Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποριες προς κυριαρχους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 24 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    pas moi
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αποριες προς κυριαρχους

    Και αυτή η απάντηση, έφερε όντως τα χαρακτηριστικά ενός κοάσματος, τόσο ως προς την σαφήνεια, όσο και ως προς την ουσία της...

    Αυτό, δεν κρύβω ότι με ανησυχεί ιδιαίτερα. Κυρίως λόγω του "ανανεωμένου" του πράγματος...
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αποριες προς κυριαρχους


    Πόση καλοσύνη μέσα σου και εντός!!!!  

    Να περνάς καλά ... θυμίσου ότι είνα εύκολο να προσβάλεις και να τσακωθείς, αλλά εξαιρετικά δύσκολο να κατανοήσεις  

    Επίσης, μερικές φορές φορές δεν είναι κακό να παραδέχεσαι μια κάποια άγνοια :0
    Σ΄ευχαριστώ για το ποστ σου ...
    Υμέτερος (ακόμη)
     
  4. Αχααχχχαααα....Αγαπητε αυτα που μου ειπες πες τα κι' εδω παμπλικ να πλακωσουν
    οι "αλλες" "θιγμενες" να παρει φωτια το νημα. Θα με υποχρεωσεις      
    Ειναι και καθαρη απαντηση στα ερωτηματα μου
    Πέρα απο τουτονα δα. Δε κατεω ορε κοπελια αλλά ...όλα τουτανα με τσι μαθιές
    και τον έρωντα …..έχω συγκινηθει. Είμαι έτοιμος να βάλω τα κλάματα
     
    Last edited: 25 Σεπτεμβρίου 2008
  5. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Γιατί νομίζεις δεν το έκανα; αν αρχίσουν να μου ασκούν κριτική και για αυτό ...... !!!!!!!

    Άλλωστε μην ξεχνάς ότι στην ελληνική αγορά, dom --> άντρας βαρύς, τσαγκός και αγέλαστος .. αλλά με εσωτερικές ευαισθησίες που αποκαλύπτει τις κατάλληλες στιγμές με ένα δάκρυ που αργοκυλά στο (δεξί του, κατά προτίμηση) μάγουλα, αναλογιζόμενος τον πόνο της υποτακτικής .... και ο μύθος αυτός πρέπει να διατηρηθεί ...

    Υμέτερος  
     
  6. Κι ηντα σε νοιαζει
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Αποριες προς κυριαρχους

    Κορνήλιε, ζητάς και τα ρέστα; Μόλις πριν λίγο εδέησες να διευκρινίσεις ότι "η παρατήρηση σου έχει να κάνει περισσότερο με την γυναικεία κυριαρχία μέσα στα πλαίσια του βδσμ". Στην εισήγησή σου μίλαγες γιά "άτομα τα οποία δηλώνουν σαδιστές-στριες η γενικά «κυρίαρχα»". Μας βάζεις και γράφουμε τσάμπα, και μας τη λες κι από πάνω;





    Να σου πώ, δεν έχω καμμία ιδιαίτερη πρεμούρα να χαρακτηρισθώ "καλότατος" κι ακόμη λιγότερο "καλό παιδί" ή (ω, του τρόμου!) "Γιωργάκης"...

    Πάντως, εάν υπάρχει κάποια καλοσύνη εντός και μέσα μου, σίγουρα δεν επαρκεί γιά να διανέμεται υπέρ δικαίων και αδίκων αδιακρίτως. Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και τα του Θεού τω Θεώ.

    Βοήθειά μας...

    Συμφωνώ απόλυτα. Αυτές, είναι σοφές κουβέντες. Μόνο που χάνουν μεγάλο μέρος απ' την αξία τους, αν κάποιος λησμονήσει να τις προβάρει μερικές φορές μπροστά στον καθρέφτη του, πριν τις απαγγείλει δημοσίως...

    Χμμ... Αυτό το "ακόμη", μοιάζει πολλά υποσχόμενο... Υπάρχει ελπίς...
     
    Last edited: 25 Σεπτεμβρίου 2008
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δηλάδή είμαστε εκτός θέματος ή δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις Μας?

         
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Κορνηλιε εχω πολλακις και ευθεως εκφρασει την απεχθεια μου στην προσηλωση στις ταμπελες.
    Καποιος σαδιστης η μαζοχιστης μπορει καλλιστα να συναψει σχεση με καποιον ομοιο του αμα του κανει κλικ.Δεν ερωτευομαστε στατους,ανθρωπους ερωτευομαστε.Και να'σαι σιγουρος πως ο ερωτας μπορει και να τυφλωσει και να μεταμορφωσει,προσκαιρα εστω, και την πιο κυριαρχικη προσωπικοητα.
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    το "πρόσκαιρα έστω' είναι το θέμα. Σε όλο το άλλο μαζί σου.
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ποιος μπορει να ξερει;Ουτε ο ιδιος σου ο εαυτος.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    ....αλλά μέσα, μέσα βαθιά μέσα μας, στο πίσω μέρος του κεφαλιού μας, πάντα ξέρουμε... απλά επιλέγουμε να μην μας ακούμε. Ίσως έτσι να είναι και καλύτερα...