Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποδυναμωση κυριαρχου, ενδυναμωση απλου ερωτευμενου συντροφου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος extreme32, στις 25 Φεβρουαρίου 2008.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν υπαρχει αγαπη.
     
  2. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος...
    α)δεν έχω κάποια τέτοια σχέση,
    β)ούτε τέτοιες προτιμήσεις (σκλάβα) δηλαδή...
    ΑΠΛΑ την άποψη μου είπα για ένα θέμα, δίχως να έχω σχετική εμπειρία προσωπική τουλάχιστον  

    το αγάπη και μαλακίες που είπα, δεν το είπα έτσι όπως το πήρες σε καμία περίπτωση... ούτε θεωρώ ότι είσαι μαλάκας αν αγαπάς... τελείως άλλη ερμηνεία του δίνω... την οποία δεν την κατάλαβες, ίσως γιατί δεν πιάνεις τον τρόπο σκέψης μου.... Αλλά pls μην θεωρείς ότι η αγάπη δίνεται πάντα στην αγνή και νορμάλ μορφή της... τεσπα δεν θα το αναλύσω άλλο αυτό γιατί θα φύγουμε εκτός θέματος...
     
  3. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Ουγκ? Δεν υπαρχει? Μαλιστα. Οκ......


    Mirella θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου.

    sorry. οντως δεν καταλαβα. νομιζα οτι μιλουσες για τον εαυτο σου. Δεν θεωρω οτι η αγαπη δινεται παντα στην αγνη και νορμαλ μορφη της. Αλλα αν δωθει δεν θεωρω οτι πρεπει να σταματησει να υπαρχει. μπορει τελικα να λεμε και το ιδιο πραγμα με αλλα λογια.  
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2008
  4. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    γιατί θεωρείς ότι υπάρχει έτσι διάχυτη γύρω μας η αγάπη; Ότι εσύ σε όσες είπες σε αγαπώ το εννοούσες κιόλας; ή θεωρείς ότι όσες το είπαν σε σένα το εννοούσαν; Οι περισσότεροι άντρες ψαρώνουν την κάθε χ, ψ γκόμενα κ νομίζουν ότι περιμένει να ακούσει ένα "σ αγαπώ" για να τους ανοίξει τα πόδια... δηλαδή οκ έλεος!

    Συνήθως στην 1η μαλακία... που θα ανοίξει ο ασκός της μαλακίας κανονικά όμως, όλα αυτά ανατρέπονται και βλέπεις όλους αυτούς κ αυτές που αγαπάνε.... και καλά... να βγάζουν νύχια κ να κοιτάνε πως να σε πληγώσουν.... Βλέπεις ζευγάρια χρόνια να φοράνε προσωπεία και πίσω από την λέξη "αγάπη" να κάνουν το κέφι τους και να ζουν σε ένα μόνιμο ψέμα, μια υποκρισία...

    για ποια αγάπη μου μιλάς;
    Αγάπη είναι να δίνεσαι σε έναν άνθρωπο, που υποτίθεται ότι σε αγαπάει κ να σε κάνει δυστυχισμένη με την 1η ευκαιρία, χωρίς να τον νοιάζει αν θα σε πληγώσει; Αγάπη είναι να σου προσφέρει ψεύτικες στιγμές ευτυχίας ... ή να σε κοροϊδεύει;

    όχι φίλε μου, όλα αυτά ΜΑΛΑΚΙΕΣ είναι... Την πάρτη μας αγαπάει πρώτα από όλα ο καθένας μας από εμάς... έτσι έχουμε γίνει... Πλέον το να αγαπάς ΠΟΝΑΕΙ, γιατί σπάνια συναντάς άνθρωπο άξιο να δεχτεί κάτι τόσο μεγάλο... Και μιλάω βέβαια για αληθινή αγάπη.... όχι αγάπη κομμένη και ραμμένη στα θέλω μας, αγάπη που άλλες φορές είναι πολύ δυνατή για να την αντέξουμε κ μας κάνει να το βάζουμε στα πόδια!
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Με καλυψε η απο πανω μου
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Και μένα.
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Απο πανω σου ειμαι εγω.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    H δικιά σου από πάνω εννοούσα ντε!
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Διαφωνώ, σκεφτόμαστε με διαφορετικό τρόπο εμείς οι άντρες που δεν μπορείτε να καταλάβετε, δεν λέω ότι είναι σωστό να λές Σ' αγαπώ σε κάποια μόνο για να την ρίξεις στο κρεβάτι, απλά είναι πιο εύκολο να το λέμε παρά να το πράττουμε, αισθανόμαστε ότι είναι κάτι μεγάλο που λέγεται δύσκολα και θα είναι σημαντικό σε αυτή που θα το ακούσει... Υπάρχουν άνθρωποι πιο εκδηλωτικοί και άλλοι πιο συγκρατημένοι αυτό δεν σημαίνει ότι οι συγκρατημένοι δεν αγαπάνε, αντιθέτως αγαπάνε τόσο πολύ που φοβούνται μην εκτεθούν και τους βαρεθεί η αγαπημένη τους, όσο για την πάρτι μας αν αγαπάς πραγματικά ο εαυτός σου μοιράζετε και νοιάζεσαι για αυτην/ον όσο νοιάζεσαι για τον εαυτό σου και περισσότερο. (ελπίζω να μην ξέφυγα απο το θέμα και την απάντηση.)
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αλλο το νοιαζομαι καποια και αλλο την αγαπω.Μακαρι καποια στιγμη στην ζωη μου να σταθω τοσο τυχερος και να το ζησω.
     
  11. extreme32

    extreme32 Regular Member


    Σε δυο γυναικες το εχω πει. Την μία την παντρευτηκα. Αν και δεν ειπα οτι υπαρχει διαχυτη παντου γυρω μας . Ειπα "ΟΥΓΚ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ? Μαλιστα ΟΚ". Το ουγκ το ειπα γιατι ηθελα να πω "ουψ?" αλλα μου ήρθε να το γραψω "ουπς?" και για να μην προβληματιζομαι εγραψα "ΟΥΓΚ" Και πραγματικά απόρησα στο οτι δεν υπαρχει αγαπη. Υπαρχει και παραυπαρχει. Αλλο αν υπαρχουν ατομα με αδυναμιες και προβληματικα ατομα. Αλλο αν δεν βρισκεται ευκολα. Τωρα δεν ξερω αν ολα αυτα εχουν σχεση με το θεμα μας. Θα μπορουσα να το συνδεσω καπως. Οτι τελικα μια σκλαβα θα παρατουσε τον κυριαρχο της οταν αρχιζε να συμπεριφερεται "συμβατικα" γιατι αν και του ειχε δωσει τον απολυτο ελεγχο, ζουσε οτι ερχοταν στο μυαλο του Κυρου Γραναζη , αλλα δεν τον αγαπησε ποτε. και τελικα αυτο σας λειπει
    αγαπη στοργη και προδερμ γι αυτο εχετε σκληρινει ετσι πολλοι εδω
     
  12. apeirosprothimos

    apeirosprothimos Regular Member

    .... κάθε άλλο παρά θα ξενέρωνα, από την στιγμή που αναγνώρισα τον ΑΝΘΡΩΠΟ σαν κυρίαρχό μου, εκείνος πια αποφασίζει πώς κάθε φορά θα συμπεριφέρεται και ξέρει ότι η δική μου ευχαρίστηση είναι να μπορεί να αντλήσει από εμένα όση ικανοποίηση χρειάζεται με όποιο τρόπο θέλει, όποτε θέλει...., στην τελική η ουσία της σχέσης δεν άλλαξε....