Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας παίξουμε … μπάλα !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 13 Απριλίου 2007.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα



    Μάλιστα !

    Δηλαδή το θέμα είναι ο κακός η καλός σκλάβος ?
    Μια σχέση ξεκινάει με αυτά τα κριτήρια ?

    Μα κανείς δεν είναι καλός στην αρχή ,
    δεν υπάρχει η σούπερ σκλάβα , τι να κάνουμε τώρα ?
    Ούτε και σούπερ Κυρίαρχος .
    Από εκεί και πέρα επειδή δεν υπάρχει ,
    δεν υπάρχει και κάποια που να είναι κάπως κοντά σε αυτά που θέλουν ?
    Δεν μπορεί καμία να μην υπάρχει !

    Κάποια θα υπάρχει για να μπορεί να αρχίσει κάτι ….

    Γιατί όμως κόβει το αυγολέμονο σχεδόν αμέσως ?

    Μήπως είμαστε λιγάκι … ανικανοποίητοι , λιγάκι ανώριμοι λιγάκι βιαστικοί ?
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !


    Δειλια ?

    Δηλαδη τι εννοεις ?

    Ανέπτυξε το λιγακι παρακαλω
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    εγώ πάλι ούτε το καταλαβαίνω, ούτε το δικαιολογώ, ούτε το συγχωρώ
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Δειλία !!
    Γιατί θέλουν τα εύκολα όλα στο πιάτο δεν είναι έτοιμοι και φοβούνται να κάνουν υπέρβαση βδσμ χωρίς υπερβάσεις; Που ακούστηκε αυτό; Δεν γίνεται ¨και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο¨.
    Γιαυτο και η σχέσεις μια βραδιάς είναι πιο εύκολες και δεν κοστίζουν και τπτ δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι κανέναν παρά μόνο τον εαυτό σου, την βολή σου, όλα αυτά τα καθημερινά όλες τις συνήθειες που μπορεί μέσα από μια τέτοια σχέση να αναταραχτούν.
    Μια τέτοια σχέση θέλει θάρρος, κότσια, δύναμη.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !


    Συμφωνω !

    Οποτε προς τι ολες οι αναλυσεις ? ολα τα παραμυθακια για σχεσεις και τα Α4 ?

    Κριμα δεν ειναι να κοροιδευομαστε ?

    Η μαγκια ειναι η αληθεια , και αυτο ειναι το πιο σημαντικο .
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΄Aχρηστε,  
    Τίποτε δεν έκανες και αυτό είναι αρκετό!
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    κοριτσια??? που να δένουν καθε βράδι... που να τιμωρούν?
    ξέρεις τι κόπο θελει , δεσε λύσε βάρα... Και αει μετα παρηγόρα και κανάκευε?
     
    Αμ το άλλο που το πατε?? Να χεις έννοια , να μαθεις τι εκανε σημερα το σκλαβίδιον.. να του βάλεις τάσκς, να διαβάσεις την αναφορά... να το μαλώσεις ή να το επιβραβεύεις... Ασε ρε βλέπουμε καλύτερα το champions leage και εεεε ...αμα παραβαρεθουμε κανουμε και κανα σεσιονάκι one night stand... mmm??? 

    Αλλα και τα σκλαβίδια... που να κανακεύουν?? να φροντίζουν να αναλάβουν υποχρεώσεις και να δίνουν λογαριασμό μεχρι και γιατι ξυστηκαν?? εεε?? πουυυ??? Βαριοοοονται ! ασε που αμα πας απο δω και απο κει , ολο και κανα βρωμοξυλο θα μαζεψεις και θα σου ρθει και τζάμπα γιατι την αλλη μερα το πρωι δεν θα χεις κανα Μαστερ να σε τρεχει... 
    θα κατσεις να ξεκουραστεις και να περάσουν οι μώλωπες... να κοιμηθεις ήσυχα ησυχα!! εεε??? άλλο πράμα!! αναπολεις κιόλα... τον λες και μαλάκα γιατι η μελανια στο χέρι ειναι πολύ ευδιακριτη...και τον σβήνεις απο τη λιστα... ΜΙΑ ΧΑΡΑ! 
    Και σοβαρά τωρα...
    θα συμφωνήσω με όσους ειπαν οτι οι σχέσεις είναι πολύ δύσκολες στις μέρες μας, θέλουν κόπο και κουράγια κι απο τις δυό μεριές, και χτιζονται αργά με δυσκολίες και υποχωρήσεις. Συνήθως (αποψή μου) οι υπερβολικές απαιτήσεις και απο τις 2 πλευρές καθώς και η υπερεκτιμηση του εαυτού μας , είναι απο τις κύριες αιτίες μη ανεύρεσης συντρόφων . Βεβαίως υπάρχουν και εξαιρέσεις και 1002 αλλοι λόγοι!!!!!
     
