ή για να σε πάρουν στο ψιλό ή για να σε "συμπαρασταθούν".

    Όταν λες τα "δέοντα" ελπίζω να αναφέρεσαι πως άσκησες κάθε νόμιμο δικαίωμά σου, το οφείλεις τόσο στον εαυτό σου, όσο και σε αυτήν εδώ την κοινότητα που την απασχολείς με το πρόβλημά σου αλλά και για να προστατεύεις τα υπόλοιπα μέλη.
     
    Last edited: 28 Σεπτεμβρίου 2014
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Έχει ξανασυμβεί. Είναι ευκαιρία να δείχνουν την δήθεν ευαισθησία τους κάποιοι ενάντια στους "κακούς ανθρώπους". Νόημα θα είχε ένα νήμα που θα αφορούσε γενικά τρόπους ασφάλειας σε μια τέτοια περίπτωση.
     
Thread Status:
Not open for further replies.