Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απολαύσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 3 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest

    Για εμενα οι απολαυσεις ποικιλουν. αυτη την στιγμη απολαμβανω εναν δυνατο εσπρεσσο. ο καφες ειναι απο τις απολαυσεις που χωρουν παντοτε στην καθημερινοτητα μου, ενας δυνατος εσπρεσσο, ενα ζεστος γαλλικος με γαλα, ενας παγωμενος φρεντο τις περισσοτερες φορες ολοι αυτοι οι καφεδες κατα την διαρκεια της ημερας με την ποσοτητα τους να ποικιλει, ομως στην ποιοτητα τους δεν δυναμαι να κανω εκπτωσεις.
    Η μουσικη ειναι αλλο ενα μονοπατι απολαυσης που με συνοδευει στην διαρκεια της ημερας, παραδειγμα σημερα, εδω και μια ωρα ακουω την εναλλαγη δυο τραγουδιων Rob Dougan Clubbed to death and Portishead Roads Roseland NYC live. Δυο πολυ διαφορετικα ειδη μουσικης, δυο ξεχωριστες απολαυσεις.
    Τα μαθηματικα ειναι η επομενη απολαυση μου που περιγραφω, ειναι το μερακι μου, τις περισσοτερες φορες ο τροπος ζωης μου και ο τροπος σκεψης μου, η γλωσσα μου αν και φροντιζω να μην μιλω συχνα αυτη την γλωσσα, ειναι η απολαυση της καθαροτητας τους, αυτη η απολαυση δεν συγκρινεται με καμια αλλη.
    Θα μπορουσα να γραφω για τις αλλες απολαυσεις μου ολοκληρους τομους, ομως θα περιοριστω, θα περιοριστω να μιλησω για αυτην που αφορα αυτο το φορουμ για την απολαυση του σαδομαζοχισμου.
    ο σαδομαζοχισμος, ο σκλαβος, ο αφεντης, ειναι απολαυσεις που ειναι ξεχωριστες και μοναδικες, οταν απολαμβανα τον σαδομαζοχισμο ως σκλαβος ενιωθα ελευθερος, δημιουργικος, ζωντανος. τωρα ως κυριαρχος ζω τα ιδια σε μεγαλυτερο βαθμο. εν τελη δεν ξερω αν αυτο που ειμαι ή θα ειμαι ειναι σκλαβος ή αφεντης, ξερω ομως οτι αυτο που ειμαι τωρα, αφεντης, το απολαμβανω και το ζω υπεροχα.

    ετσι ειναι με τις απολαυσεις, οταν μας δινονται πρεπει να τις δεχομαστε και να μην φοβομαστε να τις απολαυσουμε, να μην ντρεπομαστε γι αυτες και κυριως παντα να χαμογελαμε που τις εχουμε και να χαμογελαμε στον εαυτο μας.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ

    Απολύτως σωστός! Αλλά τἰποτε δεν είναι καλύτερο από μια συζήτηση μεταξύ ανθρώπων που έχουν κάτι να πουν, να μάθουν, να επικοινωνήσουν, να προβληματιστούν, να πληροφορηθούν.
     
  3. zou

    zou

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ

    συμφωνω για την ποικιλια των απολαυσεων... επισης μου αρεσει να τις βιωνω σε μικρες μικρες δοσεις... βεβαια το ακομα καλυτερο ειναι να τις βιωνεις με συντροφια.. οχι απαραιτητα ερωτικη, αλλα με συντροφια που το απολαμβανει, τουλαχιστον, οσο εσυ...
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ

    Μιά βόλτα με το αυτοκίνητο βραδάκι στην παραλιακή συντροφιά με μουσική και τσιγαράκι,κουβεντούλα με το φιλαράκι μου ξαπλωμένη στον δερμάτινο καναπέ του,μπιρίμπα και φιλονικίες με τους φίλους μου,ο ήχος και ο αχός της βροχής που τον απολαμβάνω πίσω από την τζαμαρία του καθιστικού μου,η αγκαλιά του,πόνος και ηδονή,μυρωδιές και βογγητά.....

    Οι ήρεμες απολαύσεις διαρκούν περισσότερο.
    Κ. Μποβέ

    και...

    ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΑΚΕΡΑΙΕΣ ΤΙΣ ΗΔΟΝΕΣ
    Επίκουρος
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2010
  5. innerneed

    innerneed Regular Member

    Απάντηση: Απολαύσεις

    Απόλαυση;

    Να με ξυπνάει ο ήχος που κάνει το λιπαντικό στις 3 το πρωί όταν τυλίγεται γύρω Του, λίγο πριν ενωθεί μαζί μου.

    Να χαιδεύω τις λίγες ιδρωμένες τρίχες στο τεράστιο και δυνατό στήθος Του όταν ξαπλώνω σε αυτό.

    Απόλαυση είναι η κάθε στιγμή μαζί Του.

    Απόλαυση είναι η αναμονή να γυρίσει σπίτι και να φωτιστούν όλα.