Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντωνάκης & Ελενίτσα Κοκοβίκου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος camera_obscura, στις 20 Ιουνίου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Πείτε με καχύποπτη, πείτε με παρανοειδή, αλλά έχω την πεποίθηση ότι η ελευθερία ουδέποτε χαρίστηκε από οποιονδήποτε σε οποιονδήποτε, πόσο μάλλον από το ελληνικό κράτος προς τους πολίτες, πόσο δε μάλλον από την ευρωπαϊκή ένωση προς τους υπηκόους της. Όχι επειδή δεν υπήρξε ποτέ τέτοια πρόθεση, αλλά επειδή η ελευθερία που χαρίζεται παύει να ονομάζεται ελευθερία. Δηλαδή, εξ ορισμού η έννοια είναι ασύμβατη με το χάρισμα. Καταντά δε κουραστικό, όταν συζητείται κάποια νέα ρύθμιση να επικαλούμαστε το ευρωπαϊκό δεδομένο δίκην ελέω θεού δικαίου.
    Αν από τα λεγόμενά μου εσείς συνάγετε ένα "όχι, δε μας αξίζει ακόμα", τότε μάλλον κάτι δεν διατύπωσα καλά, παρά τη σαφήνεια των προτάσεών μου...

    Σημείωση προς τους συμμετέχοντες στο νήμα: Μου είναι πολύ ευχάριστη η κουβεντούλα για τα φαιδρά επώνυμα, παρακαλώ όμως ανοίξτε άλλο νήμα για το σχετικό χαβαλέ και θα περάσω από εκεί για να γελάσουμε. Ευχαριστώ, Παρθένα-Τσαμπίκα Παπιομύτογλου.
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Διοτι η γυναικα ειναι ανθρωπινο ον και οχι χαμελαιων ωστε να αλλαζει ταυτοτητα καθε φορα που οι καταστασεις το απαιτουν.
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    ;;;!!!
    Και ποιος νόμος υποχρέωσε τη γυναίκα να το κάνει;

    Διαβάστε λίγο καλύτερα το πρώτο post που αναφέρει το νόμο βρε παιδιά.
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Φυσικα, ουδεις το αρνειται, θα πρεπει ομως να μπορει να κρατησει και το δικο της επιθετο.
    π.Χ. Ο συζυγος λεγεται στο επιθετο Γατος. Και οντως υπαρχει αυτο το επιθετο.
    Εαν λοιπον το πατρονυμο της ειναι Κολοβού, οριστε, κυριες και κυριοι η κυρια Γατου-Κολοβου.
    Εξαισιο! 
     
  5. llazouli

    llazouli Contributor

    Ένας Γάτος, ακόμη και Κολοβός, διατηρεί το κύρος του. Ο κύριος Πισπιρίνγκος με την κυρία Καψοκώλη, με τι μούτρα να κάνουνε χωριό, μου λες;

    Θυμάμαι στο χωριό του πατέρα μου, στη Μάνη, όταν πηγαίναμε διακοπές παλιότερα, που ζούσαν άνθρωποι στα χωριά, η μάνα μου, η οποία δεν είχε καμιά σχέση με την περιοχή, όταν τη φώναζαν ''Τάκαινα'', της ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι και πήγαινε να σκάσει απ' το κακό της!

    Συμφωνώ απολύτως, ότι το να ανήκεις κάπου, όσο κι αν μου ακούγεται γελοίο, αφού κανείς δεν ανήκει ουσιαστικά σε κανένα, πρέπει να είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και επιλογή και όχι επιβεβλημένη συνθήκη λόγω κοινωνικής πίεσης.
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Σωστα! Γραφει εαν και οι 2 το επιθυμουν.
    Εσφαλα! Το ομολογω! Ιδου το εγκλημα μου!
    Θα με χαστουκισω να με συμμορφωσω! 
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αντωνάκης & Ελενίτσα Κοκοβίκου

    Είμαι εχθρός της επωνυμίας των γυναικών. Προτείνω να μη λαμβάνουν επώνυμο εν γένει και η ύπαρξις των να σημειούται εις τα ληξιαρχικά κατάστιχα με σταυρόν.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αντωνάκης & Ελενίτσα Κοκοβίκου

    Μαντεύετε τη σκέψη μου, αγαπητέ forbidden! Αλλά σας βρίσκω ολίγον μετριοπαθή, σχεδόν χαμεϊνικόν. Νομίζω, όμως, ότι αν στοχαστείτε λίγο ριζοσπαστικότερα θα επιλέξετε και εσείς τον δρόμον του αδιαλλάκτου φεμινισμού, όπως τον συνέλαβε ο σεβαστός Αχμαντινετζάτ!

    ΥΓ Πρέπει να εισαχθούν ποινές και δια τους αμαρτωλούς άνδρες. Πρώτη, εξ όλων:
    Να λιθοβολούνται όταν συνευρίσκονται εντός γάμου.
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Αντωνάκης & Ελενίτσα Κοκοβίκου

    Σε καλώ να επιστρέψεις στον δρόμο του Θεού.
    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. gaby

    gaby Guest

    μπορεί κάποιος να παντρεύεται κάποια και να της ψιθυρίζει στο αυτί "μωρή τσούλα έτσι και τολμήσεις να πάρεις το ιερό επώνυμο της αγαπημένης μου μητέρας σ έσφαξα, με το πατρικό σου να μείνεις μια ζωή;"

    αυτή η κρυφή λογική που το διέκρινε είναι που μ έκανε πάντα να βρίσκω τριτοκοσμικό αυτό το συγκεκριμένο σημείο του ανατρεπτικού εκείνου νομοθετήματος που μας εξίσωσε - επιτέλους - στο θέμα των επωνύμων των παντρεμένων γυναικών, με τη φεουδαρχική Ισπανία!

    μια γυναίκα, όσες παρτούζες και να χει κάνει, δε γίνεται γυναίκα, αν δεν έχει ξεφορτωθεί οριστικά το Όνομα-του-Πατρός, αυτό ψυχανεμίζομαι και χωρίς αυτό το facility, δε βλέπω καν να υπάρχει λόγος για γάμο.

    όχι μόνον ταυτότητα αλλά και χτένισμα ακόμα αν απαιτηθεί, το παλιό εκείνο έργο "Το καρνέ με τα πονηρά τηλέφωνα" υπάρχει σε dvd;

    μη βλέπετε εσείς που βρίσκετε άκρη με το πολυπληθες χαρέμι σας μέσω Ε9 και κατ επέκτασιν και TAXIS, άλλοι μπορεί να ταλαιπωρούνταν έτσι...

    το επώνυμο του καλού κυρίου που θα ήθελε να με παντρευτεί επιθυμώ να έχω, ας λέγεται και Σουφραζετόπουλος, διόλου δε με απασχολεί.
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Οι άνδρες (και ιδίως οι Masters φαντάζομαι) δε λένε μισές κουβέντες.
     
    Last edited: 5 Ιουλίου 2008
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Αντωνάκης & Ελενίτσα Κοκοβίκου

    Βρε δεν παντρεύουμε τη Μακεδονία με τη FYROM να ξεμπερδεύουμε; Λευκός γάμος στα χαρτιά θα είναι και θα δώσουμε και το κατι τις.
     
Thread Status:
Not open for further replies.