Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναθεώρησα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avalonia, στις 17 Οκτωβρίου 2011.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εχω αναθεωρήσει την άποψη που είχα για τους καράφλες,από τότε που πύκνωσα τις τάξεις τους.
    Τώρα πλέον τους θεωρώ πολύ σέξυ.
     
  2. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Έχω αναθεωρήσει για τόσα πράγματα που βλέπω παλιές φωτογραφίες και αναρωτιέμαι ποιους βλέπω.
    Σταθερός χαρακτήρας.
    Βουνό.
    Ναι.
     
  3. ocean girl

    ocean girl ...Γευσιγνώστης προσωπικοτήτων...

    Αναθεώρησα τις σχέσεις μου. Ειδικότερα την συμπεριφορά μου μέσα σε αυτές..

    Αρκεί το κατάλληλο άτομο για αλλάξει κάποιος τις αντιλήψεις του για τους ανθρώπους.

    Δύσκολες οι ανθρώπινες σχέσεις! "Απαιτούν" χρόνο , επιμονή , υπομονή και εμπιστοσύνη. Έτσι ,πλουτίζεις συναισθήματα.
    Ας πληγωθείς..δεν πειράζει.
    Ας προδοθείς..πάλι δεν πειράζει.
    Όλα είναι μέσα στο παιχνίδι της ζωής!   
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Μετά από κάποια ηλικία αναθεώρησα τα όρια που ανέχομαι μέχρι να αρχίσω "πετάω" ανθρώπους από την ζωή μου.
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αναθεωρησα και το εκανα για μενα, απλα!
     
  6. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Καθε εμπειρια με αλλαζει. Κι ετσι διαρκως αναθεωρω το πώς νιωθω γυρω απ τα πραγματα.
    Αλλα αυτο το βιωνω κυριως με χαρα μιας και το αντιλαμβανομαι ως προσωπικη αναπτυξη.
     
  7. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Αναθεώρησα αρκετές φορές απόψεις μου για άτομα που έτυχε να γνωρίσω στο φόρουμ .....
    Πολλές φορές από την (μάλλον) αρνητική σε θετική ή εξαιρετική εντύπωση,
    σπάνια (ευτυχώς) όμως και το αντίθετο συνέβη !!! ....
    Ανθρώπινο φυσικά το "σφάλλειν", θαρραλέο το να το παραδέχεσαι και ν' αναθεωρείς όμως  
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αναθεωρώ τα πάντα στη ζωή μου. Όσο μπορώ προσπαθώ να διώχνω τα νεύρα και τους εγωισμούς. Θαυμάζω την ταπεινότητα, τη σοφία και την ηρεμία.
     
  9. Αναθεωρώ επί το απλούστερον, το φυσικότερον, το ζειν έναντι του σκέπτεσθαι, το πράττειν έναντι του διαμαρτύρεσθαι.
     
  10. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member



    ...Α ρε @#$@ σύριζα, μέχρι και η καθαρεύουσα ξαναζωντάνεψε
     
  11. Βρε ουστ!
    Σε έβρισα εγώ?
    Ακούς εκεί να με πει "σύριζα"  
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αναθεώρησα την αξία που έδινα στους ανθρώπους και πια τους δίνω ολοένα και μικρότερη.
    Αφού η πλειονότητα εκείνων που στην ζωή μου συνάντησα, ξεπουλιόνταν και ξεπουλιούνται για ένα κομμάτι κρέας, κάποιο άηχο χειροκρότημα, λίγα ψίχουλα ασφαλείας.

    Αναθεώρησα την έννοια της ειλικρίνειας και κυρίως το πως να είμαι εγώ ειλικρινής.
    Αφού η αλήθεια είναι σαν τα σύννεφα στ' οποία ο καθένας/καθεμία δίνει το σχήμα που γουστάρει.
    Δεν κρατάω πια μέσα μου τίποτε και δεν το λέω με όμορφα λογάκια.
    Έτσι κι αλλιώς ο/η άλλος/η σπανιότατα ακούει/δίνει σημασία σε κείνα που λες, που να έχεις δίκιο ή όχι.

    Αναθεωρώ καθημερινά την μούρη μου, τους φραγμούς και τον παραμορφωτικό μου τον καθρέφτη.
    Αφού πια ξέρω ότι είμαι ικανός για το χειρότερο και ότι εκείνο που μ' ενδιαφέρει πάνω απ' οποιονδήποτε/οποιαδήποτε άλλο/η, είναι η παρτούλα μου.

    Αναθεώρησα τις σκέψεις που είχα περί δεύτερων ευκαιριών και "δημοκρατίας" σε όλες μου τις σχέσεις.
    Αφού και οι άλλοι/ες σαν κι εμένα κοιτάνε πάνω απ' όλα την παρτούλα τους.
    Και όταν τους δώσεις αρκετή ελευθερία ή περιθώρια να στην "φορέσουν", καταλήγουν ασύδοτοι/ες και άπληστοι/ες.
    Είναι θέμα του ποιος θα καταφέρει να επιβάλλει τα θέλω του/της στον/στην άλλο/η πρώτος/η.
    Για όσο καιρό διαρκέσει και για ότι προλάβει ν' αποκομίσει.