Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης και «καθημερινότητα» της δούλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 25 Ιουλίου 2020.

  1. espimain

    espimain Contributor

     
     
  2. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ για το κείμενό Σας. Σε ένα σημείο θέλω να διατυπώσω μια ένσταση και ερώτηση. Το λήμμα BDSΜ DISCUSSION γιατί υπάρχει και ποιο περιεχόμενο « επιτρέπεται»; Ένας Κυρίαρχος δεν είναι Θεός ( ευτυχώς), η επικοινωνία Κυρίαρχου- δούλας δεν μπορεί να είναι πάντα αψεγάδιαστη, νομίζω ότι ο χώρος πρέπει να επιτρέπει προσωπικούς προβληματισμούς γιατί αλλιώς, κατά την γνώμη μου, δεν έχει λόγους ύπαρξης.
     
  3. Tania

    Tania Seeking friendship

    Κσι πάλι ευχαριστώ Κύριε. Το αποθήκευσα!
     
    Last edited by a moderator: 27 Ιουλίου 2020
  4. espimain

    espimain Contributor

    Κανένας δεν ξέρει την υποτακτική όπως ο Κύριος της.
    Κανένας δεν μπορεί να της λύσει απορίες για τον Κύριο και για την σχέση του εκτός από τον ίδιο.
    Κανένας δεν ξέρει πώς και πού θέλει να κατευθύνει την σχέση ο Κύριος.
    Κανένας δεν μπορεί να συμβουλέψει την υποτακτική, πώς να συμπεριφερθεί στον Κύριο.
    Κανένας λάϊφκοουτς και κανένας Μέντορας δεν ξέρει τι θέλει ο Κύριος.
    Αν η υποτακτική έχει απορίες για την σχέση απευθύνεται στον Κύριο.
    Αν έχει απορίες για τον Κύριο, πάει στο σπίτι της.
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2020
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Γι αυτό και απορώ μ όλους αυτούς τους αυτοκλητους... Συμβουλατορες.

    Πάλι " δεν ηξερα, δε ρώταγα"?
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2020
  6. espimain

    espimain Contributor

    Το φόρουμ είναι για να ανταλλάσσονται απόψεις.
    Συχνά όμως κάποιοι προβάλλονται σαν παραστάτες και συμβουλάτορες, για να πηδήξουν ή αν δεν μπορούν, απλά για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους.
    Αυτοί μόνο κακό κάνουν στις υποτακτικές, όταν προσπαθούν να αντικαταστήσουν τον Κύριο.
    Όσο υπάρχει Κυρίαρχος, οι συμβουλάτορες για τα περί της σχέσης μόνο κακό κάνουν.
    Αναφέρομαι σε υποτακτική και όχι υποτακτικό γιατί ποτέ δεν συνάντησα καμία κυριαρχική να διεκδικεί υποτακτικό άλλης, ούτε κάποια που θα κατηγορήσει την Κυρία στον υποτακτικό της.
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2020
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ακριβώς.  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2020
  8. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Πάντως ωραίο θέμα γιατί Κυριαρχικη δεν διεκδικεί υποτακτικο άλλης ενώ κύριοι το κάνουν, για ποιους λόγους  
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Προσωπικά σε θεωρώ τρολ.
    Ωστόσο το νήμα σου μου θύμισε μια παλιότερη σχέση.

    Πριν από πολλααααα χρόνια,ήμουν σε σχέση με έναν Κ τον οποίο τον λάτρευα(όπου λατρευα μεταφράζεται ως θαύμαζα,μου προκαλούσε δέος κτλ)
    Κι όσο περισσότερο τον λάτρευα,τόσο περισσότερο αγχωνομουν μη τυχόν καταλάβει πως δεν είμαι "τέλεια".
    Φοβόμουν τόσο πολύ μη τυχόν τον απογοητεύσω για την επιλογή του,που προτιμούσα να παραμένω αμίλητη.
    Δεν έδινα feedback με αποτέλεσμα να θεωρήσει πως όλο αυτό μου ήταν αδιάφορο και να μη συνεχιστεί η σχέση.

    Το δικό μου συμπέρασμα απ'ολο αυτό,είναι πως όταν υπάρχουν δεύτερες σκέψεις πχ να του πω αυτό,ναι αλλά άμα το πάρει αλλιώς,άμα τον ζαλίσω,άμα...άμα...άμα...,
    η σχέση βαδίζει προς τον γκρεμό.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό είναι η βάση του σκυλάδικου άσματος, από λαϊκοπόπ έως τσίτα-πίκρα υλακή με τσάκισμα και τρέμουλο στο σαγόνι, τύπου "τση αχναίκας η καρντιά είναι μια άμπυσσο, πότε κόλαση και πότε το παράντεισο", ως αποτέλεσμα των στερεοτυπικών και ...στρεοφΟνικών αντιλήψεων "των αγκοριών αμπέναντι μπείτε τους πως τα τέλω" περί τα θήλεα, καταφανώς ερειδόμενες στο "μάνα είναι μόνο μία, πορτοκαλάντα στο μπζιγκείο", που πρακτικά έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το βιολογικώς -μέχρι τούδε διάολε, έστω- ορθόν "το θήλυ επιλέγει, το άρρεν διεκδικεί", που αναμασιέται με την πρώτη ευκαιρία ως πενταπόσταγμα σοφίας ως παρενδυτικού χαρακτήρα στερεοτυπικόν προπέτασμα καπνού του εξ αρχαιοτάτων επικρατούντος, παραδοσιακού (sic) αντιλήματος...
    Διαβάζεται απνευστί...
    ___________________
    No power point presentation slide available...
     
  11. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Like για τις σκέψεις σου, τα βιώματα και το συμπέρασμα.
     
  12. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Σοφή σκέψη