Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναφορά

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 4 Ιουλίου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    γενικώς, παραδείγματα του στυλ "μιά θειά μου μου είπε" ή "άκουσα μιά θειά που έλεγε", ονομάζονται περιπτωσιολογίες, όχι λόγω της σπανιότητάς τους, αλλά λόγω των κατασκευασμένων (επιλεκτικών) ερμηνειών που παράγουν στην γενίκευση. λέμε, τώρα.
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Συγγνώμη, αλλά μιλάμε για κάποιον που μπορεί να διαχειριστει την όποια κατάσταση όπως, αυτός, επιθυμεί και δυναται να δώσει όποια εντολή θέλει και παρ' όλα αυτά καταλήγει να εκτελεί επί σειρά ωρών... καταναγκαστικα έργα?

    Καταναγκαστικα, διότι εάν το επιθυμουσε και το απολαμβανε, δεν θα αναφερόταν, η περίπτωση, ως:
    Εάν, λοιπόν, ισχύει κάτι τέτοιο, ο συγκεκριμένος δεν είναι υποτακτικός ούτε της υ του ούτε της αναφοράς της υ, αλλά μάλλον δεσμιος της ανικανοτητας του!
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Εχει σημασία το γραπτώς ή από το τηλ, skype, δια ζώσης; Οταν ο Κ δεν έχει τον χρόνο, ουσιαστικά ή λόγω διάθεσης, δεν τον έχει. Τόσο απλά. Σκέφτεσαι σκέψεις και αναφορά 20 - 30 γραμμών, κι εγώ μιλώ κυριολεκτικά για 20 - 30 σελίδες καθημερινά! Το έχω δει με τα μάτια μου.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι που εξειδικεύεσαι στο after care.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μα δεν είχα καμία πρόθεση αμφισβήτησης. Λογική δε βρίσκω.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως το βλέπω εγώ είτε του άρεσε αυτό όποτε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα είτε δε μπορούσε να το διαχειριστεί όποτε αυτό ήταν το μικρότερο από τα προβλήματά του.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Και στο κοκκινιστό μοσχαράκι με πουρέ, μην κοιτάς που δεν το έχω κάνει θέμα
     
  8. Discerning

    Discerning Contributor

    Υπάρχουν και καημένα "κ" στο χώρο. Απ' όλα έχει ο μπαξές.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μας κακοποιείς τώρα!
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ο μπαξές χρειάζεται καθάρισμα γιατί γέμισε βλητα και τσουκνίδες
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Έχετε ακούσει για την διαγώνια ανάγνωση; Λίγη εξάσκηση θέλει και σου μένουν τα key points με όχι παραπάνω από ένα λεπτό ανά σελίδα και αν αυτό δεν ικανοποιεί τις απαιτήσεις του Κ προς τον εαυτό του τίποτε δεν το εμποδίζει να απαιτήσει οι αναφορές να είναι γραμμένες με τον τρόπο που αυτό θέλει, τουναντίον μπορεί να αποτελέσει μια πολύ καλή άσκηση πνευματικής πειθαρχίας προς το υ
     
  12. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Speedy reader for the win. Επίσης, όπως ανέφερε και ο @MasterJp αν δει και δεν τον παίρνει τι τον εμποδίζει να απαιτήσει οι αναφορές να είναι μικρότερες, πιο to the point και στα μέτρα του; Αν δεν μπορεί να το κάνει, για μένα, η αστοχία είναι οτι θεωρεί οτι κυριάρχησε κάπου, κάπως, κάποτε.