Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σχετικά με το sexual orientation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 22 Ιανουαρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Γνωρίζω ανθρώπους ,που φαινομενικά έχουν κοινά ή ""αποδεκτά"" stats για το sex..Οι ίδιοι άνθρωποι μπορεί να είναι αμφισεξουαλικοί,κρυφοπαρτουζιάρηδες,γεροντόφιλοι,"τερατόφιλοι" ή παθητικοί ενώ δηλώνουν active..Για να μη μιλήσω για ποινικοποιημένες σεξουαλικές παρεκλίσεις ..Δεν τα εξομοιώνω όλα.Απλά υπάρχουν πολλές φορές αποκλίσεις στον ίδιο άνθρωπο για διαφορετικά σεξουαλικά ενδιαφέροντα..
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Χμμ... δεν μπορώ να καταλάβω το παράδειγμα είναι η αλήθεια, αν και μπορώ να δω τον συσχετισμό. Ο πιό σωστός ορισμός που θα μπορούσα να δώσω είναι ότι μου αρέσει να "χρησιμοποιώ" (for luck of a better word) τις γυναίκες για sexual pleasure. Με ελκύουν σαν σώμα και τίποτα παραπάνω. Δεν πάει όμως τόσο μακριά όπως το παράδειγμα που ανέφερες, καθώς έχω αρκετές φορές κάνει σεξουαλικές καθαρά σχέσεις με φίλες μου (και μερικές διαρκείας) χωρίς να προχωρήσει ποτέ σε κάτι συναισθηματικό. This is where the line gets drawn, αν καταλαβαίνεις τί εννοώ και όχι συνειδητά ή από φόβο για κάτι, αλλά απλά επειδή δεν μου βγαίνει.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Οκ..Ίσως πρέπει απλά να συνεχίσεις να το απολαμβάνεις και να το αφήσεις να κατασταλλάξει μόνο του..Απλά δεν ήρθε η ώρα της απάντησης,η οποία σημειωτέον δεν είναι και τόσο σημαντική..Keep going .. 
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Γιατί οι ομοφυλόφιλοι σχεδόν πάντα βγάζετε αυτούς που δοκιμάζουν με το άλλο φύλο ότι σόνι και καλά θα γίνουν ομοφυλόφιλοι ή θα αναπτύξουν σχέση με το ίδιο φύλο?  
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Thanks Doc  

    Μα κάτι απορίες που έχω κι εγώ ε; Απλά είναι ολίγον τι, confusing, αν μη τί άλλο, να είσαι κάπου στο ντεμί του ντεμί...
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation


    Που το είδες αυτό στα λόγια μου..;Άμα ήταν έτσι εδώ μέσα πολλοί θα ήταν gay..Από την άλλη το μεγαλύτερο ποσοστό των gay ,ξεκίνησε ως str8..Εξάλλου το κατασταλλάξεις συνεπάγεται σε str8,gay,bi(και εφόσον έχει τεθεί θέμα κυρίως στα προηγούμενα 2)..Οπότε;
    Δε νομίζω πως έχω απεύθυνθει ποτέ εδώ μέσα σε κάποιον bi ή curius ως gay και ούτε έχω φέρει ανάλογη άποψη σε θέματα που είχαν να κάνουν με τον ρόλο των παθητικών..Ούτε γενικά έχω προσάψει κάτι ανάλογο σε κανένα..Επίσης θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο προσεκτικός στις ερμηνείες σου boy..Ευχαριστώ..

    Υ.Σ.Θα μου πεις πως μιλούσες γενικά..Βρήκες όμως το λάθος άνθρωπο..Επίσης φαντάζομαι πως αυτό που νοείς γίνεται και από τους str8..Οπότε;
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Καταστάλαξε η κοπέλα... σε αυτό αναφερόμουν, ίσως παρεξήγησα επίσης δεν με λένε boy! 
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual o

    To καταστάλλαγμα έχει να κάνει από μέρους μου με τη λεκτική οριοθέτηση του ρόλου,και όχι με το ρόλο ή τη σεξουαλική ταυτότητα..Και δεν αναφερόσουν σε αυτο.Γενίκευσες ..

    boy : απλή προσφώνηση..Να το χαίρεσαι όσο μπορούν να στο λένε..Μετά θα παρακαλάς να σε φωνάζουν έτσι  
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    ENOUGH.

    Jim Jailor: Κάνε edit το ποστ σου. There's no need for sarcasm.
     
    Last edited: 22 Ιανουαρίου 2008
  10. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Αμφισεξουαλικός είναι εκείνος που αντλεί ηδονή μέσω του σεξ και με τα 2 φύλα και το επιθυμεί.
    Αμφιφυλόφιλος είναι εκείνος που μπορεί να αναπτύξει ερωτικά συναισθήματα για ανθρώπους και των 2 φύλων.
    Ο αμφιφυλόφιλος είναι και αμφισεξουαλικός, το αντίστροφο δεν ισχύει απαραίτητα.
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Αυτό σημαίνει πως θα τελειώσει και η καριέρα σου ως υποτακτικός(εφόσον το boy έχει σημαντική θέση στην ορολογία του BDSM..)..

    Tespa..Πάντως άμα διακρινω σωστά,θεωρώ την ειρωνία σου άδικη,γιατί αφενός δε σε ειρωνεύτηκα,αφετέρου δε σε μείωσα και κυρίως δεν είχα διάθεση να ξεκινήσω θέμα μαζί σου..Χαίρομαι που ανέπτυξες απότομα αυτήν την οικειότητα μαζί μου,αλλά κράτησε την μέχρι εκει..

    Μην απαντήσεις,υπάρχουν πολλά άλλα εξαιρετικά θέματα στο φόρουμ να προσφέρεις..
     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Οκ, βρες μου και τους αντίστοιχους όρους στα Αγγλικά και λύθηκε η απορία