Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απόλυτη μοναξιά...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Ιανουαρίου 2010.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απόλυτη μοναξιά...

    Έχεις δίκιο, ξεφύγαμε από το κυρίως θέμα του νήματος, αλλά αυτό συμβαίνει συνήθως στο 99% των νημάτων αυτού του φόρουμ... 

    Οι απόψεις σου είναι πάντα ενδιαφέρουσες και σεβαστές, γιατί πάντα γράφεις την προσωπική σου γνώμη χωρίς επιθετική διάθεση για τις απόψεις των άλλων!
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2010
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απόλυτη μοναξιά...




    Φίλτατε, δεν έγραψα για για το εξωτερικό. Εννοούσα ερωτικούς χώρους εδώ στην Ελλάδα π.χ. swingers, gay, κ.λ.π.





    Αυτά που θέλω και μπορώ να δώσω άστα να τα ξέρουν αυτές με τις οποίες έχω ή είχα σχέσεις. Νομίζω όμως ότι μέχρι τώρα δεν έχουν παράπονο από το status που δηλώνω, φυσικά ούτε και εγώ έχω παράπονο από αυτές... 
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2010
  3. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

    Όπως έχει πει και μια επαγγελματίας αφέντρα σε καποιο άλλο side, "οι σκλάβοι που με επισκέπτονται είναι καθημερινοί - φυσιολογικοί άνδρες της διπλανής πόρτας, οι οποίοι είναι δυστυχισμένοι στην προσωπική τους ζωή."

    Συμφωνώ με την άποψη πως η μοναξία μπορεί να οδηγεί στο BDSM.
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Δεν έχεις άδικο MasterPerris. Υπάρχουν άνθρωποι που βρίσκονται εδώ,λόγω μοναξιάς. Λυπηρό μεν,αλλά όχι κατακριτέο.
    Υπάρχουν και άνθρωποι που βρίσκονται εδώ και δεν έχουν καμία σχέση με το bdsm και ανακατεύονται με τους υπόλοιπους,τους γνώστες και θολώνουν τα νερά χωρίς να δηλώνουν ξεκάθαρα ποιοι είναι και τι ζητούν σε ένα τέτοιο φόρουμ.
    Αυτό δεν είναι καλό. Δεν είναι καλό να μπαίνει εδώ μέσα ο Χ άσχετος και να κάνει την πλάκα του με όλους τους υπολοιπους.
    Αν όμως οι λόγοι που τον τράβηξαν στο εν λόγω φορουμ είναι άλλοι; αν ο δύσμοιρος-άσχετος,επιθυμεί να ψάξει λίγο για πράγματα που δεν γνωρίζει; αν έχει το μικρόβιο του bdsm και θέλει απλά να βάλει τα πράγματα σε τάξη; Αν θέλει να εξερευνήσει λίγο αυτήν την μορφή της σεξουαλικότητάς του; Είναι κακό;
    MasterPerris,δεν υπάρχει τρόπος να "σκανάρεται" ένα μέλος. Είναι στην ευχέρεια εκείνων που είναι γνώστες του αντικειμένου,να καταλάβουν τι είναι fake και να του γυρίσουν την πλάτη. Ετσι κι αλλοιώς, όποιος δεν ανήκει εδω,με την πάροδο του χρόνου,είτε αποχωρεί οικειοθελώς,είτε τον "ξερνά" το bdsmικο "κύκλωμα"!

    Ετσι εξηγείται λοιπόν.. και αναρωτιόμουν πως και δεν έχω δει χαρά στα σκέλια μου,2 χρόνια τώρα,η πτωχή πλην τίμια perv.  


    H μοναξιά,μπορεί να οδηγήσει στο bdsm φορουμ,με την ελπίδα να γίνει αποδέκτης κάποιας μορφής κοινωνικότητας ή συντροφικότητας. Στο bdsm καθ'ευατό,οχι. Αρνούμαι να δεχτώ πως κάποιος κάθεται να τις φάει,επειδή νοιώθει μονος. Ας μην με διαψεύσει κανείς,γιατί πολύ θα λυπηθώ,σας το λέω.



    ^*^
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...


    Τώρα το είδα αυτό,thanks μου έφτιαξες το βράδυ 
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

    Δεν έχεις δίκιο περρι , σαβουρογαμηδες υπάρχουν παντού
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

