Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ανδρισμός




    Από που βγαίνει αυτό ..?
     
  2. sexideal

    sexideal New Member

    Είναι σχετικό το τι είναι ανδρισμός. Για μένα η αίσθηση απελευθέρωσης με κάθε τρόπο που σχετίζεται με αυτά που οι άντρες μπορουν να πράξουν.
     
  3. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Ανδρισμός

    Ανδρισμος ειναι να σερφαρεις το internet με internet explorer.

    Επισης ανδρισμος ειναι να εχεις τον Λαθυμνο μπροστα σου και να μην τον πλακωσεις στο ξυλο.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ανδρισμός

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Ανδρισμός

    Ανδρισμος...υπαρχει και το μεταλλιο ανδρειας!
    Ειρωνικο δεν ειναι οτι συνηθως αυτος που το παιρνει βρισκεται 2 μετρα κατω απο την γη!
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ανδρισμός


    Καθόλου.
    Μεγαλύτερος ανδρισμός από το να πεθαίνεις γι’ αυτά που πιστεύεις δεν υπάρχει.
     
  7. Απάντηση: Ανδρισμός

    Απλώς το ένα από τα δύο "κουτάκια" τα οποία έχουμε συνηθίσει να χρησιμοποιούμε για να αλληλεπιδρούμε "κοινωνικώς". Κατά τ'άλλα η έννοια του ανδρισμού έχει νόημα μόνο κάτω από το καθαρά βιολογικό πρίσμα. Από την στιγμή που διάφορα χαρακτηριστικά συμπεριφοράς συναντώνται κάλλιστα σε όλους ανεξαρτήτως φύλλου.
     
  8. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ οι αντρεs κλαινε ο σωστοs ANΤΡΑΣ ΚΑΤΑ τη δικη μου γνωμη και αυτο που ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ εμενα ειναι να ειναι gentleman! τρυφεροs! ερωτικοs! γενναιοδωροs! και να εκφραζει τα συναισθηματα του το ενδιαφερον του σε μια γυναικα αυτο σημαινει οτι ειναι και ΔΥΝΑΤΟΣ! 
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δυνατός είναι αυτός που μπορεί να είναι ειλικρινής, ξεκάθαρος και αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Όλα τα υπόλοιπα (τζέντλεμαν, τρυφερός, κλπ), είναι να᾽χαμε να λέγαμε.
    Και μια και βρισκόμαστε σε BDSM-ικό Forum, αν ο άνδρας είναι Κ (και όχι υ), καλό θα ήταν να μην κλάψει μπροστά στο υ του.
    Αυτά.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί, θα πέσει στα μάτια του υπό; Δε νομίζω.
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το συγκεκριμένο θέμα, έχει συζητηθεί σίγουρα σε άλλο νήμα ..

    Πιστεύω πως ένας Κ (ασχέτως φύλου), φυσικά και έχει ευαισθησίες και αισθήματα .. αλλά ειδικά το κλάμα (παρόλο που μπορεί να είναι λυτρωτικό κάποιες φορές),
    καλό θα ήταν να το κρατούσε για τις ώρες που βρίσκεται μόνος του με τον εαυτό του.
    Προσωπική πάντα άποψη, το να εκφράσω μια στεναχώρια ή μια μεγάλη πίεση που μπορεί να νιώσω μπροστά στο υ Μου κλαίγοντας, δεν θα έκανε εμένα να νιώσω άνετα.
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Ο ανδρισμος εκφράζεται μέσω της ειλικρίνειας ενός ατόμου, την ψυχικής του δύναμη να παλέψει, να κοιτάει τον φόβο κατάματα!
    Την ανάγκη να προστατεύει τους πιο αδύναμους, να πέφτει τελευταίος στην "μάχη" και να μεταφέρει στους άλλους σεβασμο!
    Ο ανδρισμος σίγουρα δεν υπολογίζεται με το αν τον έχεις μεγαλο, πόσες πηδας κτλπ..η αν δίνεις δυνατα χαστουκια!
    Ανδρας είναι αυτος που ξέρει πως είναι υποχρεωση του να προστατεύει .... που ειναι απλος και κάτι πολυ βασικο!!
    Όλα αυτά στα μεταφέρει με τον χαρακτήρα του και τίς πραξεις του!
    Τα υπόλοιπα...που διαβάζω ειναι καθαρά θέμα ατόμου και προσωπικότητας!!