Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντέχεις να το σχολιάσεις ? Κόιτα Με

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος pure innocence, στις 18 Μαϊου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αδολέσχεια: η επιχειρούμενη αποπειρα συζητήσεως άνευ νοήματος ή αποτελέσματος, η κατασπατάλησις χρόνου επί συζητήσεων ανευ ουσίας. (Κάτι μου θυμίζει αμυδρά, αλλά τί, τι; )

    Πηγή: http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=24&t=119434&st=0&sk=t&sd=a&start=60

    Να συνεισφέρω και μία δική μου αθώα λεξούλα, ως μικρή λεξιλάγνα;

    Καυλαντίζω: Συζητώ με κάποιον υποψήφιο ερωτικό σύντροφο, αφήνοντας συνεχώς υποννοούμενα σεξουαλικού περιεχομένου και περιστρέφοντας εν γένει την κουβέντα γύρω από το σεξ. Κατά το καυλάντισμα (ουσ.), οι δύο (ή περισσότεροι) συνομιλητές έχουν σχεδόν ειλημμένη την απόφαση να συνευρεθούν σεξουαλικώς, ωστόσο οι αφροδισιακές ιδιότητες του, καθυστερούν προσωρινά τη συνεύρεση και προάγουν το διάλογο.

    Χάρη στην πρόοδο της τεχνολογίας, πλέον μπορεί κάποιος να καυλαντίζει κάνοντας χρήση:

    1. κινητού τηλεφώνου (εκτός του μιλητού, με SMS/MMS)
    2. ηλεκτρονικού υπολογιστή (instant messengers/IRC/e-mail κτλ)

    Πηγή: http://www.slang.gr/lemma/show/kaulantizo_1349

    ΥΓ. Την καρδιά μου δυστυχώς κέρδισε ο μικρός χτυπημένος νάνος της ιστορίας σου, γαμώ τη φύση μου.
     
  2. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    αγαπητη dora salonica. θα με ενδιεφερε να μου πειτε τι σχεση εχει ο καυλαντισμος με το δικο μου κειμενο γλυκια μου λεξιλαγνα. προφανως και ο μικρος νανος κερδισε την συμπαθεια σας γιατι κατα το φαινεσθαι ειναι ο αδικημενος της ιστοριας. παρ ολα αυτα ομως ας μην σταθουμε στον κατα τη γνωμη του καθενος μικρο ηρωα της ιστοριας, αλλα στην ουσια του κειμενου. με λιγα λογια τι θελει παλι να μας πει ο ποιητης?περιμενω τις σκεψεις σας.
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Την υπογραφη στο τελευταιο ποστ της pure innocence δεν την προσεξε κανενας απο τους κυνηγους αθωων υποτακτικων κορασιδων......? 

    @ pure innocence Η λεξη *για παντα* ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα, παρ' ολα αυτα σου ευχομαι να εισαι πραγματικα *για παντα* ευτυχισμενη με οτι εσυ επελεξες.

    Υ.Γ. Να τα εκατοστησεις ....τα ποστ στο νημα σου........ 
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Ε πως δεν έχει. Πως νομίζεις καυλάντισε ο Περικλής αποπάνωθε;
     
  5. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Συμφωνώ MasterPerri, μεγάλη κουβέντα και για να τονίσω και εγώ τη σημασία της παραθέτω και τα σχετικά αποφθέγματα που θυμήθηκα:

    «Σκοπεύω να ζήσω για πάντα και, μέχρι στιγμής, τα καταφέρνω.»
    ή
    «Έχω λεφτά για όλη μου τη ζωή, αν πεθάνω στις τέσσερις τ' απόγευμα.»


    pure innocence να περνάς καλά  

     
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Καθαρή αθωότητα, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αλλά είναι αληθινά: Με προίκισε γενναιόδωρα η Φύση.


    ΥΓ Η υπογραφή ήταν προσχεδιασμένη, απλώς η δημοσιοποίηση της επισπεύσθηκε. Ας το λάβουν υπ' όψη τους οι αφελώς νομίζοντες πως συνομιλούν με άδολη κόρη.
     
  7. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    masterperri το για παντα ειναι δυσκολη λεξη το ξερω αλλα το για παντα του καθενος μπορει να ειναι απο μια στιγμη εως μια ζωη.εξαρταται πως το θελει πως το επιθυμει κανεις.
    soutsoukakia κ εσυ να περνας καλα     
    βρε φορν κλαιστ ισως φταιει που ειμαι ξαν8ια αλλα συνηθως για να πιασω οσα λες τα διαβαζω κανα δυο φορες   
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Με παρέλειψε.
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αγαπητή pure innocence, η αδολέσχεια είναι μία λέξη που εκφράζει πολλές, αν και όχι όλες, από τις συζητήσεις του παρόντος φόρουμ. Ψάχνοντας την σημασία της λέξης, την οποία δεν γνώριζα, οδηγήθηκα στην πηγή που παρέθεσα, όπου στο ίδιο ακριβώς σημείο βρήκα την λέξη "καυλαντίζω", ακόμη μία λέξη που, όλως τυχαίως, χαρακτηρίζει πολλές από τις συνομιλίες μας σε τούτον εδώ τον ιστοχώρο. Αν και θα πρέπει να παραδεχθώ ότι η απόφαση των συνομιλητών να συνευρεθούν σεξουαλικώς δεν είναι διόλου ειλημμένη, καθότι το proximity anxiety καταπολεμάται επιτυχώς μέσα από το Ιντερνετικό καυλάντισμα, οπότε δεν υπάρχει ανάγκη να αγχωνόμαστε.

