Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανάκτηση αυτοελέγχου έπειτα από αίτημα αποδέσμευσης του υποτακτικού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 5 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κάτι έγινε πριν και δεν έπαιρνε edit στα quotes, το διέγραψα και το ξαναγράφω.
    Συμφωνώ, η συζήτηση είναι αν το υ ζητάει και αν το Κ βοηθάει και υπό ποιες προϋποθέσεις και σε ποιες συνθήκες όλα αυτά.

    Ήταν μια κόκκινη ρέγκα με πολλά αυγά    

    Η βοήθεια είναι για θέματα BDSM και μόνον όσον αφορά το τέως υ, δεν είναι στο προσωπικό κομμάτι "να την βοηθήσει να φύγει από αυτόν" εκεί υπάρχουν και πολλά άλλα πράγματα εκτός BDSM. Δεν είναι μόνον η ανταλλαγή ελέγχου σε μια σχέση D/s ή M/s είναι και πώς την βιώνουν οι δύο άνθρωποι που συμμετείχαν. Δεν θα μιλούσαμε για mentoring τότε - άρα αποστασιοποίηση του Κ - αλλά για κάτι τελείως διαφορετικό.

    Ποιος μίλησε για ευθύνη Κ για μια πρώην υ;
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχω μια απορία. Η υ θα κρατάει κρυφή την οποιαδήποτε επαφή έχει με τον πρώην από τον νυν Κ;
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    ευχαριστώ για την απάντηση

    Αυτό ακριβώς προσπαθούσα να εκμαιεύσω... Εφόσον σε μια Κ/υ σχέση το βάθος είναι αδιαμφισβήτητο, συνεπαγωγικά το ενδιαφέρον είναι επίσης μεγάλο άσχετα με την έκβαση της σχέσης... Θεωρώ αδιανόητο ένας Κ να μην ενδιαφέρεται για την υ του μετά την αποδέσμευση. Το αν θα τη βοηθήσει ή όχι να σταθεί στα πόδια της είναι άλλο θέμα και σίγουρα δεν έχει να κάνει με αδιαφορία του.
     
  4. iolanda

    iolanda Contributor

    Προσωπικά, αν ένιωθα την ανάγκη να συνομιλήσω με πρώην Κ, ούσα σε νέα σχέση , θα ζητούσα την άδεια του νυν Κ.
    Αν δεν μου δινόταν , δεν θα μιλούσα.

    Edit:
    Αν μου δινόταν, θα ήξερε και το περιεχόμενο της συζήτησης μετά.
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2020
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οπότε δε βλέπω κάποιο πρόβλημα στο όλο θέμα

    Το αντίθετο θα ήταν κακοοοο, πολύ κακοοοο
     
  6. Discerning

    Discerning Contributor

    Ανακαλύπτουμε την Αμερική; Υπάρχει άνθρωπος που να κινείται ενεργά στον χώρο και να μη γνωρίζει, πως συμβαίνει σε πολλές των περιπτώσεων;

    Πρέπει να συμβαίνει; Εθιμοτυπικά όχι. Οταν υπάρχει κατίσχυση επί της ουσίας, δεν συμβαίνει. Ούτε καν ως σκέψη.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ωραία πάσα μου δώσατε, εσείς παρόλα αυτά να υποθέσω θα την πεφτατε στην πρώην σας;
     
  8. Discerning

    Discerning Contributor

    Λάθος υποθέτεις σε ότι με αφορά. Ωστόσο, ας φύγουμε από το προσωπικό και ας πάμε στο γενικά. Ο Κ (αυτό που νοούμε οι περισσότεροι του χώρου ως the real thing Κ, και όχι κ) ούτε πίσω κοιτάζει, ούτε επιστρέφει. Γεμάτος ο τόπος από υ, και από εν δυνάμει υ. Μπορεί να είναι σχετικά δύσκολο για τον Κ να βρει κάποια που να θελήσει να την κάνει σκλάβα του, αλλά είναι τραγικά εύκολο να υποτάξει. Eχω ήδη υποστηρίξει πως οι υ, είναι υπερπολλαπλάσιες των Κ.
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Αλίμονο ...
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Η ερώτηση ήταν ειλικρινής σύμφωνα με τα δεδομένα που έχω πάντα για κάποιον με αυτά που γράφει

    Να σας πω και κάτι όμως ; Συνεχώς πετάτε μπηχτές και μιλάτε για wannabe Κ, κότες, βανιλοκινκυ γκομενους κτλ, το κάνετε πάλι τώρα και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό

    Από εκεί πέρα προσωπικά γνωρίζω ζευγάρια του χώρου που έχουν χωρίσει και κράτησαν φιλική επαφή ή έχουν ξανασμιξει, τι σημαίνει αυτό δηλαδή; πως ο Κ έχασε την αξιοπρέπεια του ή το κύρος του;

    Παρόλα αυτά επιμένω να μου απαντήσετε επί προσωπικού, εάν όχι μην επανέλθετε, δεν με πειράζει
     
  11. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Κι όμως. Και μάλιστα όχι από κ αλλά από Κ the real thing  
     
  12. Discerning

    Discerning Contributor

    σου απάντησα στην ερώτηση σου ξεκάθαρα!