Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterAndreas, στις 1 Ιουνίου 2011.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

  2. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub


    Μιλώ για υποτακτικές σε όποια βαθμίδα υποτακτικότητας και να ανήκουν (Σκλάβα για μένα είναι η απόλυτη υποτακτική, που ανταποκρίνεται χωρίς δεύτερη σκέψη σε εντολές, χωρίς φραγμούς, κάποιου που έχει επιλέξει να υπηρετεί). Πρόσφατα δύο "σκλάβες" που ανήκουν σε αντίστοιχους Master, ένας εκ των οποίων ήταν παρών, έδειχναν με υπερηφάνεια και ευχαρίστηση τα σημάδια από play party της προηγούμενης βραδιάς. Εγώ δεν τις είδα ούτε μετανιωμένες ούτε στενοχωρημένες για την τιμωρία που είχαν υποστεί. Δεν μπορώ να δεχθώ πως υπάρχει υποτακτική που δεν επιζητά την τιμωρία και την υποταγή. Διαφορετικά θα πρέπει να δεχθώ πως η σύζυγός μου είναι η τέλεια σκλάβα....και αυτό δεν το δέχομαι. 
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    θα έπρεπε να είναι στεναχωρημένες η μετανιωμένες ?
     
  4. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Δεν ξέρω, τιμωρία για αυτές θα ήταν ....."να μην τις τιμωρούμε" 
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Re: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    αχά, φυγόπονες μαζοχίστριες ...  
     
  6. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Βασικά... Νομίζω πως δεν βλέπεις οτι μιλάς για δύο και διαφορετικά και αντιφατικά πράγματα.

    Κοιτα.
    1) "έχει συναινέσει να υπηρετεί και να υπακούει κάποιον Master"
    2) "αρνείται να εκτελέσει κάποια επιθυμία του"

    Πως γίνετε αυτές οι δύο προτάσεις να συνδέονται με ένα κομμα?

    Και παρακάτω λες "Να την υποχρεώσει με πίεση και τιμωρία". Πως υποχρεώνεις κάποιον που έχει συναινέσει?
    Άρα ποτέ δεν είχε συναινέσει.
    Δεν λεπτολογώ από βίτσιο, προσπαθώ να σου δείξω ότι αν ισχύει το ένα δεν μπορεί να ισχύει και το άλλο και αντίστροφα. Γενικά να ξέρεις ότι δεν υπάρχουν κακοί μαθητές μόνο κακοί δάσκαλοι και ότι αν δεν μπορείς να διδάξεις κάτι ή εσυ (οχι εσυ εσυ, γενικά ο όποιος εσυ) θές άλλο μαθητή ή ο μαθητής άλλο δάσκαλο.

    Τώρα όσον αφορά το "μετράει και μπορεί να βρει άλλη"
    Αλοίμονο στην υποτακτική της οποίας ο αφέντης είναι μαζί της επειδή δεν μπορεί να ειναι με καποια άλλη, και vice versa φυσικά. Και αλοίμονο στην Μ/σ σχέση που ένας απο τους δύο είναι με το ένα πόδι έξω απο την πορτα.
    Εάν δεν είσαι (πάλι όχι εσύ, πάλι γενικά) διατεθειμένος να επενδύσεις και στην επιτυχία και στην αποτυχία τοτε.... παπάρια.
     
  8. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub



    Το ότι αποδέχτηκε να ξεκινήσει μια τέτοια σχέση, δεν σημαίνει πως απαραίτητα είναι ικανή να κάνει τα πάντα με επιτυχία, η πως μπορεί να με ικανοποιήσει, στο βαθμό που εγώ επιθυμώ. Άν ξεκινήσω μαθήματα πιάνου και ποτέ δεν καταφέρω να γίνω βιρτουόζος, θα ευθύνεται ο δάσκαλός μου? Δεν θα έπρεπε να έχω κι εγώ λίγο ταλέντο? Και μην νομίζεις πως δεν έχω κατανόηση, δεν απαιτώ την καλλίτερη πίπα που μου έχουν κάνει, ούτε τον ποιό υπέροχο κόλπο που έχω γευτεί....ούτε την πιό ναζιάρικη και υποτακτική συμπεριφορά που έχω βιώσει. Αν το έκανα αυτό, καμιά γυναίκα δεν θα μπορούσε να με καλύψει στο σύνολο. 
     
  9. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Να βλέπεις, πάλι βλέπω πρόβλημα απο τις εκφράσεις και μόνο.
    Αν η σχέση είναι στην αρχή τότε you cut her some slack και δεν γεννάται καν θέμα.
    Εαν εσύ ξέρεις ότι μπορεί να σε ικανοποιήσει 80% ή το δέχεσαι ή όχι και πάλι δεν γεννάται θέμα.
    Ειλικρινά όμως μεταξύ του αρχικού σου ποστ και τουτου εδώ μπορώ να σου πω ότι με μπέρδεψες. Στην αρχή μιλάς για ανυπακοή ενώ εδώ για αδυναμία να σε ικανοποιήσει 100%. Το αρχικό μου σχόλιο αφορούσε καθαρά το θέμα της υποταγής σε αντιδιαστολή με την ανυπακοή.
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    @MasterAndreas, εγω σου εχω μια καλύτερη πρόταση.
    Οταν θέλουμε να τις τιμωρήσουμε να τους λέμε: "Κυρία σκλάβα μου...., επειδή είστε ανυπάκουη σκέφτομαι να Σας... τιμωρήσω, φυσικά αν μου το επιτρέπεται και Εσεις Κυρία σκλάβα μου..., πείτε μου λοιπόν με ποιο τρόπο Σας αρέσει... να Σας..(προσοχή στα κεφαλαία και τον πληθυντικό.. ) τιμωρήσω και εγώ θα σπεύσω να εκτελέσω την εντολή Σας....." 

    Χα, χα, χα, χειρότερη τιμωρία και σπάσιμο από αυτό, δεν πιστεύω να υπάρχει για μια σκλάβα. 
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2011
  11. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub


    Πολύ καλό φίλε, κυρίως ο πληθυντικός, είναι ότι πρέπει..χα χα.
     
  12. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub


    Ελένη, άσε τι θα έκανα εγώ.....μια όμως και δείχνεις ενδιαφέρον για τη συνέχεια, να σου πώ ότι τελικά έγινε αυτό που ήθελα, πλήν όμως μου έσπασε τα αρχίδια μέχρι να το κάνει (και δεν το έκανε πολύ καλά) . Εγώ αυτό που ήθελα, είναι να ακούσω και άλλες γνώμες στο πρόβλημά μου και εσύ ξεκάθαρη θέση δεν έχεις πάρει. Σκέψου λοιπόν τι δεν θέλεις να κάνεις στο sex, και απάντησέ μου πως θα ήθελες να το χειριστεί ο δικός σου, ο οποίος υποθετικά το επιθυμεί τρελά??? Πως πρέπει να σε χειριστεί??? Πρόσεξε τι θα πείς γιατί μπορεί να έρθει και η σειρά σου (θα θυμάμαι τι απάντησες).