Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σχετικά με το sexual orientation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 22 Ιανουαρίου 2008.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    δεν ειρωνεύομαι

    Αν δεν με απατά η μνήμη μου κάπου τους είχαμε αναφέρει θα ψάχνω και θα τους παραθέσω...
     
  2. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Αμφότερες οι έννοιες περιλαμβάνονται στον όρο bisexual. Δεν υπάρχει ορισμός που να διαχωρίζει τις έννοιες από όσο γνωρίζω (κάτι τέτοια με κάνουν να αγαπώ την ελληνική γλώσσα).
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Νομίζω biamorous ονομάζετε αυτός που ερωτεύεται και τα 2 φύλα αλλά με κάθε επιφύλαξη...
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Cool. Thanks! Btw, me too (για το δικό μου bold)

    Παίζει...
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Βρε μωρα μου, γιατι τετοια σκασιλα πια?
    Η ελληνικη γλωσσα ειναι πολυ πλουσια και προσδιοριζει απολυτα τις σεξουαλικιες προτιμησεις!
    Γιατι πρεπει οπωσδηποτε να το ξερουμε και στα αγγλικα εκτος βεβαια απο καποιες λεξεις που αναγκαστικα χρησιμοποιουμε, οπως τρανσεξουαλ, που στα ελληνικα μεταφραζεται σαν "δια μεσω του φυλου"?
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ειναι πραγματικα τοσο πλουσια και τοσο ακριβης η Ελληνικη που δεν χρειαζεται επεξηγησεις πιστευω.Διακαης μου ποθος εδω και πολλα χρονια π.χ. ειναι να ειχα την γνωση του χειρισμου της Ελληνικης στο 30% απο αυτην που εχει η Κανελλη ας πουμε ή ο Πρεκας και ο Ζουραρις
     
  7. female

    female Contributor




    Είχαμε και έχουμε ακόμα κάποιους συμφορουμίτες όχι μόνο με εξαιρετική γνώση και χειρισμό της γλώσσας αλλά και πολύ ενδιαφέρουσα γραφή. Και, συμφωνεί κανείς ή διαφωνεί με τις απόψεις τους, και πολύ πολύ καλό περιεχόμενο -- τροφή για σκέψη.


    Συχνά όμως κατηγορούνται (κάποτε δικαίως και κάποτε αδίκως) ως ... πολύ σοβαροί (λολ), "εγκυκλοπαιδιστές", ελιτιστές, επιδειξίες γνώσης, κ.α.
    Ουδείς προφήτης στον τόπο του...



     
  8. Kits

    Kits Contributor

    Ασε να λενε... δεν με αγγιζουν!

     
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Φυσικο και επομενο αγαπητη female.Υπαρχουν και ατομα που δεν εχουν τα αντιστοιχα που αναφερεις.Αυτο ειναι δεκτο και σεβαστο για τον α ή β λογο.Το κακο ομως ειναι οτι γινονται κακοβουλοι εξαιτιας αυτου.
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    Ποιος Πρέκας;(Μήπως εννοείς Πλεύρης;- όσο γουρούνι και να είναι ο τύπος ,υποκλίνομαι στα ελληνικά του)
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ειλικρινά κι εγώ είχα ανάλογες σκέψεις.
    Αλλά το πανηδονηστής τις καλύπτει υποθέτω. αλλά και πάλι είναι τόσο ευρύς σαν όρος...
     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Χμμμ... από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στα παρακάτω urls δεν νομίζω ότι το πανηδονιστής εκφράζει εμένα.

    Pansexual

    Bisexuality

    Στο πρώτο url λέει, μεταξύ άλλων:

    "Pansexuality (sometimes referred to as omnisexuality[1]) is a sexual orientation characterized by the potential for aesthetic attraction, romantic love and/or sexual desire for people, regardless of their gender identity or biological sex. This includes potential attraction to people who do not fit into the gender binary of male/female implied by bisexual attraction. Pansexuality is sometimes described as the capacity to love a person romantically irrespective of gender. Some pansexuals also assert that gender and sex are meaningless to them."

    και

    "The mindset of the pansexual is that relationships are more than physical attraction but also largely determined by the way the person makes you feel, regardless of either parties gender."

    ... πράγματα τα οποία είναι εντελώς αντίθετα από το δικό μου "ζητούμενο".

    Απ' την άλλη, στο δεύτερο url λέει, μεταξύ άλλων, τα εξής:

    "Bisexuality is a sexual orientation which refers to the romantic and/or sexual attraction of individuals to others of both genders (socially) or sexes (biologically). Most bisexuals are not equally attracted to men and women and may even shift between states of finding either gender or sex exclusively attractive over the course of time.[1] However, some bisexuals are and remain fairly static in their level of attraction throughout their adult life."

    ... πράγμα το οποίο με περιγράφει ακριβώς.

    Ελπίζω τα παραπάνω να βοήθησαν και σένα