Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απιστια εν bdsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 1 Φεβρουαρίου 2012.

  1. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Συμφωνώ και εγώ με τον Arioch και τον Vakhos αν και αφήνω ένα μικρό παραθυράκι ανοιχτό γιατί η astrovroxi χρησιμοποιεί τον όρο "εκπαιδευτή" ο οποίος, απο ότι έχω δει, έχει αρκετά διαφορετικές ερμηνείες ανάλογα με το ποιος την χρησιμοποιεί.



    αλλά θα μου επιτρέψετε να πω ότι αν αύριο το πρωί ξυπνήσω σε ένα παράλληλο σύμπαν και χτυπήσει την πόρτα μου ο Jeffrey Dean Morgan ή ο Bruce Willis...ο εκάστοτε Κ θα φάει μιά χαρά κέρατο και δεν θα έχω και ούτε μία τοσοδά τυψούλα όταν μετά παριστάνω ότι δεν τρέχει τίποτα...

    cm
     
  2. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Θα συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα με την crimson moon, για την εντελώς υποθετική κι απίθανη περίπτωση παράλληλου σύμπαντος,
    αν συναντήσω την Αντζελίνα Τζολί ή την Κάθρην Ζετα Τζόουνς, ή τις σωσίες τους..... 
     
  3. Allexis

    Allexis Regular Member

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Πάντος θα έχει ενδιαφέρον όταν ο Κ μάθει ότι ο υ του τον κερατώνει  
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?


    Θα είναι ένας κερατωμένος master ο οποίος θα πρέπει να αποφασίσει αν θα μείνει ή όχι στη σχέση του. Τίποτα άλλο δε θα γίνει.
     
  5. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?


    Μπορεί όμως όντας κερατωμένος και πληγωμένος να αποφασίσει να την τιμωρήσει χωρίς

    συναίνεση
    .  
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Μπορεί όμως η σκλάβα να έχει κανένα αδελφό και να αποφασίσει εκείνος να τον τιμωρήσει χωρίς συναίνεση (ή μέχρις ότου συναινέσει τέλοσπαντων).
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Εδώ πλέον παίζει ποιός από τους δύο θα νικήσει ....

    Ο απατημένος σύζηγος ? ή ο αγαπημένος αφελφός ? λοοοοολ.
     
  8. Allexis

    Allexis Regular Member

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Ή μπορεί ο αγαπημένος αδελφός να πάρει την θέση της άπιστης υ  
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Έχω ακούσει από μια παλιά MIstress εξ. (κατά το ΚΚΕ εξ.) που ήταν γνωστή του ξαδέλφου ενός φίλου, ότι συμβαίνει.

    Μου είπαν ότι είναι ίδια εσάνς με την κοινή απιστία και το ίδιο bitch με αυτήν.

    Πολύ τρεχάλα, πολύ κλάμα και στο τέλος βαράνε και οι δύο...
     
  10. anchor

    anchor Regular Member

    Re: Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Δεν ξέρω αν γίνεται και ούτε το έχω ακούσει ποτέ.
    Πάντως μου φαίνεται απίθανο.

    Σε όλες τις φάσεις της ζωής μου, πάντα με εξουθένωνε ψυχικά το να λέω ψέμματα και να κρατώ μυστικά. Μπορώ να πω πως δεν έχω χειρότερο. Ιδιαίτερα το να θεωρώ πως αντικειμενικά ανήκω σε έναν, όμως να θέλω άλλον. Ακόμα και τα χρόνια που πίστευα πως είμαι υποτακτική, το να διατηρώ κρυφά από τη μόνιμη βανίλλα σχέση μου, μία σχέση Ds, ή έστω φανερά μεν, αλλά κρατώντας κρυφά τα συναισθήματά μου, ακόμα και αυτό μου ήταν δυσβάσταχτο.

    Πόσο μάλλον σε μια περίπτωση σαν αυτήν που αναφέρεται εδώ.

    Επίσης και όταν κάποια όπως λες νιώθει μαγεμένη από τον τρόπο που εκπαιδεύεται, πάλι μου φαίνεται αδύνατον το να μην είναι συνολικά "μαγεμένη", δηλαδή και ερωτικά, έτσι ώστε να μην μπορεί να σκεφτεί άλλον.
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?