    Αυτό εξηγεί εν μέρει την διάθεση της κορασίδος του κειμένου σου να χορέψει, αντί να καυλαντίσει, στο οποίο θα μπορούσα, αν ήθελα να κάνω ένα μικρό ταξίδι στον χρόνο, να ανταπαντήσω "I love to love, but my baby just loves to dance" (από την μεγάλη και διορατική τραγουδίστρια Tina Charles).

    Το κείμενό σου λέει, κατά την άποψή μου το εξής:

    Μία πτωχή ρομαντική κορασίς, εν είδει ραγισμένης οπτασίας, μπορεί να νομίζει ότι μεγάλωσε (μεγαλώνω: αποβάλλω την αθωότητά μου και την μαλακία που με δέρνει) αλλά στην ουσία δεν μεγάλωσε, πράγμα που υπαινίσσεσαι κι εσύ, εφόσον επιμένει να συμπεριφέρεται με τον συνήθη βλακώδη τρόπο που χαρακτηρίζει τις "αθώες" υπάρξεις. Στο κείμενό σου η κορασίς α) μιμείται με επιτυχία τα υπόλοιπα κεφτεδάκια που παράγει η μηχανή της εποχής μας, β) κοιτάζει τον χαριτωμένο νάνο με αποστροφή (πράγμα που θα έπρεπε να κάνει προς τον εαυτό της, έχοντας καταντήσει κεφτές) και επιτακτικότητα (γιατί άραγε; Τί της έδωσε αυτό το δικαίωμα, το ότι είναι μικροσκοπικός; Και οι μικροσκοπικοί έχουν δικαίωμα σε λίγη ευτυχία) και γ) του ρίχνει και μια σφαλιάρα (μήπως το έγκλημά του ήταν η αδολέσχεια; Ή του άρεσε ο χορός ενώ η κοπελιά μας θέλει το μαλλιοτράβηγμα από τον ξανθό όμορφο άγγελο; )

    Εν κατακλείδι, θα έλεγα αν περιμένεις από τον ξανθό όμορφο άγγελο να σου δώσει την δική σου ανάσα, πιάνοντάς σε από τα μαλλιά, γονατίζοντάς σε και σπάζοντας τις άμυνες και τους εγωϊσμούς σου, σώθηκες. Θα πρότεινα, ως πρώην αθώα, την τακτική αεροβική εκγύμναση, την μείωση του καπνίσματος (αν καπνίζεις) και τις βαθιές δικές σου ανάσες που γεμίζουν τα δικά σου πνευμόνια ακριβώς με όσο οξυγόνο γουστάρεις και αντέχεις. Τέλος, άρπαγμα του κοντινότερου μικροσκοπικού άντρα που είναι πρόθυμος να σε συντροφέψει στα ταξίδια σου επί ίσοις όροις, αποφέυγοντας με επιτυχία αυτόν που "είναι ωραίος ο πούστης" αλλά δυστυχώς, κατά πάσα πιθανότητα, "είναι πούστης ο ωραίος" (το copyright της φράσης ανήκει στον μπαμπά μου).

    Τα σχόλια αφορούν μόνο το κείμενο που παρέθεσες και μία πιθανή ερμηνεία του και ουδόλως την δημοσίευση της σχέσης σου, ααφαλώς, για την οποία σου εύχομαι ότι καλύτερο.
     
  10. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    αξιοτιμε και σαρδονιε κατα τ αλλα dolmance....δν θελω να σας στεναχωρησω αλλα το αγγελος μου ειναι αυτος που δηλωνω στην υπογρφη μου...        
    καλο σας βραδυ αξιοτιμε dolmance 
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ?ΚΟΙΤΑ ΜΕ.

    Εγώ τα δηλώνω όλα στην Εφορία, για να μην έχω τραβήγματα.
    Θερμούς χαιρετισμούς στον Αιώνιο σου!
     
  12. pure innocence

    pure innocence Regular Member

    αγαπητη dora salonica σε ευχαριστω για τον τελευταιο διαχωρισμο που εκανες. για μενα ειναι σημαντικο.
    οσον αφορα τωρα τον μικροσκοπικο νανο σου ειπα και παραπανω.ισως να φαινεται ο αδικημενος της ιστοριας. η κοπελα δν τον χαστοθκισε επειδη ειναι μικροσκοπικος αλλα για αλλο λογο.το θεμα μας ομως δν ειναι αυτο. το νημα αυτο εχει ως στοχο το συναισθημα. παντως καθε φορα χαιρομαι να σε διαβαζω αν κ ο λογος σου ''ραγιζει''. επισης θελω να πω οτι σε καμμια περιπτωση τα κομματια που προβαλλω δν αποτελουν προσωπικες εμπειριες...παρα μονο αποστολη μηνυματων προς αγαπημενους αποδεκτες 

    σας ευχαριστω αγαπητε dolmance...περα απο τον καυστικο σας λογο πιστευω οτι εν βαθυ ειστε ενας ευγενικος και καλοπροαιρετος ανθρωπος.
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2008