Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναζήτηση στο bdsm με ¨¨ασπίδες προστασίας¨¨

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 21 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Οι BDSM αναζητήσεις συντρόφου γίνονται στην ίδια λογική και με τις ίδιες ανάγκες και τα ίδια κριτήρια με τις vanilla αναζητήσεις;

    Μέχρι τώρα έτσι βγαίνει από τα παραπάνω που διαβάζω.
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Αναζήτηση στο bdsm με ¨¨ασπίδες προστασίας¨¨


    Ευτυχως που βλεπει και καταλαβαινει και καποιος αλλος τα ιδια ,
    γιατι ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι οτι κατι δεν παει καλα με μενα !

     
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αναρωτιεμαι διαβάζοντας ολ΄αυτα:
    Ειμαστε παιδια?
    Η μηπως δεν ειμαστε ωριμοι ανθρωποι με σωστη κριση και αποψη?

    Αν καποιος/α δεν αρεσει σε μενα για τον α η β λογο δεν επεται οτι αυτος ο ιδιος ανθρωπος δεν θα αρεσει σε ολους.
    Παραδειγμα: Γνωριζω μια Μistress που η ιδια δηλωνει σαδιστρια και αιματικη. Αδιαφορει για ολους τους κανονες συμπεριφορας προς τους υποτακτικους της ακομα και για τα ορια τους.
    Δεν μπορω να μην την κανω παρεα διοτι σαν ανθρωπος και περα του BDSM, εμενα μου "κανει". Οταν με ρωτουν φιλοι για την συγκεκριμενη Κυρια, τους ενημερωνω για τις ¨κακες¨για μενα συμεπριφορες της.
    Ομως αυτα τα ιδια που εγω απορριπτω διοτι προσωπικα δεν με εκφραζουν, εχουν γινει σε οσους "παιζουν" μαζι της, ο παραδεισος των φιλων του μαζοχισμου....τους γοητευουν!
    Ειναι λοιπον τοσο σχετικα ολα....

    Σας προτεινω λοιπον για "ασπιδα προστασιας" αυτο που θα πρεπει να κανετε ειναι να οξυνετε ολες τις αισθησεις σας. Να τις εχετε σε εγρηγορση.
    Επισης να ξερετε τι κανετε και τι θελετε πολυ καλα, οταν και εφοσον αποφασισετε να γνωρισετε και να πατε παραπερα απο ενα καφε με καποιον αγνωστο μεχρι εκεινη την στιγμη άνθρωπο.
    Αααα .... και ο Θεος βοηθος!
     
    Last edited: 28 Σεπτεμβρίου 2006
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Re: Αναζήτηση στο bdsm με ¨¨ασπίδες προστασίας¨¨

    Συμφωνώ με τον Lost Boy και όταν κάποιο μέλος του φόρουμ μου ζήτησε πληροφορίες για κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ που το γνώριζα προσωπικά με το οποίο επρόκειτο να συναντηθεί:
    1) του είπα την υποκειμενική μου άποψη σχετικά.
    2) ζήτησα για λόγους ασφαλείας να μου πεί πότε θα βρισκόταν μαζί και όταν η συνάντηση τελείωνε να με ενημέρωνε σχετικά. Μην ξεχνάτε ότι τα δυό αυτά πρόσωπα δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους παρά μόνο μέσα απο το φόρουμ.

    Όταν με ενημέρωσε σχετικά ένα απο τα πράγματα που ρώτησα ήταν άν η υποκειμενική άποψη μου ήταν σωστή, και μου απάντησε "ήταν ακριβώς όπως με είχες προειδοποιήσει".