Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασυνήθιστα Φετίχ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος James_Bondage, στις 2 Ιανουαρίου 2006.

  1. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Πολυ καλο το οτι αγαπας τον εαυτο σου αλλα θα ηταν ακομη καλυτερο αν δεν εβγαζες τοσο ρατσισμο απεναντι στα ατομα που δεν εχουν τα δικα σου στανταρ ή προτυπα.
     
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ενώ αυτός δεν βγάζει ρατσισμό όταν με χαρακτηρίζει φετιχιστή και μου λέει πως ξέρεις κάτι; Αυτό που κάνεις δεν είναι νορμάλ....
     
  3. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Νορμαλ ως προς τι; Και για ποιο λογο αν εσυ τα εχεις βρει με τον εαυτο σου καθεσαι και ασχολεισαι; Αν για εσενα ειναι νορμαλ. Τετοιου τυπου φρασεις ομως οπως η παρακατω, σιγουρα δε σε δικαιωνουν, ισα ισα βγαζεις μενος προς ατομα που δεν ακολουθουν τα δικα σου προτυπα και δεν υπαρχει λογος.. Το αν νιωθει καποιος καλα με τον εαυτο του και γουσταρει να τον βλεπει, δεν ειναι θεμα κιλων και κοιλιακων, ειναι θεμα αυτοεκτιμησης και αυτοπεποιθησης και, πιστεψε με, αν το εχει καποιος, ειτε ειναι 60 ειτε 160 κιλα τον εαυτο του θα γουσταρει να τον κοιταει και να του λεει και φτου σου κουκλι μου και θα εχει καθρεφτες μεχρι και πισω απο την εξωπορτα..  
     
  4. pistols

    pistols Regular Member

    συγνωμη φετιχιστης=οχι νορμαλ ????
    απο ποτε ισχυει αυτο??
     
  5. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Τα γυαλιά ηλίου  
     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Τέσσερις γραμμές και δεν μου απάντησες. Βγάζει ρατσισμό όταν με χαρακτηρίζει φετιχιστή; Έβγαλα μένος σε αυτόν που προσπάθησε να με βάλει σε κουτάκι. Του στυλ πρόσεχε αν τυχόν σου αρέσεις και παίρνεις ψυχική δύναμη από αυτό για να συνεχίσεις, τότε αυτό είναι φετίχ. Ξέρεις κάποτε τα πολύ παλιά χρόνια το να κυκλοφορεί κάποιος γυμνός θεωρούταν φυσιολογικό, τώρα αυτός που θα το κάνει χαρακτηρίζεται επιδειξιομανής.

    Τώρα όσον αφορά το αν κάποιος που είναι 160 κιλά θα κοιτάει τον εαυτό του στο καθρέφτη και θα τον φτύνει, ας κάνουν ότι θέλουν δεν με αφορά. Έγω έκρινα τον χαρακτηρισμό και αυτόν που τον επινόησε. Με άσχημο τρόπο; Ναι με άσχημο τρόπο γιατί είμαι σίγουρος πως έστω μια φορά στη ζωή του προσπάθησε να με φτάσει και το εγκατέλειψε. Έστω μια φορά στη ζωή του βρέθηκε σε γυμναστήριο, απλώς δεν τα είχε τα κότσια να συνεχίσει και τι έκανε για αυτό; Δημιούργησε έναν όρο, χωρίς όμως να έχει ζήσει ότι έχουμε ζήσει όλοι εμείς που ήμασταν στη θέση του αλλά περάσαμε απέναντι...
     
