Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναφορά

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 4 Ιουλίου 2016.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Η αναφορά, εκτός των άλλων που ήδη γράφτηκαν βοηθά κατ' εμέ σε κάτι πολύ βασικό που δεν σχετίζεται μόνον με τη σχέση: στην αξιολόγηση της μέρας και τη συγκρότηση της σκέψης.
    Γράφοντας μια αναφορά, ξανασκεφτόμαστε το τι μας συνέβη μέσα στην μέρα, το αναβιώνουμε σε κάποιο βαθμό αλλά λιγότερο εν θερμώ αυτή τη φορά κι έτσι το αξιολογούμε καλύτερα.
    Επίσης, καθόμαστε έστω για λίγη ωρίτσα με τον εαυτό μας, μαζεύουμε τη σκέψη μας, την οργανώνουμε (για να είναι κατανοητό το κείμενο  ) κι αυτό βοηθά να μπορούμε να δομήσουμε τις σκέψεις μας και γενικά  
     
  2. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Τροπος επικοινωνιας-Εκπαιδευσης.

    Mindfuck, ειδικα οταν ψαχνεις να βρεις τις σωστες λεξεις.
     
  3. Ντινακι   αναφορα... χμμμ καταθεση ψυχης και μυαλου θα ελεγα... λεκτικα ειμαι στρειδι.. η γλωσσα μου γινεται κομπος και το μυαλο μπλεντερ δεν το χω... ετσι τεθηκε στο τραπεζι να τα γραφω.. καθε μερα μερα παρα μερα.. αλλα να γραφω ειτε δυο λεξεις ειτε ολοκληρη εγκυκλοπαιδεια.. ουδδεποτε με τιμωρησε για τις σκεψεις μου οσο μαυρες κι αν ηταν πολλες φορες.. αντιθετα προβληματιζοταν και τα αντιμετωπιζαμε μαζι.. (ας οψεται που χαλασε ο υπολογιστης)... καποιοι ανθρωποι μπορει να μην εχουν λεγειν αλλα εχουν πενα
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @kinsha no onna : αν ποτέ σας ζητηθεί να κρατήσετε ημερολόγιο φροντίστε / προσπαθείστε να το κάνετε χωρίς ν' αναρωτιέστε "γιατί" ή πως θα εκληφθεί. Γνωρίζετε πως δεν σας αφορά.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σοφόν το σαφές
    Ακόμη και σε αυτή την περίπτωση
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Σας ευχαριστώ πολύ ολους για τις απαντήσεις. 
    @lizard_ αυτο με τις σημειωσεις μεσα στη μερα πολυ βοηθητικο 
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα με τα λεχθέντα απο @lizard_ και @Ωκεανός .
    Διαφωνώ με τον @MasterJp. To πως θα εκληφθεί όχι μόνο αφορά το υ , αλλά και αξιολογείται απο αυτό , τουλάχιστον εσωτερικά .
     
  8. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Μερικές φορές είναι κουραστικό.
    Άλλες φορές λυτρωτικό .
    Πολλές φορές εκπαιδευτικό.

    Προσωπικά υπήρχαν μέρες που στην καθημερινότητα μου δεν έκανα ιδιαίτερα πράγματα. Είχα νιώσει πως έφτασα να γράφω τα ίδια και τα ίδια.
    Άλλοτε ήταν τόσο γεμάτες οι μέρες μου που όταν εφτανα να γράψω τελείωνα ξημερώματα. Οπότε μου έμενε ελάχιστος χρόνος για ύπνο. Καθώς στο να αποτυπώσω τις σκέψεις μου θέλω χρόνο και πολύ χρόνο. Κάθε φορά μου έπαιρνε τουλάχιστον 2,5 ώρες μέχρι να το τελειώσω. Φυσικά ατόφιο, χωρις το κείμενο να διορθώνεται ποτέ.
    Υπήρξαν μέρες που έπεφτα για ύπνο χωρίς να γράψω την αναφορά και ξυπνουσα ξημερώματα από ην έγνοια μάλλον πως δεν το είχα γράψει. Οπότε εγραφα και 5 το πρωί.

    Λυτρωτικό γιατί πράγματα τα οποία πολλές φορές δεν μπορείς να τα εκφράσεις με τον προφορικό λόγο, σου βγαίνουν αβιαστα στον γραπτό. Φτάνεις σε σημείο να ξερνας επιθυμίες, θέλω, ανάγκες, γεγονότα. Όχι μόνο ότι φορά Εκείνον αλλά ότι αφορά τη ζωή σου σε γενικότερο βαθμό.
    Σε βάζει σε διαδικασία σκέψης κι αναζήτησης.

    Εκπαιδευτικό γιατί κάποιες στιγμές καλεισαι να απαντήσεις σε ορισμένες ερωτήσεις. Λεγόμενα τασκ.
    Εκεί στειβεις το κεφαλακι για να δεις τελικά τι έχει μέσα και τι αποκομμεις απ όλο αυτό.
    Μαθαίνεις για σένα και ανακαλύπτεις βημα-βημα την διαδρομή σου.
    Είμαι στον δρόμο που ή καταλάθος βρέθηκα εδώ;
     
  9. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Είναι πολύ ωραίο να τα γράφεις. Δεν ξέρω αν είναι αναφορά ακριβώς, είναι ο,τι μου έρχεται στο κεφάλι, όποτε βγαίνει ένα μπλεγμένο πράγμα, σε άψογα κατακρεουργημένα ελληνικά. Επίσης ωραίο είναι να γράφω όλες τις παλαβές μου φαντασιώσεις, και μετά να μου εξηγεί bdsmΙΚΑ γιατί δεν μπορούν να συμβούν (δεν έχει δώσει συναίνεση ο οδηγός του λεωφορείου που θες να ξεγυμνωθείς, επειδή εσυ είσαι στα κλαριά, σεβόμαστε τους άλλους κλπ). Να, για κάτι τέτοιους περιορισμούς ζω.  
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Ρεεεεεε τι ειναι αυτα????
    Θα πηδηχτουμε απο παραθυρα, μπαλκονια, γκρεμια!

    Ξερει κανεις κανεναν οδηγο λεωφορειου που θα του πει η κοπελα θα γδυθω γιατι εχω καυλες και θα απαντησει δεν συναινω??
    Το πιθανοτερο να κατεβασει ολο το λεωφορειο κατω να γουσταρει με την κοπελα. (Να περιμενουν το επομενο... βλαβη)
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ναι αλλά να έχει κι έναν τύπο να του λέει τι να κάμει; Θα συναινέσει;  
     
  12. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πες ενα λογο να μην το κανει?