Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανωμαλια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Xenia sensual, στις 7 Αυγούστου 2021.

  1. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Αυτό είναι πιο πολύ exploration κι είναι λογικό να υπάρχει ενθουσιασμός. Κι αν θες τη γνώμη μου, δεν τελειώνει ποτέ. Γιατί κάθε πλάσμα είναι διαφορετικό και μας προσφέρει έναν νέο κύκλο εμπειριών. Σημασία έχει να ξέρουμε τι κάνουμε και να το απολαμβάνουμε κι εμείς κι οι άλλοι.
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Στο σάιτ αυτό προσπαθούμε να πετύχουμε να πεισουμε ( ακόμα κ τους εαυτούς μας ), ότι δεν πρέπει κανείς να νιώθει άσχημα με τις σεξουαλικές η σχεσιακες του προτιμήσεις.

    Το ανώμαλος έχει αυτο το νόημα εδώ.
     
  3. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    "ανωμαλος" στις ερωτικες σχεσεις, ονομαζεται απο τους αλλους, αυτος που χτυπαει χορδες σεξουαλικης ηθικης. Οσο πιο σφιχτη η χορδη, τοσο πιο ανωμαλος ο αλλος
     
  4. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Αυτό ίσως κάποτε. Ήταν άμεσα συνδεδεμένο και με την εκκλησία.
    Πλέον είναι πιο θαμπά όλα.
    Και, δηλαδή, τι θα πει σεξουαλική ηθική?  
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Αυτην που νομιζει οτι εχει αυτος που σε αποκαλει ανωμαλο. Και που, κατα τη γνωμη του, δεν εχεις εσυ (η εγω)
    Θελω να πω,... το εχω ακουσει
     
  6. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Μα αυτό δεν τη βοηθάει την κοπέλα.
    Γιατί αυτό, λίγο-πολύ, περιγράφει το πώς βλέπουν οι εκτός-χώρου όλους τους εντός-χώρου. Υπάρχει κάποιος εντός-χώρου που να θεωρεί σεξουαλικά ανήθικο κάτι που κάνει κάποιος άλλος εντός-χώρου?  

    Νομίζω, η κοπέλα ρωτάει πως διαφοροποιούνται οι pervs από τους άλλους του χώρου (ζαλίστηκα με τους χώρους).. Τύπου, έχεις Χ επιλογές να δηλώσεις κάτι στο προφίλ σου. Τι διαφοροποιεί τους pervs από τους άλλους? Νομίζω εκεί βρίσκεται ο προβληματισμός της.
     
  7. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

  8. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Βασικά αυτό εννοώ τι διαφοροποιεί από τους άλλους για να δω και εγώ τι ειμαι τελικά αυτή τη στιγμή της ζωής μου. Δεν μιλάω γενικά και για αργότερα που θα έχω και εμπειρία αυτή τη στιγμή ανακαλύπτω πραγματα
     
  9. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Α εντάξει, αν το διαβάσει αυτό, σώθηκε  

    Κανένα λάθος! Απαντάμε όπως αφουγκραζόμαστε, απλά!  
     
  10. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Από ότι κατάλαβα εδώ υπάρχουν πολλές απόψεις που είναι λίγο μπέρδεμα αλλά δεν πειράζει καλύφθηκα στην απαντήσεις.
     
  11. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Όντως, τις τελευταίες δεκαετίες υπήρξε (ή φάνηκε να υπάρχει) μία κλιμακούμενη βελτίωση στην αποδοχή του διαφορετικού, με αντίστοιχο περιορισμό των κρίσεων, επικρίσεων και διακρίσεων.

    Μην υποτιμάτε, όμως, την γιγάντωση του νεοσυντηρητισμού!
    Είναι, ήδη, εδώ και δείχνει τα δόντια του...
     
  12. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Ε ναι, είναι τυπικό φαινόμενο. Μην κάνουμε μερικά βήματα μπροστά, μας πάει το βαλς πίσω.