Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας παίξουμε … μπάλα !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 13 Απριλίου 2007.

  1. hugger

    hugger Regular Member

    Κοιτα να δεις τωρα που περναω τη sub φαση μου, εμφανιστηκε μια σωστη switch.. υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα που θα ειμαι Dom μπας και βρεθει Η Mistress.
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Κι εγώ χαίρομαι, αν και δεν πιστεύω πως υπάρχουν τέλειες σχέσεις. Όλες οι σχέσεις έχουν τα καλά και τα κακά τους, τις χαρές και τις λύπες τους, τις εύκολες και δύσκολες τους περιόδους.
    Μια καλή σχέση όμως είναι αυτή για την οποία δουλεύουν με ειλικρίνεια πάνω απ΄ όλα προς τον εαυτό τους ο καθένας και προς τον σύντροφο του, με διάθεση αυτοβελτίωσης και εξέλιξη κι από τους δύο.

    Προσωπικά θεωρώ πως το πρόβλημα στη δημιουργία σχέσεων γενικότερα και όχι μόνο στο χώρο μας βρίσκεται στην έλλειψη ειλικρίνειας - είτε αυτή συμβαίνει επίτηδες είτε όχι- προς τον εαυτό μας και το ποιοι πραγματικά είμαστε, ποιες είναι οι ουσιαστικές μας ανάγκες και κατά συνέπεια προς τους άλλους στους οποίους προβάλλουμε αυτή την εικόνα.
    Όταν δε αυτό συνδιάζεται και με τόσο ψηλούς στόχους που στην όυσία δεν είναι τίποτα πέρα από ανέφικτους όρους τους οποίους θέτουμε σαν προϋπόθεση να αφεθούμε να δοκιμάσουμε να χτίσουμε μια σχέση τότε καταλήγουμε μόνοι χωρίς στην πραγματικότητα ποτέ να είχαμε πραγματικά προσπαθήσει. Απλά είχαμε δημιουργήσει το άλλοθι πως προσπαθήσαμε μεν αλλά δεν βρήκαμε αυτό που ανταποκρινόταν στα πρότυπα μας δε.
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !


    Λαρα μου ,

    Είσαι εξαίρεση μαζί με μερικούς ακόμα ,
    και εύχομαι να μείνει έτσι,
    αλλά το θέμα μου δεν απευθύνεται στις εξαιρέσεις .

    Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα και στο πως φυσικά φτιάχνεται ,
    στήνεται και παραμένει καποια .

    Το θέμα είναι όμως εδώ , πως δεν γίνονται σχέσεις !!!
     
    Last edited: 13 Απριλίου 2007
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Ας παίξουμε … μπάλα !


    Μηπως λοιπον Maley,
    να συζητουσαμε τι ειναι αυτο που πχ θελεις και δεν υπαρχει ?

    Τι θελει ο καθε ενας ? πως το βλεπει και θελει για να το ζησει ?

    Εγω δεν πιστευω με τιποτα πως μεσα σε τοσους ανθρωπους ,
    οι ανθρωποι δεν μπορουν να βρεθουν και κανεις δεν κανει για κανεναν .

    Γι αυτο και το ανεβασα , για να δουμε τι στο καλο συμβαινει τελικα .
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Πολλές οι απαιτήσεις anasia από την πλευρά των Κυρίαρχων τουλάχιστον...
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν η σχέση μου δεν είχε τον συγκεκριμένο Bdsm χρωματισμό , απλά θα ήμουν μόνος . Αυτό όμως δε σημαίνει ότι αρκεί να βρεθεί μία υποτακτική μπροστά μου για να έχω σχέση . Υπάρχουν στοιχεία που θέλω να προϋπάρχουν , έστω και σε λήθαργο , υπάρχουν και αισθητικά κριτήρια , υπάρχουν και συναισθηματικά κριτήρια . Αν δεν υπήρχε κάτι από αυτά , τότε γιατί να πρέπει να είμαι με κάποιον ; Για να λέω ότι έχω Bdsm σχέση ;

    Αυτά από την μία…

    Από την άλλη δε θα είχα σε εκτίμηση τον εαυτό μου , αν δεν διεκδικούσε αυτά που θέλει . Η ζωή είναι μικρή και ακριβή για να προσπεράσω κάτι που το θέλω και να πω … Φοβάμαι .

    Απλώνω το χέρι μου , ακόμα και μετά μείνω μ’ ένα . Όχι όμως τόσο εύκολα…
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Ναι ????

    που ειναι βρε Lost boy οι απαιτησεις ?

    ποιες ειναι ?

    Ας μας πουν οι Κυριαρχοι παρακαλω .
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ε ναι anasia μου, δεν βρισκω αυτο που θέλω..τι να κανω? δεν κλαιγομαι..αλλα και δεν συμβιβαζομαι..
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Σωστο αυτο, αλλα μεσα σε 770 ενεργα μελη, δεν υπαρχουν αισθητικα και συναισθηματικα κοινα σημεια,που να δημιουργουν τις προυποθεσεις ,ωστε να φτιαχτουν και να διατηρηθουν σχεσεις?
    Υπερβολικο ειναι....
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Συμφωνώ με τον Ηλία είναι κάπως έτσι όπως τα λέει και για μένα. Δεν είναι εύκολα τα πράγματα και δεν μπορεί κανείς εύκολα να βρει αυτό που θέλει.

    Πραγματικά δεν αρκεί να βρεθεί ένας Κυρίαρχος μπροστά μου για να κάνω σχέση μαζί του. Επειδή οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν είμαστε και σε μια ηλικία που δεν τρέχει και τπτ αν πειραματιστούμε και χάσουμε και λίγο χρόνο, απαιτούμε και περιμένουμε να κάνουμε σχέση με κάτι που θα είναι αρκετά κοντά στα δικά μας γούστα.
    Προσωπικά έχω «χάσει» πολύ καιρό να πειραματίζομαι μπας και «μου βγει» καλύτερα μόνη παρά με μια σχέση για να λέω πως δεν είμαι απλά μόνη.
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Ας αναλογιστούν αυτοί το πρόβλημα, όταν διατυμπανίζουν το πως πρέπει να είναι ο σωστός σκλάβος/α όταν τους περιγράφουν σαν υπεράνθρωπους στα posts τους (ή υπάνθρωπους).
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Η δειλία είναι ένα χαρακτηριστικό που έχω δει αρκετά συχνά.
    Το καταλαβαίνω όμως