    Διαφωνώ.

    Ανήκω στον Αφέντη μου 8+ χρόνια τώρα, με τα πάνω και τα κάτω μας, όπως κάθε σχέση.
    Όταν λέω ανήκω, το νιώθω με κάθε μου μόριο, δεν είναι απλά λόγια.

    Ανά διαστήματα είχα και έχω αλληλεπίδραση και με άλλους Κ, εις γνώση βέβαια όλων των εμπλεκομένων, είτε για να με βοηθήσουν σε συγκεκριμένα τασκ, είτε ως Φίλοι, είτε ακόμα ως Εραστές.

    Δεν είμαι μονογαμικό άτομο, κατ ακρίβεια απολαμβάνω και επιθυμώ διάφορα πράγματα με διάφορα άτομα.
    Δεν βλέπω πως το να διεγερθώ και να παίξω και να έρθω σε οργασμό με Άλλους ή και άλλους αναιρεί την υποταγή μου, ιδιαίτερα δε όταν όχι απλά ο Κύριος μου δεν έχει αντίρρηση αλλά λατρεύει που η ιδιοκτησία του απολαμβάνει να είναι τόσο συνειδητοποιημένα πέραν όλων των άλλων όπως φίλη με άλλους κ.ο.κ., ένα κομμάτι κρέας προς χρήση, τρύπες προς γέμισμα κ.ο.κ.

    Έχω ερωτευτεί κάποιες μεμονωμένες μονάδες Κ, ΠΑΝΤΑ ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ, αλλά όπως πολλές φορές έχω αναφέρει, για μένα άλλο έρωτας κι άλλο αγάπη κι άλλο υποταγή και άλλο ιδιοκτησία.
    Ο έρωτας είναι κάτι που πάντοτε περνά.
    Δεν είναι για μένα τίποτα πέρα από υπέροχα αλλα προσωρινά συναισθήματα, πόθος και πάθος.
    Και δεν επηρεάζουν οι σχέσεις μου με τους Άλλους, ούτε το ποιος είναι πάντα υπεράνω, οι ποιανού οι αποφάσεις ή απαιτήσεις έχουν προτεραιότητα και για κάθε επαφή λαμβάνεται είτε ειδική ή μια γενικότερη άδεια όπως και στη συνέχεια αναφορά.

    Αντιλαμβάνομαι πως υπάρχουν άτομα πραγματικά μονογαμικά, όπως βέβαια υπάρχουν και άτομα που θεωρούν πως οφείλουν να είναι μονογαμικά άσχετα με τις όποιες τους ορμές και άτομα που καταπιέζουν αυτές τις ορμές επειδή αυτό είναι το "σωστό"..αλλά υπάρχουν και άτομα πολυγαμικά.

    Δεν θα αναφερθώ εδώ στη διαφορά της τσούλας από την sex slave, είναι ένα εντελώς διαφορετικό θέμα και ήδη έχω βγει εκτός (συγνώμη Αστροβροχή  ).

    Αλλά γνωρίζω πως υπάρχουν σκλάβες που πέραν των "παιγνιδιών" με άλλους, έχουν π.χ. Ένα Αφέντη και μία Αφέντρα ή Έναν Αφέντη & Μέντορα ή ακόμα και 2 Αφέντες, απλά με ξεκαθαρισμένους όρους, χωρίς ψέματα κι απάτες και ίντριγκες και δόλο.

    Και για να υπάρξει απιστία κατ εμέ πρέπει να υπάρχουν τα προαναφερθέντα.

    Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, πρόκειται απλά για διαφορετικά είδη σχέσεων.

    Όπως υπάρχουν και διαφορετικά είδη οικογενειών..  

     
     
  12. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Απιστια εν bdsm?




    Lara μου συμφωνώ απόλυτα σε ότι λές , μόνο που στο συγκεκριμένο ποστ η Astrovroxi αναφέρεται
    σε απιστία εν αγνοία του Κ. Αυτό είναι που κάνει τη διαφορά.