Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απαγορευμένες φαντασιώσεις..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος VagelisD, στις 30 Δεκεμβρίου 2019.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μια ζωή ήμουν της άποψης ότι οι σχέσεις αρχίζουν για να τελειώσουν.
    Το να δημιουργήσω ένα τέτοιου είδους σημάδι σε έναν άνθρωπο που αύριο δεν θα είναι μαζί μου είναι αντίθετο στην προσωπική μου ηθική
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εάν υπονοειτε πως το σημάδι, αυτό, μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στο μελλοντικο σχετιζεσθαι του υ/σ, τότε η εσωτερική επίδραση, το εσωτερικό "σημάδεμα" μίας Κ/υ θέσης δεν αποτελεί αρκετά σημαντικότερο παράγοντα από ένα απλό εξωτερικό σημάδι?

    Εκτός και εάν η όποια επίδραση εξανεμιστει εύκολα μετά το πέρας της σχέσης, περίπτωση στην οποία θεωρείται εξ αρχής επιπολαιη η όποια πρακτική τύπου branding...
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Τι θα της έγραφες σαν branding? Nickname? Κανένα σχόλιο απο το Νηματογαμημα?
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ενδιαφέρουσα ερώτηση.
    Το εσωτερικό σημάδεμα είναι αποτέλεσμα του βάθους της συσχέτισης, ο μόνος τρόπος αποφυγής του είναι η αποφυγή της δημιουργίας ουσιαστικής και σε βάθος συσχέτισης.

    Το εξωτερικό πέρα από τα προβλήματα που μπορεί να δημιουργήσει στο μελλοντικο σχετιζεσθαι του υ/σ, όπως αναφέρατε, μπορεί να επιδεινώσει την άσχημη ψυχολογική κατάσταση που είναι πιθανό να βρεθεί το υ. Δεν είναι σπάνιο εξωτερικές εικόνες να μεγεθύνουν συναισθήματα.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Παρά την πολυ καλή πάσα που δίνεις, επιπέδου John Stockton, θα χάσω την ευκαιρία και θα απαντήσω σοβαρά.

    Μόνο το μονόγραμμα. Πάντα το μονόγραμμα.

    Κάποτε είχα ερωτηθεί για να επιτρέψω ένα τατουάζ. Αρνήθηκα, για τους λόγους που έγραψα ακριβώς από πάνω. Βέβαια, το τατουάζ μια χαρά μπορούσε να αφαιρεθεί ή να καλυφθεί αλλά ούτε η ιδέα της αφαίρεσης του μου άρεσε.
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2020
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Θα μπορούσε να κάνει τατουάζ λίγο πάνω από τα γεννητικά της...και να γράφει " Το μ@@@@ του nickname"...λέω τώρα εγώ....φαντάζομαι...

    ΥΓ
    Βεβαίως είπες δεν επιθυμείς τατουάζ
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Σε αυτή την περίπτωση θα ήταν προτιμότερο ένα τατουάζ στην κωλοτρυπίδα. Πέρασε από το μυαλό μου προς στιγμήν αλλά μετά απο δεύτερη σκέψη δε θεώρησα πρέπον να κυκλοφορώ με κομενάκι που έχει τατουάζ του κώλου  
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Κατανοητό...
    Και σε άμεση αντιστοιχία με την κρίση και την ανάληψη ευθύνης για την απόφαση του branding!
     
  9. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    ..Να πηδήξω την κουμπάρα μου!!!  
     
  10. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Δεν υπάρχουν απαγορευμένες φαντασιώσεις.
     
  11. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Διαφωνουν οι συντακτες του Ποινικου Κωδικα.
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Κι όμως,όσο μένουν φαντασιώσεις,δεν απαγορεύεται τίποτα.