Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασφάλεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Hank_McCoy, στις 2 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. Hank_McCoy

    Hank_McCoy Άρχεσθαι μαθών, άρχειν επιστήσει.

    @Arioch Δεν ξέρω πώς να σάς πείσω για την εμπειρία μου και τις προθέσεις μου.

    Ό,τι έχω αποκομίσει τό συνοψίζω στα βασικά μου κείμενα για την Ασφάλεια-Όρια-Safeword-Aftercare, Την Εκπαίδευση-Tasks, τις Τιμωρίες και τις Επιβραβεύσεις.

    Νωρίτερα σχολίασα στο Αναφορά.

    Αυτά είναι μέχρι στιγμής τα διαπιστευτήριά μου.

    Σάς βεβαιώ όμως πως είμαι εδώ για καλό και πως οι προθέσεις μου είναι αγαθές.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Lucifer81

    Ελαχιστότατα είναι ίσως εκείνα που δεν έχουν γραφεί...
    Διαβάζει ο καθένας ψάχνοντας, αντιλαμβάνεται και κατανοεί αναλόγως με τα δεδομένα του, τα βιώματα και τις εγγραφές του.
    Πολλά θα μπορούσε κάποιος να καταμαρτυρήσει -φοβερά και τρομερά, σόδομα και γόμορρα, τέτχοια- γι' αυτό το φόρουμ, εκτός από αυτά: Δεν προσπαθεί να επιβάλλει μιαν οπτική, δεν υποθάλπει γκρουπ/μερίδες προσεγγίσεων, δεν δίνει πιστοποιητικά βουδουμοσύνης λιετς, δεν κάνει τον παραγωγό ιδεολογίας, δεν είναι ινστρούχτορας, δεν βγάζει γραμμή, δεν το απασχολεί εεγενώς να πείσει.
    Αυτά...
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Λοιπόν, όλο αυτό που περιγράφετε @Hank_McCoy ίσως να ήταν μια εξαιρετική προσομοίωση για κάποια κοπέλα με daddy issues, ίσως θεραπεία ίσως όμως και διαιώνιση, δεν γνωρίζω.
    Θα έπαιρνε η "υ" επιτέλους όλη την προσοχή (και η τιμωρία προσοχή είναι) και την αγάπη που της λείπουν από την πατρική φιγούρα πασπαλισμενη με κρυφούς σεξουαλικούς πόθους. Γουάντερφουλ!

    Αυτό που σε καμία περίπτωση δεν περιγράφετε είναι τι είναι η υποταγή και τι η Κυριαρχία. Και αν και δεν έχετε κακές προθέσεις τελικά αυτό που προβάλλετε εσείς και πολλοι άλλοι είναι ένα κακοπαιγμενο θέατρο του οποίου οι θεατές για άλλη παράσταση πλήρωσαν και άλλη βίωσαν/είδαν.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Προς τι το like βρε συ @Lucifer81 ..?
    Που γράφτηκε το προφανές..? Σιγά τα ωά..!
    Που απαντήθηκε το "αίτημα", που έχει με τον ίδιο τρόπο ξαναγραφτεί δεκάδες φορές από πάρα πολλά άτομα..? Τσάμπα κόπος, θα ξαναρωτήσει κάποιος λιάν συντόμως το ίδιο...
    Που ξεκαθαρίστηκε πως είναι πρακτικώς αδιάφορο το τι γουστάρει το κάθε άτομο να καταλαβαίνει, να ονοματίζει και να κωλοχτυπιέται κι από πάνω..? Υστεριούλες... Ξύδι..!
    Το ότι υπάρχουν και καλές και κακές στιγμές από κάθε συνομιλητή..? Ανθρώπινο...
    Το ότι επικρατεί το συνωμοσιολογικό "γιατί δεν (μας) τα λέτε"..? Και πού να δεις αλλού, που μιλάνε για φωτογραφία ή για αυτοκίνητα ή για οτιδήποτε τεχνικό, γιου νέιμ ιτ, τεχ-νι-κό, να δεις τι γίνεται, καθημερινώς δεκάδες δολοφονίες των φυσικών επιστημών ιδιαιτέρως ειδεχθείς...
    Ή μήπως να κατακεραυνωθούν συντεταγμένα τα άτομα εκείνα από κανά έκτακτο στρατοδικείο/λαϊκό δικαστήριο, που με χαρά κι από μόνα τους, έχουν αναλάβει σώνει και καλά, πάνω στο hype τους, τον οποιονδήποτε ρόλο..?
    Μισό λεπτό να παραγγελθούν τα μοντέλα που θα κάνουν τους "ορεινούς"...
    Τα πράματα είναι απλά: όπου μπορεί να γίνει, γίνεται διάλογος, όπου δεν μπορεί, δεν...
    Ε , και..? Ξέρεις κάπου αλλού να γίνεται διαφορετικά..? Κάπου..? Οπουδήποτε..? Και με λοβοτομή ακόμα, άμα λάχει...

