Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναρχία, (αναρχο)φεμινισμός, (BDS)M και μάγισσες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hecate, στις 7 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. hecate

    hecate Regular Member

    τι? ακόμα καις τη λάμπα εσύ? ιιιιιιιιιχχχ
     
  2. hecate

    hecate Regular Member

    lucozade, όπου "τρόπος ζωής" = 24/7, ναι?

     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Μη βαζεις δυσκολα.. Ασε μην ανοιξουμε κανενα θεμα με ασυλο κτλ και παει μακρυα η κουβεντα, ας μεινουμε στα του bdsm.
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    @hecate δεν μιλαμε εδω για το πως αντιμετωπιζεις εσυ υποκειμενικα το bdsm και την αναρχια, αλλα γενικως.
    Επιμενεις να συζηταμε για αυτη τη σχεση μεταξυ αναρχια και bdsm, θα ηθελα λοιπον μια τοποθετηση σε αυτο, αν μπορεις φυσικα εσυ ειτε οποιος αλλος θελει.
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Το ερωτημα μου δεν απευθυνεται μονο σε σενα σε οποιον μπορει να απαντησει.

    Ο τροπος ζωης δεν ειναι απαραιτητα 24/7.
     
  6. hecate

    hecate Regular Member

    είπαμε, κατανόηση κειμένου 101. δεν είμαι εδώ για να το κάνω για εσάς. λυπάμαι. είστε και μεγάλα αγόρια.
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ωραια θα στο παω αλλιως γιατι επιμενεις να χλευαζεις, στο bdsm εχουμε τις λεξεις σκλαβος και αφεντης, η αναρχια και ο φεμινισμος τις δεχονται? Τις επιτρεπουν, εστω στις ερωτικες σχεσεις?
     
  8. hecate

    hecate Regular Member

    απάντησα ήδη, εφόσον χρησιμοποιούνται και γίνονται σε πλαίσια συναίνεσης, ναι. δεν καταλαβαίνω ποια είναι η δυσκολία να το καταλάβεις...
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Bdsm, ξε-bdsm δεν έχω συναντήσει ποτέ αναρχικό ο οποίος να είναι διατεθειμένος να συνομιλήσει με κάποιον που δεν ασπάζεται τις δικές του ιδέες.
    Συνήθως αναφέρουν το ότι εγώ δεν μιλάω με «φασίστες, ρατσιστές, μισογύνηδες, καπιταλιστές κλπ». ή «κάτσε διάβασε» (για να μην απαντήσει ο ίδιος) ή «δεν θέλω να χαλάσω την ψυχική μου διάθεση» κλπ.

    Statements κάνουν αντί για διάλογο και μετά τέλος (ενίοτε κάνουν κι άλλα δεν είναι όμως του παρόντος).



    Εδώ όμως:
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2014
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Επομενως μια σχεση συναινεσης 24/7 bdsm ειναι αποδεκτη στην αναρχια και στον φεμινισμο.

    Σωστα?
     
  11. hecate

    hecate Regular Member

  12. Elysium

    Elysium Contributor

    lucozade έτσι θέλει να πιστεύει η hecate. Άσε κάποιος να το αποδείξει πρώτα κι έπειτα βλέπουμε.