  7. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Και από πότε τα φετίχ είναι κάτι το κακό; Αν τα βλέπεις εσύ έτσι, δεν φταίει κανένας άλλος, αν εσύ δαιμονοποιείς ό,τι σου αρέσει και θεωρείς τα φετίχ ως κάτι κακό ή μη φυσιολογικό είναι δικό σου ζήτημα, όλοι όσοι έχουμε φετίχ ξέρουμε πολύ καλά τι λένε οι έξω από το χορό και ποτέ δε μας ένοιαξε, γιατί πολύ απλά με αυτά τη βρίσκουμε κι έτσι μας αρέσει.. Κι όποιος τα θεωρεί αφύσικα με γεια του με χαρά του.. Επιπλέον, έχεις βάλει τον εαυτό σου σε ένα βάθρο που θεωρείς, ατυχώς κατά τη γνώμη μου πως είτε κάποιος θα παλέψει για να φτάσει, είτε κάποιος θα προσπαθήσει και θα αποτύχει και για αυτό σε έχει σε στόχαστρο. Υπάρχουν και οι άνθρωποι που απλά δεν τους ενδιαφέρει, αυτό που για εσένα είναι σκοπός ζωής και τρόπος ζωής τον έχουν γραμμένο και αυτό είναι καλό να το καταλάβεις και να το σεβαστείς. Ο όρος κατοπτροφιλία δε δημιουργήθηκε για "εσάς" όπως σας χαρακτηρίζεις στο μήνυμά σου, αλλά για όποιον αρέσκεται στο να κοιτάει το είδωλό του στον καθρέφτη και αυτό που δεν καταλαβαίνεις, είναι ότι αυτό αφορά άτομα που αγαπάνε τον εαυτό τους ως έχει, επειδή είναι όπως εκείνοι τον θέλουν. Το παίρνεις πολύ προσωπικά χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Φτου σου κοπελάρα μου, για την ακρίβεια, κάθε πρωί....(αν μη τι άλλο κάνω τον καθρέφτη να γελάει   )
     
  9. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Εγώ για αυτό έχω το azax δίπλα στον ολόσωμο, φτύσε φτύσε δέκα φορές τη μέρα τον κάνω χάλια...  
     
  10. seduced mind

    seduced mind Guest

    Από τότε που μια βανίλα όταν θα της γλύψεις τα πόδια, θα σκεφτεί "κοίτα ωραίο παιδί τι ανώμαλος που είναι... Κρίμα..." (και θα το σκεφτούνε πολλές)
     
  11. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Για όσες θα το σκεφτούν υπάρχουν άλλες τόσες που θα τους αρέσει ή εν πάσει περιπτώσει θα το δεχτούν ως θέλω σου και θα το σεβαστούν. Πολύ παρεξηγημένα άτομα οι βανίλα, δεν είναι όλοι κοντόφθαλμοι, συν τοις άλλοις πάντα παίζει ρόλο πώς κάνεις κάτι αλλά αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα. Τα φετίχ δεν είναι κάτι το μεμπτό, ίσα ίσα είναι μια χαρά κι όταν έχεις το θάρρος να τα υπερασπίζεσαι ως θέλω σου ακόμη καλύτερα. Αν εσύ τα σκέφτεσαι ως κάτι το κακό, επειδή μπορεί μια σχετική πλειοψηφία εκεί έξω να μη συμφωνεί, δεν είναι θέμα ούτε όσων ζουν με αυτά και το καμαρώνουν ούτε της πλειοψηφίας που τα απορρίπτει, αλλά δικό σου που σε νοιάζει τι θα πουν οι άλλοι.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Μπορείς να μου εξηγήσεις κουκλί μου γιατί πρέπει να ξεκινήσω εγώ να ρθω στην Λάρισα και παίρνω την Εγνατία, πάω μέχρι Κοζάνη κι από κει κατεβαίνω?
    Εσύ κάνεις το ίδιο με την απάντησή σου....Να μη σου πω ότι πας μέσω Διακοφτού....
    Εξκιουζέ και πάλι μουά, καλό μου βανιλάκι, αλλά θα συμφωνήσω με την φιλτάτη τιενμπιτί μας....
    Το κουράζεις άδικα, χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος....
    Κι εγώ έχω φίλες 45 κιλά που χτυπιούνται στα γυμναστήρια, και είναι όλη τους την ζωή σε δίαιτα, αλλά δεν το κάνω θέμα...
    Το θέμα είναι να μπορούμε να τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας, ακόμη κι αν δεν κάνουμε για εξώφυλλο κανενός περιοδικού....
    Η γυμναστική και η καλή διατροφή ανήκουν στα αυτονόητα, μαζί με τα ξετροχιάσματα και τις παρεκκλίσεις, τι να κάνουμε τώρα?
    Ό,τι επιλέγει και ό,τι αντέχει ο καθένας....
    live and let live...ανεκτικότητα μας λείπει γενικώς....