Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανικανοτητα Δεσμευσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Strong_Weakness, στις 11 Ιανουαρίου 2015.

  1. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Μέσα από τον "ωκεανό" σκέψεων, στιχομυθιών και μηνυμάτων, η @aethereal έδωσε την πιο πυκνή, σωστή και επιμελημένη απάντηση.
     
  2. Ανικανότητα δέσμευσης η ανικανότητα να αγαπήσεις τον εαυτό σου; Ανικανότητα δέσμευσης η ΦΟΒΟΣ; Κοίτα το παρελθόν σου, δηλ. μέσα σου και εκεί θα βρεις την απάντηση.
     
  3. Ας υποθεσουμε πως μια γυναικα απο την φυση της ειναι ανικανη να δεσμευτει με καποιον" αρκετα συνηθες...

    α) 'Έστω ότι το υποθέσαμε... τι την καθιστά ανίκανη και γιατί αναφέρεις το "αρκετά σύνηθες"; - Σύνηθες για κάποιες μπορεί, αλλά δεν είναι όλες οι γυναίκες το ίδιο.

    Τωρα ας υποθεσουμε πως αυτη η γυναικα ειμαι μια υπακουη υποτακτικη που ομως δεν μπορει να δεσμευτει-δωθει συναισθηματικα στον κυριαρχο της.

    β) Υπάκουη υποτακτική ποιού? Του εαυτού της σκέτο υπάκουη το αποκλείουμαι, άρα είναι του Κυρίαρχου που σχετίζεται αυτόν τον καιρό. Ωραία, αλλά συναισθηματικά δεν μπορεί να δεσμευτεί-δωθεί? Δέσμευση ως προς την αποκλειστικότητα στον συγκεκριμένο Κ? Πως είναι υπάκουη απέναντί του αφού δεν του δίνεται καν?

    Ειναι ανασταλτικος παραγοντας αυτο...?ποια η γνωμη σας?

    Δεν μπορώ να απαντήσω έτσι. Θέλω κι άλλες λεπτομέρειες για να πω την άποψή μου.
    Το αρχικό κείμενο είναι φτωχό στην περιγραφή του και κάπως αντιφατικό.

    ΥΓ. Κάποιος άλλος ντόπιος Κ. βέβαια (ναι είναι πολύ σύνηθες στην Χώρα μας στο βωμό του "να γαμήσω εγώ, όλοι οι άλλοι άχρηστοι") θα σου απαντούσε... πλαγίως:
    Είναι ξεκάθαρα λάθος ο Κυρίαρχος που είναι η κοπέλα και βρίσκεται σε σύγχιση η φουκαριάρα  
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    BDSM - περισσότερο/λιγότερο συχνά - session buddies, απλά.
    Τίποτε το μεμπτό κατ' εμέ.
    Περί ορέξεως η κλασική pumpkin pie

     
     
  5. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    την απαντηση μου την πηρα...μου την εδωσε ο ιδιος ο κ...sessions.
    ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας...
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    προσωπικά θα ήταν για εμένα η κατάλληλη για να πλαστεί όπως επιθυμώ.
     
  7. Βουαλά έληξε το ζήτημα!
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ειδες ? το "αλλαξεεεεε" ΔΕΝ ειναι τρολλαρισμα, ειναι η πραγματικοτητα. πεζη, σκληρη, γυμνη, οπως θες πες την.
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    η πραγματικη ζωη Δασκαλε Σωκρατη, πεζη, γυμνη, σκληρη, οπως θες πες την !

     
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    Αν και ετεροχρονισουά η θανασσαπάντα,

    νομίζω οτι το σημαντικότερο ερώτημα αφορά στον βαθμό προτεραιότητος που δίνεται στη διαμόρφωση ασύμμετρων δυναμικών μεταξύ σας vs. την καλλιέργεια αγαπησογουτσαρίας.

    Βάνω εκιονέ το βέρσους πολύ συνειδητά: παρόλο που θεωράγνω την ασύμμετρη σχέση αβέκ αγαπησιά ως το θανάσσειο σχεσελντοράντο, δυστυχώς αυτό προϋποθέτει αψογατρόνικ συναισθηματική διαχείριση από όλες τις πλευρές του ασύμμετρου σχήματος. Όπερ και είναι εξαιρετικά δύσκολο/inconsistent, οπότε και το σχεσελντοράντο πολύ αναμενόμενα καταλήγει χεσελντοράντο.

    Οπότε θέτω το διπλό (λίγο εμπρηστικό, αλλά επουδενί) ερωτήματο: μήπως η αδυναμία για γουτσίδια είναι asset και όχι τροχοπέδη για να συνδεθείς ασύμμετρα; Μήπως εν τέλει η γουτσαριά είναι θόρυβος και distraction στο πλαίσιο μιας ασυμμετρίας;
     
  11. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    Αν και διαβασα αρκετες φορες το σχολιο σου....θα συμφωνησω μαζι σου....και εγω θεωρουσα σε καποιον βαθμο προσον αυτην την αδυναμια μου....και απο οσο μπορω να αντιληφθω για τους ιδιους λογους με αυτους που υποννοεις....
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γούτσου: Δεινόσαυρος που βρυχάται..(ωραίες λέξεις).