    Σήμερα ένας γνωστός, καλή του ώρα , έγραψε ανοιχτή επιστολή στον Ερντογάν "και του τάπε ένα χεράκι"..! Τι ψώνιο.. Πώς τούκλασε τ΄αρχίδια του Έρντο...
    Σε μισή ώρα πήρε καμιά τρακοσαριά λάικ, από αρχίδια που περιμένουν εναγωνίως να κλαστούν να αγιάσουν στο μπαντγουίντθ..! Αλλά "ήρωες" αρχίδια... Αρχίδια του κίμπορντ..! Ολίγον πληγωμένα από το δικό τους γαμώτο..!
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ok...δεν είμαι σίγουρη πόσο σκληρό είναι το σεσιον, αλλά όταν είμαι δεμένη/φιμωμένη ώρα και οι αρθρώσεις πονάνε, και ματώνω και από 3-4 μπάντες, και ο κωλος ποναει και τσούζει...να κάνω κι όλο αυτό το χαμό...δεν μπορώ να πατήσω καλά καλά. Επίσης και μόνο που σε αφήνει να Τον πιάσεις στο μπάνιο, με τις λεκανιτσες και τις ρασπες, εμένα μου φαίνεται μεγάλη παραχώρηση και υπερμεγαλειωδες aftercare. Στην δική μου εμπειρία, οι Κ συχνά δεν γδύνονται καν για το σεσιον, όχι να πιάσουμε ποδαράκια.   αλλά είναι ωραίο όπως το ζεις   αυτό είναι το δικό σου aftercare και πίστεψε με, είναι προνόμιο να κάνεις τόσα γούτσου γούτσου στο Κ σου. Φυσικά, αφού το ορίζει αυτος έτσι, περίφημα.

    Συμφωνώ με τον κυρΧανκμακοι, και αν κάποια άπειρη υ με ρωτήσει πέντε πράγματα να της πω, θα πω για λέξη ασφαλειας, για όρια, για aftercare. Και σε έναν νέο Κ. Τώρα για τιμωρίες και επιβραβεύσεις έχω κάποιες προσωπικες απόψεις, δεν θα τα ανέφερα. Οι υπόλοιποι δεν θα τα πείτε; Θα τους πείτε κανε το «δικό» σου bdsm; Και φυσικά, όπως ειπώθηκε, το κάθε Κ θα θέσει το δικό του μονοπάτι να ακολουθήσει το υποτακτικό του, αλλά γιατί είναι κακό η γενική πληροφόρηση; Ίσα ίσα, συνήθως σε ένα άπειρο υπό, το Κ ζητάει να διαβάσει και να έρχεται με ερωτήσεις στην φάση της εκπαίδευσης.

    Κάτσε να βάλουμε και το disclaimer: προσωπικές απόψεις
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2020
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Οι Κ που αναφέρετε, εκείνη τη στιγμή είναι Κ σας ή Τοπ σας?
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν είμαι σιγουρη ότι κατάλαβα την ερώτηση. Συγνώμη.
     
  8. iolanda

    iolanda Contributor

    Αυτά που περιγράφετε παραπάνω, τα έχετε βιώσει με τον Κ σας ή με κάποιον Τοπ?
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κάτι τύπου θα πάω στην παιχνιδομάζωξη για "το πρώτο μου σέσιο" ..?
    Και πώς έμαθε πως εσύ τσιριμπίμ-τσιριμπόμ..?
    Τα λέγατε οι "πορπατημένοι" με τον καφέ και ξαφνικά είπε ένας "καλέ μη λέτε τέτχοια, ξεχάσατε πως η Λουλούκα είναι απαέ"..?
    ...
    Εσύ ρώτησες κάποια "εμπειρότερη/ο"..?
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Μήπως μπερδευτήκαμε; Εννοείτε το ποστ της θρυαλλιδας;
     
  11. iolanda

    iolanda Contributor

    Όχι. Το δικό σας.
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Όχι, εμένα μου τα είπε ο πρώτος μου Κυρίαρχος. Αλλά με είχε στα διάβαζε, και ξαναδιαβαζε και ρωτα κανένα τρίμηνο! Ήταν και καθηγητής μου βέβαια, το είχαμε σαν δυναμική από πριν  
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2020