Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ναι, δεν ήμουν σίγουρη για το τελευταίο που έγραψα. Γενικά νομίζω το καθένα έχει τον ρόλο του και εξαρτάται το ένα από το άλλο, δεν είναι κάποιος πιο πάνω ή πιο κατω. Ο αρσενικός κυρίως για να προστατεύει την αγέλη και να αναπαράγει και οι θηλυκές για να κυνηγούν, να αναπαράγονται και να μεγαλώνουν τα μικρά.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    είναι, πράγματι, τελείως απρόβλεπτο πώς μπορούν να αντιδράσουν αν δεν θέλει να τις πηδήξει.
    γιά τον λέοντα λέω.

    με γλείψιμο της περιοχής ξεκινούν κι οι αγελάδες, πάντως.
    .. και βλέπουν.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Α, αγαπούλες και στοργή και γούτσου γούτσου λοιπόν.  
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δε φαντάζομαι και εγώ να μπαίνουν θέματα ισότητας στα ζώα. Αλλά έχει την πλάκα του να τους αποδίδουμε ανθρωπομορφικά χαρακτηριστικά, μερικές φορές  
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Στις αγέλες των λύκων υπάρχουν πιο ξεκάθαρα ανώτερα και κατώτερα μέλη. Το ανώτερο νομίζω είναι ένα ζευγάρι από ένα θηλυκό και ένα αρσενικό. Υπάρχουν και οι λύκοι της καρπαζιας που τρώνε πάντα τελευταίοι και δείχνουν την κοιλίτσα τους για να επικοινωνήσουν την υποταγή τους.

    Τέλος πάντων, μαζέψτε με γιατί είναι από τα αγαπημένα μου πράγματα να μιλάω για ζώα και είμαστε εδώ και πολλή ώρα οφτοπικ.  
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    πράγματι ο καθένας "βλέπει" ο,τι αναζητά.
    τα άλλα ζώα έχουν δικές τους γνώμες.

    πράγματι, η "ισότητα" είναι μια πρόσφατη βεβιασμένη κοινωνική κατασκευή, κι όχι το αντίθετο.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Περί λεόντων και ονύχων. Είναι ολοφάνερο πως ο καθένας και η καθεμία καταλαβαίνει σε αυτά που βλέπει και διαβάζει αυτά που χρειάζεται.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor