Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανωμαλια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Xenia sensual, στις 7 Αυγούστου 2021.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Λάθος αναγκη κατα την γνωμη μου
     
  2. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Δεν νομίζω γιατί όταν συνομιλεις με κάποιον που έχει συγκεκριμένα θέλω αν έχεις βάλει οτι είσαι κάτι άλλο από αυτό που είσαι πραγματικά μπερδεύονται όλοι τώρα τι να πω δεν ξέρω κιόλας όλα είναι τόσο πρωτογνωρα και συναρπαστικά
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @Xenia sensual το να ονοματίσεις και να μπουν ταμπέλες σε αυτά που νιώθεις κι επιθυμείς είναι ένας μπούσουλας ο οποίος θα σε βοηθήσει σε αυτό το ηδονικό μονοπάτι, τουλάχιστον εγώ έτσι το βιώνω.

    Οι ταμπέλες καλό είναι που υπάρχουν διότι μας βοηθάνε να συνεννοηθούμε (λέμε τώρα  ) όμως καλό είναι να μην προσπαθούμε να στριμωχθούμε πίσω από αυτές.

    Η αναζήτηση της "ανωμαλίας" του καθένα μπορεί και να μην έχει τέλος αλλά να είναι μία ατέρμονη αφετερία. Ίσως κάπου κάποτε να επέρχεται ένας κορεσμός.

    Να ρωτάς εγώ αυτό θα σου προτείνω διότι όπως λέει ο θυμόσοφος λαός "ρωτώντας πας στην πόλη" και να αναζητάς μη ξεχνώντας να το ζεις.
     
  4. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση είναι λες και μπήκες μέσα στο μυαλό μου
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Δεν κάνει τίποτα  
    Καλές αναζητήσεις σου εύχομαι  
     
  6. Dapom

    Dapom Contributor

    Και που ξέρεις τι εισαι και τι θέλεις οταν ολα ειναι ακόμα άγνωστα για σένα ή δεν έχεις εμπειρίες;
    Και που ξέρεις οτι αυτό που δεν θές τώρας...δεν θα το θες και αύριο;
    Και που ξέρεις οτι τα συγκεκριμένα θέλω του κάποιου που συνομιλείς είναι ακριβώς τα ίδια με κάποιου άλλου που συνομιλείς που ενδεχομένως εχουν τον ίδιο "τίτλο";
    Άλλο να σε ρωτάνε τι ομάδα είσαι...και άλλο πως σου αρέσει να γαμιέσαι.
     
  7. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Μα τίποτα δεν ξέρω απλά μιλάω για αυτή τη στιγμή κατά προσέγγιση πψς νιώθω ότι είμαι
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ιδεολογικοποίηση λέγεται το "πακετάκι", και ναι είναι τα ίδια σκατά, που αναζητούν άλλοθι, για επιβεβαίωση των όποιων γνωστικών προκαταλήψεων γουσταρίζουμε να πιπιλάμε προς θεραπείαν εαυτού...
    Είναι το πιο ιδιότυπο γούτου-γούτου για "μεγάλα παιδγιά"...
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν χρειάζεται να σωθεί κάτι, κάνει και ζέστα αυτόν τον καιρό...
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Να έχετε υπόψη ότι οι προσδιορισμοί που διαθέτει το φόρουμ δεν είναι τίποτε περισσότερο από μια αυθαίρετη (αγγλόφερτη επίσης) λίστα επιλογών που αφορά το λογισμικό της συγκεκριμένης πλατφόρμας - σε άλλες πλατφόρμες οι λίστες προσφέρουν δεκάδες επιλογές.

    Γεγονός είναι ότι βρισκόμαστε σε συζητητήριο, οπότε για μένα η κυρίως λειτουργία αυτών των προσδιορισμών είναι αυτή που περιγράφει άριστα η @margarita_nikolayevna:

    Από την άλλη, αν αυτός ο προσδιορισμός είναι για σας την ίδια, και αφού περιγράφετε μια φάση πειραματισμών, δείτε μήπως σας κάνει ένα χαλαρό, fuzzy προσδιορισμό αποκλείοντας ο,τι θεωρείτε ότι ΔΕΝ είστε (π.χ. όχι Top, όχι αποκλειστικά μαζοχιστής, όχι crossdresser). Παράδειγμα, αν δεν σας ενδιαφέρει ή αν δεν γνωρίζετε τι συνεπάγεται η μόνιμη (μιας κατεύθυνσης) εκτεταμένη ασυμμετρία, αφήστε στην άκρη τους προσδιορισμούς υποτακτική/σκλάβα και κυριαρχική/αφέντρα. Αν αυτό που δοκιμάζετε περιέχει ασυμμετρία αλλά σε μορφή τραμπάλας "πότε από πάνω, πότε από κάτω", ίσως πλησιάζετε προς τον προσδιορισμό switch.
    Αν δεν ξέρετε καν αν σας ενδιαφέρει αποκλειστικά κάποια μορφή ασυμμετρίας, οι πιο χαλαροί προσδιορισμοί θεωρώ ότι είναι τα vanilla και perv - το πρώτο για μένα δηλώνει περιέργεια (αλλιώς δεν θα βρισκόταν κάποιος εδώ) και όρεξη για πειραματισμούς ("τι είναι αυτό; θέλω να το δοκιμάσω!") και το δεύτερο, που δεν θα μετέφραζα ποτέ στα ελληνικά ως "ανώμαλος", για μένα - αλλά είναι προσωπική άποψη - περιλαμβάνει ηδονιστές, λιμπερτίνους, φετιχιστές ανάμεσα σε άλλους.

    Γενικά, χρήσιμο μου φαίνεται να αποποιηθεί κανείς την υποχρέωση να συμμορφωθεί κάπου. Δεν χρωστάτε τίποτε σε κανέναν. Πειραματιστείτε και απολαύστε.
     
  11. Dapom

    Dapom Contributor

    Αν ντε και καλα θες τίτλο...τότε τωρα που δεν ξερεις, τίποτα δεν εισαι...περιμενε λίγο...απέκτησε εμπειρίες...και απο τίτλους..άπειρους να διαλέξεις...και να χρησιμοποιήσεις για να νιωσεις καλύτερα, αφου αυτό σου λείπει.
     
  12. Xenia sensual

    Xenia sensual Surrender and flow....

    Καλά δεν είναι ότι δεν έχω και καμιά εμπειρία μέσα από αυτές ανακαλύπτω πράγματα για τον εαυτό μου