Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτοκριτική

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Φεβρουαρίου 2009.

  1. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Αυτοκριτική

    Ψυχρεμος.ηρεμος, με καλη αισθηση του χιουμορ. καλος και πιστος φιλος για τους φιλους μου και
    14000 προτερηματα ακομα

    πολλες φορες αδιαφορος βαριεμαι ευκολα τους ανθρωπους ειδικα οτον μου σπανε τα νευρα και με κουραζουν και καποιες φορες μπορει να αντιδρασω εν θερμω και αλλα πολλα που δεν θα πω τωρα
    περιπου 5000
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Αυτοκριτική

    -1 ψώνιο  
    +1 ελεύθερο μυαλό
    +1 ηθικό μυαλό
    -1 κλασσική ψυχολογία ελληνίδας ..
    +1 όμορφη και σέξυ
    +1 ψυχουλα,-1 δεν το δειχνω,-1 κυκλοθυμικη ειναι πολλα βαριεμαι να τα γραψω. 
     
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    οχι βέβαια!Τι σε έκανε να πιστέψεις οτι αποτελούν θετικά στοιχεία?
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Αυτοκριτική

    Me too(as you have noticed)




    Εύγε! Οχι που το κάνεις αλλά που έχεις την ικανότητα να το βλέπεις και τη μαγκιά να το λές. Ιδιαίτερη έμφαση στην παρένθεση!!!


    Και γω.





    Βρήκα κιάλλα δικά μου να τα πω ? 
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    cider: Μήπως από παραδρομή διαβάζεις "επιβίωση" αντί "επιβεβαίωση";
    madlene: Τα κατηγορούμενα "όμορφη" και "sexy" είναι πλεονεκτήματα του χαρακτήρα σου;
    jimboy: Βεβαίως.
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Αυτοκριτική

    Μμμμμ θένκιου απλά σκεφτόμουν μην τυχων με περάσει κανείς για ελαττωματικό αν εκθέσω και άλλα ελαττώματα και τελικά πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι:icon16:




    Εμπιστεύσιμος, δεκτικός στο χιούμορ και στον σαρκασμό τον οποίο απολαμβάνω ιδιαίτερα(αλλά καθόλου στην ειρωνεία) με αρκετά μεγάλη ικανότητα συναίσθησης(ικανότητα να μπαίνω "στα παπούτσια του άλλου")

    Είρωνας με αυτούς που προσδιορίζω ότι είναι μικρότερης "αξίας από μένα" κυρίως σε διανοητικό επίπεδο
    Με έντονη τάση να εκλογικεύω τις συμπεριφορές μου(εγώ δεν το παραδέχομαι αυτό, δικοί μου άνθρωποι μου πει ότι το κάνω συχνα ).Μάλλον το κάνω.

    Θα έβαζα και το ιδιαίτερα ευφυής αλλά αυτό επειδή συχνά πυκνά στην ζωή μου δεν έχει συνοδευτεί από ανάλογες πράξεις:scratchhead: μάλλον ούτε θετικό μπορεί να καταλογιστεί ίσως ούτε να αποδιχτεί καν 




    Υ.Γ. Συχνά πυκνά έχω δει να γίνεται χρήση της λέξης "εκλογίκευση" με λάθος έννοια κατ εμέ. Αν ήταν να της δώσω έναν ορισμό θα έλεγα : η τάση να του να δίνουμε(ή να προσπαθούμε να δώσουμε) αληθοφανείς αλλά στην πραγματικότητα ψεύτικες εξηγήσεις για τις πράξεις και τις συμπεριφορές μας με σκοπό να πείσουμε τους άλλους αλλά και τον εαυτό μας:nod: Τα άλλοθι που λέγαμε εδώ κολάνε
     
  7. cider

    cider Kitchen master

    Είδες που δεν έχεις αντίρρηση για λίγο χιούμορ;
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν πρόκειται για humor. Διάβασα από παραδρομή "επιβίωση" και αναρωτήθηκα όπως και εσύ γιατί συγκαταλέγεται η ανάγκη γι αυτή στα μειονεκτήματα ενός.
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Αυτοκριτική

    Δεύτερη φορά βλέπω κάποιον να δηλώνει δημοσίως την ευφυΐα του... Ο πρώτος ήταν ο Κούγιας  
     
  10. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Επειδή το να γράφουμε αυτά που θεωρούμε πλεονέκτηματά μας, δεν το βλέπω ως στοιχείο αυτοκριτικής, πάμε στα στραβά και ανάποδα:

    1. Εγκαταλείπω εύκολα αυτούς που νιώθω ότι με εγκατέλειψαν.
    2. Αντιδρώ έντονα ή καταφεύγω σε παπαρολογίες όταν έχω να αντιμετωπίσω κάτι που έχει γίνει στραβά από άλλους και αναγκάζομαι να τα "μαζέψω" εγώ - μου συμβαίνει συνέχεια στη δουλειά μου.
    3. Καταφεύγω στην ειρωνία απέναντι στους υβριστές (με την αρχαιοελληνική έννοια της υπέρβασης του μέτρου).
    4. Είμαι σχετικά αντισυμβατικός: Δεν έχω κινητό (!), οδηγάω πολύ σπάνια (στην Ελλάδα), ψάχνω τις ειδήσεις σε περιθωριακές ή έστω μη πολιτικά ορθές πηγές και είμαι... ΑΕΚ (μεγάλος μπελάς αυτό).
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Durcet, αν οι άνθρωποι δεν είχαν την τάση να προσπαθούν να αποκαθηλώσουν ό,τι θεωρούν πως αποκλίνει από το μέσο όρο -και δη προς θετική κατεύθυνση-, θα άκουγες αυτή τη δήλωση πολύ συχνότερα.

    Οι εξαιρετικά ευφυείς άνθρωποι, έχουν συναίσθηση της ευφυίας τους, αλλά ένεκα λαϊκισμού των λοιπών ντρέπονται σχεδον, να την ομολογίσουν.
     
  12. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Αυτοκριτική

    Όλα τα προτερήματα μου (τα αμέτρητα  ) έχουν πηγή την ευφυΐα μου.
    Και όλα τα μειονεκτήματα μου (τα ελάχιστα, μη ξεχνιόμαστε  ) πηγάζουν από το όποιο έλλειμμα της.