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Τωρα που πηραμε φορα ,
    ριχτε τα αβερτα!!! 
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    oh well

    είσαι γυναίκα γιαυτό το λόγο και δεν μπορείς να καταλάβεις... όταν είσαι συνηδοτηποιημένος και ξέρεις τι ζητάς να είσαι σίγουρος ότι θα βρεις αντιδράσεις και πόσο όταν μιλάμε για Κυριαρχικούς ,πιστεύω ένας σαδιστής είναι πολύ πιο δειλός από ένα μαζοχιστή ... γιατί πολύ απλά σαν μαζοχιστής ξέρω ότι δεν θέλω το κακό της άλλης ,ένας σαδιστής όμως ;
    και καλά με μία κοπέλα maistream αλλά με μία σαδίστρια πως να την πλησιάσει ένας σκλάβος ; τι να πει ; πως να προσδιοριστεί ;


    anyway όσο αφορά εμένα εγώ μόνο 6 μήνες έχω εμπειρία και αντιθέτως εδώ και πάρα πολλά χρόνια έχω φαντασία και αρέσκομε στο να σκέπτομαι (ξέρω δεν είναι καλό)

    ναι πρέπει να είμαστε σε θέση να φτάνουμε όσο πιο κοντά γίνετε στις επιθυμίες μας και σε αυτά που μας βοηθούν να απολαμβάνουμε τη παρουσία μας επί γης... αλλά θα πρεπεί να και να τιθασεύουμε αυτές τις ορέξεις μας για την αποφυγή της τερατοποιήσεώς μας ...

    αυτά από εμένα
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Το προβλημα στις σχεσεις κατ εμε οσον αφορα σε αυτο το φορουμ ειναι πως μεσα απο εδω Κ/καποιοι,Κ/καποιες ψαχνουν το δεκανικη τους στα δικα τους προβληματα και στις προσωπικες τους σχεσεις.Θα μπορουσα να μιλησω με παραδειγματα αλλα πιστευω οτι δεν ειναι σωστο και διακριτηκο.Βεβαια δεν μιλω γι ολους(προς θεου!!!).Τωρα οποιος καταλαβε,καταλαβε δεν θα ηθελα να πλατιασω αλλο γιατι η συζητηση θα οδηγηθη αλλου.
     
  11. Lycaon

    Lycaon Regular Member

    Απάντηση: Re: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Συμφωνώ και επαυξάνω Maley!                
     
  12. Lycaon

    Lycaon Regular Member

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Μέχρι πρόσφατα ήμουν φανατικός των σοβαρών σχέσεων. Αλλά βλέπω πως η θεωρία δέν πιάνει. Όσο πρόθυμος κι αν ήμουν να προσπαθήσω για μια σχέση, είχα πάντα απέναντί μου το ανικανοποίητο, το δύστροπο, το ατίθασο, το επιεικώς απαράδεκτο θηλυκό, που με τα mind games που αρέσκεται να παίζει, με έβγαζε απ' τα ρούχα μου! Ρε μπας και αν άρπαζα κανα μαστίγιο να τιθασεύονταν καθόλου; Δέ θέλει και πολύ να σε πάνε μέσα για κακοποίηση... Τελικά το one night stand δέν ακούγεται και τόσο άσχημο. Έχω κουραστεί και δεν μπορώ να εμπιστευτώ γυναίκα στο παραμικρό. Δέν θέλω κανενός είδους μπλεξίματα και νταραβέρια κι ας με πεθαίνει η μοναξιά μου. Υπάρχει καμιά απάντηση για αυτό;