Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναπηρία - Φετιχισμός(BDSM)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος shadow_revelator, στις 8 Ιανουαρίου 2021.

  1. shadow_revelator

    shadow_revelator REVELATOR S.

    Γειά σας BDSM Community φίλες/φίλοι είμαι χρήστης αμαξιδίου κ είμαι φετιχιστής, πρέπει να ανοίξουμε αυτό το θέμα ''αναπηρία και φετιχισμός(bdsm)'' κ θέλω να αντιπροσωπεύσω τα άτομα χρήστες αμαξιδίων που δεν μιλάνε τόσο για την αναπηρία τους, κ δεν λένε την άποψη τους,η ίσως ντρέπονται η δν ανοίγονται τόσο εύκολα,δεν είναι στον χαρακτήρα τους! Θέλω το BDSM Community κ το *** να ασχοληθούν κ λίγο με τους ανάπηρους φετιχιστές, γιατί έχω δει σε ομάδες του εξωτερικό είναι ποιο συνείδητοποιημένη κ ενημερωμένη με την αναπηρία κ φετιχισμό! Θέλω να αρχίσουμε και εμείς σαν ευρωπαική χώρα κ κοινότητα να κάνουμε αυτές τις συζητήσεις για το τι πιστεύουν τα άλλα μη ανάπηρα άτομα εδώ μέσα για την αναπηρία κ για τους χρήστες αμαξιδίων!
    Θέλω απο όλους σας την γνώμη σας αν θα δοκιμάζατε να κάνατε κάτι στο κομμάτι του bdsm με ανάπηρα άτομα/ να μας πείτε την γνώμη τους/τι πιστεύετε όταν ακούτε αναπηρία κ φετιχισμός τι σας έρχεται στο μυαλό? Και τι πιστεύουν πρέπει να αλλάξει κάτι για να μην είναι αποκλεισμένα αυτά τα άτομα!
    Θέλω να ακούσω τα σχόλια σας/Τις προτάσεις σας!
    Θέλω να το πάρετε λίγο σοβαρά!
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Τι σας κάνει να πιστεύετε αυτό που λέτε; Στο φόρουμ υπάρχουν άτομα με αναπηρίες, παλιά και καινούρια μέλη, που δεν φαίνεται να έχουν το παραμικρό πρόβλημα να μιλάνε, γιατί κανείς - ή έστω, η συντριπτική πλειοψηφία - δεν τους κατατάσσει σε ξεχωριστή κατηγορία. Όπως όλους τους υπόλοιπους, μιλάνε αν θέλουν, αν δεν θέλουν όχι. Έχω διαβάσει πάντως συγκλονιστικές αναρτήσεις τους.

    Το δικό μου σχόλιο είναι ότι καλά κάνετε και θέλετε, καλή επιτυχία με αυτό  

    Καλώς ήλθατε.
     
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Είμαι σχεδόν πεποισμένος πως στην Ελλάδα δεν γίνεται κάποια διάκριση,
    αφενός επί του θεωρητικού (βλ. Φόρουμ, άλλους ιστότοπους),
    και αφετέρου επί του πρακταίου (συμμετοχή σε munches, events, workshops, κλπ) εις βάρος ατόμων με κινητικά προβλήματα.

    Εάν έχετε εντοπίσει κάποια μεμονωμένη λάθος συμπεριφορά που να αφορά τέτοιου είδους διάκριση, καλό θα είναι να την αντιμετωπίσετε ως τέτοια: μεμονωμένη και λάθος.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @shadow_revelator

    Aυτό...
    Σκέτο...
     
  5. markisios

    markisios New Member

    Καλή δύναμη!
     
  6. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πολλοι που δεν ειναι σε αμαξιδιο εχουν χειροτερη αναπηρια (στον εγκεφαλο) . Με αυτους πρεπει να ασχοληθουμε μπας και σωθουμε
     
  7. shadow_revelator

    shadow_revelator REVELATOR S.

    Τι θέλετε να πείτε πώς με αυτούς πρέπει να ασχοληθούμε μπας κ σωθούμε? Δεν κατάλαβα δηλαδή αυτός που είναι χρήστης αμαξιδίου δν έχει ανάγκες,όλοι έχουν δικαίωμα στην αγάπη κ στον φετιχισμό κ στην σεξουαλική ζωή αλλά αυτοί έχουν πιο δύσκολη αναπηρία κ θέλουν άλλη μεταχείρηση στο εξωτερικό υπάρχουν οι προσωπική σεξουαλική βοηθοί που στην ελλάδα δν υπάρχει κάτι τέτοιο κ είμαστε τόσο πίσω κ πρέπει να κάνουμε πολλούς αγώνες απο όλους μας για να φτάσουμε σε αυτό στάδιο.
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Οντως..


    Υ.Γ. Εγκεφαλικα αναπηροι = ηλιθιοι