Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Ανδρισμός

    A, τωρα μαλιστα. Δηλαδη οι γυναικες πρεπει να


    φλυαρουν?
    να μην τηρουν τις δευμευσεις τους? (το θελεις ενα κερατωμα δηλαδη?)
    και να ψηφιζουν μνημονιακα κομματα?


    Επισης, τι παει να πει ξεκαθαρη ψυχη?
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ανδρισμός

    μην το παρεις προσωπικα ... απλα αδιαφορω να δωσω εξηγησεις σε ερωτησεις που εχουν σκοπο να διασκεδασουν παρα να απαντηθουν ....
    οτι καταλαβες μπραβο σου ...  
     
  3. Re: Απάντηση: Re: Ανδρισμός

    Πάντως η παρατήρηση σχετικά με την ψήφο των γυναικών είναι εύλογη εκτος κι αν αναφέρεσαι σε ιδεες περι αντρισμου την εποχή που οι γυναίκες δεν είχαν δικαίωμα ψήφου
     
  4. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ανδρισμός

    Τι παει να πει αυτονοητο?

    Εσυ πριν απο λιγο ορισες οτι δεν μπορεις να περιμενεις απο μια γυναικα να τηρησει τις δευσμευσεις τις. Δεσμευση ειναι και ο γαμος. Δεν ειδα να λες οτι εξαιρειται αυτο.

    Οποτε σε παρακαλω να φτιαξεις μια λιστα περιπτωσεων. Γινεται δηλαδη μια γυναικα να φαει ξυλο επειδη κερατωσε την στιγμη που δεν ηξερε τα αυτονοητα?
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    cornillie ... θεωρω οτι ειναι αυτονοητο το χιουμορακι περι ψηφου ...

    woohoo ... αν κανεις 2 κλικ πανω θα δεις οτι σχεδον αμεσα , αλλαξα την δημοσιευση μου ...
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Ανδρισμός



    Επισης ειναι δευτερη φορα που αλλαζεις τον ορισμο σου για το τι εστι ανδρισμος. Το οποιο κιολας ερχεται σε αντιθεση με αυτο

     
  7. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: Ανδρισμός

    Πολλά από αυτά που πιστεύω-δυστυχώς-για τους άντρες ισχύουν και για τις γυναίκες. Όσο ονειδιστικός μπορεί να γίνει ένας άντρας, τόσο μπορεί και μια γυναίκα. Όσο αχάριστος μπορεί να γίνει ένας άντρας τόσο μπορεί και μια γυναίκα, αλλά εμένα τι με ενδιαφέρει. Οι άντρες είναι γενικά μαλάκες στις μέρες μάς, έχουμε τον δανδή έχουμε τον λιμοκοντόρο, έχουμε τον κίναιδο, και η ζωή συνεχίζεται.

    Έχω γνωρίσει τύπους που ζούνε για τους άλλους, τύπους που ζούνε για το εφέ, καθημερινοί τύποι που δεν ξέρουν να ποτίσουν μια γλάστρα και το κλασσικό, τύποι που δεν μπορούνε να αλλάξουν μια λάμπα. Τύποι που άμα τους πιάσεις από το λαιμό και τους κολλήσεις στο τοίχο θα βάλουνε τα κλάματα και θα ξεχάσουν τη θωρακισμένη Mercedes. Τύποι που εμφανίζονται συνεχώς, με χαμογελαστές χειραψίες, νομίζοντας ότι ποιο σημαντικό είναι το τι πιστεύουν οι άλλοι για αυτόν, πάρα, τι πιστεύει αυτός για αυτόν. Είναι τόσο άσχετοι που δεν ξέρουνε ότι με τον εαυτό σου τρως, με τον εαυτό σου κοιμάσαι και με τον εαυτό σου κάνεις καθημερινά παρέα.

    Βέβαια υπάρχουν και οι βαθύβιοι τύποι, οι απλοί, με τα λίγα, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Όπως και να έχει, νομίζω ότι κάνεις δεν είναι άντρας και καμία δεν είναι γυναίκα, άμα δεν είναι πρώτα άνθρωπος. Να βράσω και τα πουλιά σας να βράσω και τα μουνιά σας. Αυτά τα λέω εγώ, η επιστήμη ,όπως, βιολογία και ψυχολογία, μπορεί να λέει κάτι άλλο.
     
  8. Απάντηση: Ανδρισμός

    Να φέρνει πολλά λεφτά στο σπίτι να ξοδεύω στα κομμωτήρια και στα καλλυντικά μου.Τι άλλο; 
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ανδρισμός




    Γιατί εμένα μου φαίνεται ότι το παραπάνω post σου σε συνδιασμό με την υπογραφή σου "φωτογραφίζουν"

    τον ......μουνόδουλο ..?
     
  10. Απάντηση: Ανδρισμός

    Ομολογώ πως δεν κατάλαβα τι εννοείς  
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ανδρισμός

    Ολιγαρκή σας βρίσκω.
    Ουτε κοσμήματα ζητάτε, ουτε σινιέ συνολάκια, ουτε Λουμπουτεν γοβίτσες...
    Μπράβο, μπράβο, χαίρομαι που αντιλαμβάνεσθε το αληθές νόημα του ανδρισμού σ' αυτον τον χαλεπό καιρό των μνημονίων. 
     
  12. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Ανδρισμός

    Ανδρισμος ειναι να τρως την μπριζολα με τα χερια.

    Οποιος χρησιμοποιει μαχαιροπιρουνα ειναι γκεουλας.