Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντέχεις να το σχολιάσεις ? Κόιτα Με

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος pure innocence, στις 18 Μαϊου 2008.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Πρώτον: Ζηλεύω τα κιλά στα βυζιά σου  

    Δεύτερον: Θα προσθέσω σε αυτά που έγραψες, ότι ο πληθυντικός χρησιμοποιείται επίσης, προκειμένου να κρατούνται οι ανάλογες αποστάσεις, μεταξύ των ατόμων. Άρα, όχι απαραίτητα από σεβασμό προς το άτομο που απευθυνόμαστε, ούτε από κόμπλεξ κατωτερότητας ή ανωτερότητας αντίστοιχα.

    Εγώ αντίθετα.  
    Τρίτον: "Αξιότιμε/η"= Τυπικότητες ...
    Το χρησιμοποιούμε συνήθως όταν απευθυνόμαστε σε κάποιον, που δεν θέλουμε να τον φέρουμε ....πιο κοντά....

    Τέταρτον: Μετρημένες στα δάκτυλα οι slave...
    Τόσες που δεν ξέρω αν υπάρχουν καν σε αυτό το forum.
    Συμφωνώ μαζί σου! Η υπόδειξη σου προς την pure innocence, είναι απόλυτα σωστή και θα πρότεινα και Εγώ το ίδιο. Να το σκεφτεί όχι λίγο, αλλά πολύ.....
     
     
  2. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    SM_Art_Lady απόλαυσα τις παρατηρήσεις σου πάνω σ'αυτά που έγραψα  
    Ωστόσο σε μερικά σημεία επιφυλάσσομαι ελαφρώς, δεδομένου ότι χρησιμοποίησα ως βάση προηγούμενα ποστ για να ασκήσω την κριτική μου.
    Παρ'ολ'αυτά μου έμεινε ένα μειδίαμα ευχαρίστησης διαβάζοντας το παραπάνω ποστ  
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Καλά κάνεις και το σημειώνεις καθώς χρησιμοποιούσα με την έννοια που γνώριζα τον ίδιο όρο, άσχετα αν δεν έβγαινε νόημα. Πολύ πτωχή αυτή η αγγλική. Μακάριοι οι πτωχοί...  

    Ε το ιδανικό τότε. Μην φτάνουμε και σε υπερβολικά σημεία    
     
  4. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    Καλημερα!!!
    χειμαρρος βλεπω!!και χαιρομαι επισης!!!αγαπητε isnogood κουφετακια αργουμε ακομα search deaper    
    θα συμφωνησω με τον αγαπητο chemichal23 100%
    αξιοτιμη vermillion
    η τυπικοτητα μου κινειται αναμεσα σε αυτο που ειοα στα προηγουμενα ποστ που ειδατε κ αναμεσα σε αυτο της Κυριας Ευας.


    πολυ αγαπημενη μου Ευα
    θα σκεφτω πολυ καλα τον χαρακτηρισμο γιατι ισως καπου χαθηκα. θα ξανασυστηθω εκ νεου κ εγω λοιπον σαν την φιλη μου την lady in black 
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εμ αυτη δεν λεγεται τυπικοτητα που κινειται αλλα σλαλομ σε χειμερινη Ολυμπιαδα .... τεσπα ... παμε στο φαϊ τωρα ...
    εγω κουφετα μυρισα , κουφετα ζηταω ... τωρα αμα δεν θες δεσμευσεις κερασε κανενα εκλερακι παγωτο ... ενα φρουϊ ζελε .... μια κρεμα καραμελε ... αντε να γιορτασουμε τα 100 σου ποστ ... τον γαμο σε αλλο επεισοδιο προφανως ...
     
  6. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    μηπως βιαζεστε αγαπητε???
    πηγαν κιολας 100?να τα χιλιασω       
     
  7. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    ο ερωτας ποσο τελικα μπορει να διαρκεσει? ενα μηνα ενα χρονο? για παντα?μπορει αραγε να ειναι παντοτινος?η υπαρχει ημερομηνια ληξης????
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Αναγράφεται στη συσκευασία. Συνήθως, είναι αιώνιος, για όσο διάστημα διαρκεί.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

     
     
  10. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Πολύ ωραίο ερώτημα...το έχω σκεφτεί κι εγώ, και έδωσα στον εαυτό μου την εξής απάντηση:
    Ανάλογα....
    Οι γονείς μου είναι πάνω από 25 χρόνια μαζί και ακόμα είναι ερωτευμένοι. Πιστεύω πως, ακόμα κι αν έμενε ο ένας στη μια άκρη της γης κι ο άλλος στην άλλη, το σύμπαν θα έβρισκε τρόπο να τους ενώσει. Έχουν μεταξύ τους κάτι πιο δυνατό από τον έρωτα. Ζουν ο ένας για τον άλλο.
    Κρίνοντας από άλλα ζευγάρια αλλά και από τον εαυτό μου, συμπεραίνω πως μια ζωή αναζητάμε τον αιώνιο έρωτα. Ενίοτε μάλιστα τον κυνηγάμε, με αποτέλεσμα να χάνουμε τον αρχικό σκοπό μας. Κάποιοι παραιτούνται κάπου στα μισά, άλλοι τον βρίσκουν στη δύση της ζωής τους. Άλλοι πάλι νομίζουν πως τον βρήκαν, για να διαπιστώσουν μετά από κάποιο διάστημα ότι, τελικά, δεν ήταν έρωτας αυτό που ένιωθαν.

    Κάποτε είχα ακούσει κάπου ένα παραμυθάκι. Πολύ παλιά, λέει η ιστοριούλα, οι άνθρωποι ήταν πλάσματα με δυο κεφάλια, τέσσερα πόδια, τέσσερα χέρια αλλά μια καρδιά. Σε κάθε σώμα υπήρχε το θηλυκό και το αρσενικό, κι οι άνθρωποι ζούσαν έτσι ευτυχισμένοι. Οι θεοί όμως ζήλεψαν αυτή την ευτυχία, έριξαν κεραυνό και χώρισαν τα σώματα στα δύο, σε ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Και από τότε, οι άνθρωποι περνούν τη ζωή τους ψάχνοντας το άλλο τους μισό, αυτό που θα τους κάνει ένα σώμα, μια καρδιά, αυτό που θα τους ολοκληρώσει, όπως τα παλιά εκείνα χρόνια. Άλλοι το βρίσκουν και ζουν μαζί ευτυχισμένοι, άλλοι το βρίσκουν και το χάνουν, και περνούν την υπόλοιπη ζωή τους μετανιώνοντας που το άφησαν να φύγει, κι άλλοι δε το βρίσκουν ποτέ...
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Όλα έχουν ημερομηνία λήξης. Η φθορά και το τέλος ανήκει σε όλους και όλα. Τίποτε αιώνιο, κατά την άποψή μου. Υπάρχουν όμως κάποιες αγάπες που αντέχουν περισσότερο από τις άλλες...και ο θάνατος προλαβαίνει τη φθορά τους. Και έτσι οι αγάπες αυτές περνάνε στη σφαίρα του 'αιώνιου'
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Αυτο άκουσε κ η ζιζελ, αλλα το πιστεψε ως αληθινη ιστορια....κ να τα αποτελέσματα τώρα..