Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σχετικά με το sexual orientation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 22 Ιανουαρίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Έκανα αυτό το νήμα όχι σε σχέση με την ερώτηση στο profile αλλά λόγω προσωπικής απορίας. Και ομολογώ πως ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει τελικά πώς λέγεται η συγκεκριμένη κατηγορία... Μάλλον το αμφισεξουαλικός ταιριάζει καλύτερα αλλά στα Αγγλικά μου φαίνεται πως το bi(sexual) περιλαμβάνει και τα δύο (αμφιλοφυλικός και αμφισεξουαλικός), πράγμα που με χαλάει λίγο...  
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Είναι κατ ΄ουσίαν το ίδιο,εφόσον οι σεξουαλικές διαθέσεις μπορούν να εξελιχθούν ή και να διευρυνθούν.Αν ο αμφιφυλόφιλος είναι αυτός που μπορεί να ερωτευτεί άτομο του ίδιου φίλου,ενώ ο αμφισεξουαλικός πχ απλά αρέσκεται σε ερωτικές συνευρέσεις χωρίς καμία συναισθηματική επαφή,τότε πρέπει να εξετάσουμε και άλλους παράγοντες που έχουν επιβάλει το μερικό συναισθηματικό κλείδωμα.Αυτοί οι παράγοντες είναι κυρίως κοινωνικοί.Βέβαια και αυτό είναι μια υπόθεση.Γι αυτό προτείνω να πετάμε ένα bi και να μην το πολυψάχνουμε..Το κομμάτι της αλήθειας του κάθε αμφισεξουαλικού είναι σχεδόν πάντα σύνθετο και ου΄τε ο ίδιος πολλές φορές επιθυμεί να αμβαθύνει..Γιατί να σκάσουμε λοιπόν..

    Πανσεξουαλικός:δική μου ερμηνεία.Αυτός που πηδάει μέχρι και εξάτμιση.Δλδ,ο άνθρωπος που έχει διευρυμένους σεξουαλικούς ορίζοντες σε θέματα φύλου,ηλικίας,εμφάνισης κτλ χωρίς να σημαίνει απόλυτα πως είναι και ισοπεδωτικός.Αν και αυτό συμβαίνει συχνά..
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Είναι καθαρά προτιμήσεων ή εσύ το έχεις δομήσει το στόρυ έτσι;Σε ρωτάω με βάσει τα της άνωθεν απάντησεις μου..Πάντως μη σκας..Χωρίς να το ξέρεις έχεις χιλιάδες παντρεμένους και όχι μόνο που βιώνουν την ίδια κατάσταση ..   
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    κάτι ξέρεις εσύ  
    Πάντως και εγώ αυτής της γνώμης είμαι, εξάλλου το bi δεν είναι παντοτινό με έναν/μια θα καταλήξουμε στο τέλος...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Για ρώτα το δικηγορικό σύλλογο αν συμφωνεί μαζί σου..   
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    άλλο τι κάνουμε στο κρεββάτι, ενοώ συναισθηματικά...
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

    Πιστεύω βλέπουμε το άλλο φύλλο σαν sex toy και τίποτα παραπάνω. Τα άλλα απλά είναι λόγια της κάβλας...
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    και

    Βασικά, θα σου απαντήσω στο κυρίως ερώτημα που βρίσκω εγώ στα παραπάνω:

    Όχι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το θέμα κοινωνία και γνώμη. Εννοώ δηλαδή ότι ποσώς θα με νοιάξει "τί θα πει ο κόσμος" όταν είναι να διαλέξω τί θέλω να κάνω ή πώς θα είμαι ευτυχισμένη. Ο μόνος λόγος που το αποκλείω, είναι επειδή δεν μπορώ να δω τις γυναίκες συναισθηματικά. Δεν θα μπορούσα νομίζω ποτέ να ερωτευτώ κάποια στο σημείο που να θέλω να είμαι μαζί της και μόνο μαζί της, χωρίς να έχω την επιθυμία είτε να πηγαίνω και με άλλες, αλλά ούτε να πηγαίνω και με άντρες. Αν ήταν να συμβεί κάτι τέτοιο, νομίζω ότι θα είχε γίνει κάποια στιγμή, έστω μία φορά, στα τελευταία 10 χρόνια.
    Απ' την άλλη, με τους άντρες δεν έχω αυτό το πρόβλημα  
    Ρε μπας και είμαι απλά KinkoPerv;    
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    τότε απλά ανήκεις στην κατηγορία που θέλουν ποικιλία στο κρεββάτι τους  
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Οκ..τότε μου θυμίζεις καταστάσεις ανθρώπων πχ που πηγαίνουν με γέρους,αλλά μέχρι εκεί..Ούτε πολλά πάρε δώσε,ούτε δεσίματα κτλ..Μόνο χύσιμο και έξω από την πόρτα..ράητ;Απάντα -αν είναι-για να ξέρω πως θα δρομολογήσω την απάντηση..
     
  11. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    πιστεύω είναι λάθος το παράδειγμα..
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Ρωτάω με βάσει καταστάσεις boy..Άσε να απαντήσει πρώτα και αν είναι αρνητική..mea culpa..