    Να ρωτήσω και κάτι σχετικό που με έχει απασχολήσει πολλές φορές ,μιας και συχνά διαβάζω για ψεύτικους και για δήθεν .
    Εγώ με όσες πάω , πάω λόγο της εμφάνισης τους , όσο για το status τους, στα @@ μου .
    Με έμενα πάλη όσες έρχονται μαζί μου , έρχονται αποκλειστικά και μόνο για την εμφάνιση μου .λειτουργό ως μάστερ , ήμουν λάτρης του βδσμ ανέκαθεν και έχω και 500 εμπειρίες με κοπέλες πάνω στο σαδομαζοχισμό . μικρές και απλές εμπειρίες όμως , που στην τελική έμενα με ικανοποιούν και δεν ψάχνω κάτι παραπάνω .
    Και ρωτώ το εξής .
    Ένας μάστερ που δεν ψάχνει εμφάνιση και δεν έχει και ο ίδιος καμία εμφάνιση της προκοπής και είχε όλο κι όλο 3 σκλάβες στην ζωή του μόνο και μόνο γιατί είναι μάστερ ,
    Ενώ εγώ δεν είχα καμία σκλάβα , αλλά είχα 200 υποτακτικές και άλλες 300 που θέλησαν να πάρουν ρόλο υπο μαζί μου ,έτσι για δοκιμή , σαν εμπειρία , η για να με κάνουν το χατίρι , η γιατί τα κορόιδεψα τα καημένα όπως διάβασα και παραπάνω .
    Στην τελική αυτός είναι πιο μάστερ από μένα?
    Εγώ είμαι ψεύτικος επειδή έχω γούστο?
    η αυτός είναι μάστερ επειδή πολλές γυναίκες είναι κακόγουστες ?
    προσωπικά νομίζω ότι κάνεις δεν μπορεί να κρήνη τη είναι ψεύτικο και τη αληθινό .
    κάποιος που είναι άσχετος θα μπει παντού , και εδώ, αλλά δεν θα μήνη .
    από μοναξιά δεν σχόλησε με το βδσμ σε καμία περίπτωση , και οι περισσότεροι που μπαίνουν εδώ δεν γράφουν .
    ελάχιστοι γράφουν , οι πιο πολλοί απλώς διαβάζουν .
    κάνεις δεν διαβάζει κάτι που γι αυτόν είναι άσχετο γιατί τότε είναι και βαρετό .
    και κάτι ακόμα , βδσμ φόρουμ λέει , δεν λέει πουθενά μπουρδελο .
    άμα ήταν όποιος μπαίνει μέσα να γαμαει τότε δεν θα έψαχνε ο Κωνσταντίνος για πήγες εσόδων για να κρατήσει τη σελίδα ανοιχτή , θα έπαιρνε ποσοστά από της βίζιτες και θα είχε λύση και το πρόβλημα της ζωής του .
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Κάποιος να φέρει το masterόμετρο να μετρήσουμε ποιος είναι μεγαλύτερος Master!  

    Πάμε καλά; Το status του Master είναι τίτλος τιμής, και κοιτάζουν κάποιοι να τον αποκτήσουν; Τι σημασία έχει η εμφάνιση κάποιου, το γούστο του όσον αφορά την εμφάνιση των συντρόφων ή ο αριθμός των ερωτικών επαφών που είχε στο παρελθόν; Το αν θα είναι Master ή όχι από αυτά καθορίζεται ή από το τι επιδιώκει να λάβει και να προσφέρει μέσα σε μια σχέση;
     
  10. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

    Ελπίζω οι "άσχετοι" να βαριούνται γρήγορα και να την κάνουν... 
     
  11. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    MasterPerris εδώ δεν είναι ούτε εφορία ούτε δικαστήριο για να είμαστε υποχρεωμένοι(τυπικά) να κάνουμε αληθείς δηλώσεις. Επίσης Φρονώ ότι δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να δηλώσει ευθέως τους λόγους για τους οποίους είναι εδώ.

    Αυτό δεν είναι κακό. Αν συμβαίνει είναι πολύ καλό καθώς αποσυνδέεται το σεξ από την αισθητική. Μια χαρά. Κάθε αληθινά απελευθερωμένος άνθρωπος γνωρίζει ότι σεξουαλικότητα και αισθητική δεν πρέπει να μπερδεύονται.

    Ολα τα πράγματα έχουν πολλές πλευρές
    Αν το «άπειρο κοριτσάκι» με την υποτακτική ψυχολογία ψάχνει μάστερ και ο άλλος δηλώνει μάστερ χωρίς να είναι τότε δεν της κάνει τα όνειρα σμπαράλια. Τα χατίρια της κάνει. Σκέψου το και από αυτή την οπτική.


    Πόσα;

    Δηλαδή τους μάστερς τους χαλάει τόσο πολύ το βανίλλα σεξ που πρέπει να γίνει κάτι ώστε να προστατευτούν από τις γιαλαντζί(κρυφοβανιλλα) υποτακτικές;

    Τι στεγανά έχουν;

    Τελικά λές να μην έχουμε στεγανά; Στην προυγούμενη φράση σου έλεγες να μην είμαστε ξέφραγο αμπέλι. "δυστυχώς δεν είμαστε τόσοι πολλοί του χώρου...." Κακούργα στατιστική  

    Ναι , έχει διαφορά αλλά δεν υπάρχει στάτους «θέλω να γίνω μάστερ»

    Φαντάζομαι ότι το δικαίωμα που διατηρείς για τον εαυτό σου το αναγνωρίζεις και στους υπόλοιπους χρήστες. Μην ζητάς λοιπόν να σου ξεκαθαρίσουν τι είναι και τι δεν είναι. Αυτά που θέλουν και μπορούν να δώσουν άστα να τα γνωρίζουν αυτές με τις οποίες είχαν η έχουν σχέσεις.

    Δεν αμφισβητώ αυτό που λες. Αν όμως είχαν παράπονο από εσένα θα μας το έλεγαν;
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2010
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Απόλυτη μοναξιά...

    Μπορει καποια να δηλωνει σκλαβα αλλα για σενα να μην ειναι.
    Μηπως να δοκιμαζεις εσυ τις σκλαβες για να τους δινεις το πτυχιο κι εγω τους μαστερ? Αν γινει κατι τετοιο, κοπηκες.
    Δηλαδη πως κρινεται αν καποιος ειναι οντως το στατους που δηλωνει?
    Μπορει κι εσυ Περρι μου για τις σκλαβες σου να εισαι μαστερ αλλα για αλλες τοσες να μην εισαι.