Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Alexkat, στις 1 Μαϊου 2013.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Δεν διαφωνω, απλα λεω οτι αυτα για να γινουν θα επρεπε τουλαχιστον να υπηρχαν ως κανονες κατα την εγγραφη, πραγμα το οποιο δεν υπαρχει.

    Επισης, νομιζω και διορθωσε με αν κανω λαθος, παλαιοτερα ηταν αλλος ο διαχειριστης; ο οποιος ηταν και πιο ενεργος; και γενικως η διαχειριση γινονταν με διαφορετικο τροπο. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι λιγο ξεφραγκο αμπελι το ολο πραγμα.

    Παντως, εμενα δεν μου αρεσουν οι δηλωσεις του τυπου, εμεις που πηγαινουμε στα μιτινγκ για παραδειγμα ή εμείς που ειμαστε παλαιοτεροι και τα σχετικα ειμαστε οι πραγματικοι bdsmers και τα λοιπα, προσωπικα με ξενιζουν αυτα.

    Το φορουμ ειναι ενας χωρος για να λεμε τις αποψεις μας και ποσο μαλλον αν αυτες στηριζονται στις εμπειριες μας ειναι ακομα καλυτερα, ο σεβασμος προς ολους δεν θα πρεπει να ειναι διαπραγματευσιμος.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?


    Σουταρίσματα, χαρακτηρισμοί και άλλα τέτοια. Από κοντά. Για όποιον έχει αυτά που χρειάζονται. Γιατί ξαναλέω από κοντά αρχίζουν οι... χειραψίες και οι κολακείες. Έτσι δεν είναι; Πρέπει να συμβαδίζουν όμως με αυτά που γράφουμε εδώ.
    Και μη νιώσει κανείς δήθεν απειλημένος επειδή αυτά που γράφει πρέπει να τα λέει και όταν έχει τον άλλο απέναντί του. Έτσι πρέπει να γίνεται. Κι εκεί στηρίζονται οι τίμιες σχέσεις των ανθρώπων.

    Θα μου πει βέβαια κάποιος, στην εποχή της υποκρισίας ζούμε...


    Και ξαναλέω, οι απόψεις μου είναι αυτές που είναι και θα τις επαναλάβω. Για μένα αυτές ερμηνεύουν και βάσει αυτών θα έπρεπε να εκφράζεται με περισσότερη ειλικρίνεια ο χώρος. Όποιος δε γουστάρει ας μην τις διαβάζει. Τα υπόλοιπα στις συναντήσεις.
     
    Last edited: 15 Μαϊου 2013
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Για μένα πάντως Elysium, το να μπορείς να συνυπάρχεις με τα άλλα μέλη και να περνάς καλά στις συγκεντρώσεις, ασχέτως των ποστ, είναι πολιτισμός και ευγένεια.

    Ξέρεις, όταν διαφωνούμε στο φόρουμ διαφωνούμε με απόψεις δεν απορρίπτουμε πρόσωπα, αυτό σπανιότατα γίνεται και, εκτός του ότι είναι άσκημο, έχει συχνά λόγους εξωφορουμιακούς, οι απόψεις ήταν μόνον η αφορμή στην προκειμένη.

    Οπότε εγώ θεωρώ ότι ο MasterPerris έχει δίκιο σε αυτό το θέμα  
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύεις εσύ. Δε συμπάθησε ποτέ ο ένας τον άλλο για να συμφωνήσουμε τώρα. Μη μπλέκεσε λοιπόν.

    Την επόμενη φορά που θα δω απρόκλητους χαρακτηρισμούς θα έχουμε θέματα. Από κοντά λύνονται οι παρεξηγήσεις για χαρακτηρισμούς κλπ.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Εκφράζω μια γενική στάση και διευκρινίζω κάποια πράγματα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα μαζί σου. Είτε σε δω είτε δεν σε δω, είτε γράψεις είτε δεν γράψεις, είτε βρίσεις είτε όχι, ειλικρινά, δεν με νοιάζει.

    Πού είδες απρόκλητους χαρακτηρισμούς; Δεν βάζεις εσύ τους κανόνες, υπάρχουν γενικοί κανόνες του φόρουμ, οπότε το "θα έχουμε θέματα" ατυχές  
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?


    Έχεις και παραέχεις θέμα. Έχεις γράψει ανάλογα σε άλλα θέματα. Τα είδαμε σε p.m.

    Οι κανόνες όμως εδώ ακόμη και το νομικό πλαίσιο είναι αυτοί που ισχύουν και στην κοινωνία έξω. Αυτό βάλτε το πολύ καλά στο μυαλουδάκι σας.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Τους κανόνες της κοινωνίας έχουμε κι εδώ. Για να τους τηρούμε. Στα pm, πέραν του ότι είναι αγενές να τα βγάζεις στη φόρα, ισχύει ότι it takes two to tango...   Να μην πω κι εγώ τι θυμάμαι από rep δικά σου, αλλά αλίμονο αν είχα πρόβλημα.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?


    Δεν τους τήρησες ούτε εσύ ούτε ο Perris.

    Την επόμενη φορά λοιπόν που θα ξαναδώ απρόκλητους χαρακτηρισμούς θα έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα. Όχι βέβαια ότι θα τους ξεχάσω τώρα.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Πάρε απόφαση ότι δεν σε έχουμε φρουρό εδώ πέρα και λέγε πού είδες τους χαρακτηρισμούς. Τις απειλές άφηνέ τις στην άκρη καλύτερα  
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Φρουρός του εαυτού μου είμαι εγώ. Εσύ έχεις αποτύχει πλήρως στο ρόλο που σου ανέθεσαν λόγω αντιπαθειών. Είναι προφανές στο παρακάτω:


    Αυτά είναι δικά σου κείμενα απευθυνόμενη προς εμένα. Βάλε λοιπόν κυρώσεις στον εαυτό σου γιατί με αφορμή τα παραπάνω θα ακούσεις κι εσύ σύντομα τραγουδάκια.
     
    Last edited: 15 Μαϊου 2013
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Νομίζω ότι είναι πια φανερό ότι δεν πηγαίνεις διόλου καλά. Και δυστυχώς, αφού δεν έχεις ίχνος αυτοκυριαρχίας, δεν μπορείς να είσαι ούτε φρουρός του εαυτού σου. Χρειάζεσαι καθημερινά νταντά, θηριοδαμαστή και ειδικό νομικό σύμβουλο, τον οποίο προφανώς, πρέπει να βρεις κάπου έξω από εδώ.

    Εν πάσει περιπτώσει, αυτό που σου λέω είναι ότι πρέπει να μπορείς να διαχωρίζεις απόψεις από άτομα, αν δεν μπορείς όμως το πρόβλημα το έχεις εσύ και κανένας άλλος.
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Αφέντης-Δούλος-Υποταγή .....αστεία ή σοβαρά ...?

    Είδες να βρίζω εγώ κανέναν εντός ή εκτός forum; Εσείς τι παριστάνετε εδώ; Τους μάγκες; Δεν τους έμαθες καλά τους κανόνες της κοινωνίας gaby. Σε είπε π.χ. κανένας εσένα γύφτισσα νεοφιλελεύθερη όπως χαρακτήρισες εσύ εμένα φασίστα;

    Από κοντά γιατί παρουσιάζετε άλλο εαυτό εσύ και ο άλλος; Θρασυδειλία είναι αυτό ή υποκρισία;
    Μήπως χρειάζεστε κάποιου είδους βοήθεια τελικά εσείς;