Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης και «καθημερινότητα» της δούλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 25 Ιουλίου 2020.

  1. Tania

    Tania Seeking friendship

    Κύριε, συγνώμη, μάλλον δεν όρισα σωστά την σχέση. Το κέντρο της είναι η Κυριαρχία/ Υποταγή, συγχωρείστε μου την άγνοια, θα θεωρούσα ότι το SM είναι φυσικό επακόλουθο του προηγούμενου.
     
  2. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ! Ο λόγος Σας είναι παρηγοριά και γνώση.
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σας προτείνω τα βήματα αυτά:

    Πρώτα φτιάξτε μια λίστα με το κάθε πράγμα που δεν κάνετε και για ποιον λόγο δεν το κάνετε, έτσι όπως μας τα είπατε.
    Ενημερώστε για αυτήν την λίστα τον Αφέντη σας και ρωτήστε τον αν θέλει να την έχει.
    Κάθε ημέρα, στην αναφορά σας, θα καταρρίπτετε ένα από τα εμπόδια και θα το διαγράφετε από την λίστα.
    Στην αναφορά θα ενημερώνετε τον Αφέντη σας σχετικά και η ενημέρωσή σας μπορεί να είναι αναλυτική, ρωτήστε τον και πράξτε ανάλογα.

    Σε δύο εβδομάδες έχετε ξεμπερδέψει και θα έχετε ανακουφιστεί πάρα πολύ.

    Στο D/s ό,τι δεν γνωρίζει ο Αφέντης μπορεί να βλάψει την σχέση και ορισμένα από αυτά που γράφετε οδηγούν σε αδιέξοδα σε συντομότατο χρονικό διάστημα.

    Καλή επιτυχία  
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    @Tania
    πάρτε τον χρόνο σας, αν πρόκειται για καινούρια σχέση, και θέστε τον προβληματισμό σας στον ίδιο, με την πρώτη ευκαιρία.
     
  5. Tania

    Tania Seeking friendship

    Όταν η υπακοή απαιτεί περισσότερη τόλμη από την διατύπωση της εντολής...
     
  6. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ. Πριν γράψω το κείμενο ενημέρωσα τον Αφέντη μου για το θέμα. Ήταν ένα βήμα....
     
  7. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Αν δεν εισαι καλη ''σωστη'' σκλαβα για αυτον δεν θα συνεχιζε να ειναι μαζι σου. Θελει να σε μαθει κρυβοντας γεγονοτα και σκεψεις δεν τον αφηνεις. Εισαι στην αρχη λογικο οσα νιωθεις και οσα προβληματιζεσαι μην πιεζεις τον εαυτο σου να ξεκαθαρισεις ολα αυτα απο τωρα. Ξερει για το νημα σου εχει πει να απευθυνεσαι σε καθε Κυριο στον πληθυντικο και να τον προσφωνεις ετσι?
     
  8. Tania

    Tania Seeking friendship

    Σας ευχαριστώ. Έχω νιώσει αυτό το μαγικό συναίσθημα της λύτρωσης. Εύχομαι να παύσει να είναι κάτι αποσπασματικό αλλά μόνιμο.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    @Tania
    Η υποτακτική έχει αποδεκτει την υποταγή της στη σχέση Ds, τουλάχιστο τόσο, ώστε να μην αμφισβητεί τις εντολές που της έχουν δωθει. Σε περίπτωση που δεν έχει κατανοήσει πλήρως τις εντολές, έχει δικαίωμα να ζητήσει διευκρινησεις, αλλά εκείνη τη στιγμή.

    Ολική υποταγή θα ήταν σχέση Ms και θα ονομαζόταν σκλάβα.

    Εαν έδινα σε υποτακτικη μου, σε σχέση Ds , όχι σχέση νιάου-νιάου ή τάχα μου, εντολές
    και τις αμφισβητούσε, ζητούσε τη βοήθεια του κοινού ή ακόμα χειρότερο, εκτελούσε μόνο ότι καταλάβαινε, θα την τιμωρουσα σκληρά.
     
  10. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ! Γνωρίζει για το νήμα, ο πληθυντικός και η προσφώνηση είναι ένδειξη της ιδιότητάς μου, ο Αφέντης μου με συμβούλευσε να γράφω όπως νιώθω. Δεν θέτει απόλυτους κανόνες. Πριν από λίγο μίλησα μαζί Του στο τηλέφωνο, έκανα βήματα. Ευχαριστώ και εσένα και όλα τα μέλη για τις παρεμβάσεις σας.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν και θεωρώ ότι αυτά έπρεπε να τα έχεις πει στον Κ σου και όχι σε εμάς, θα αποκτήσεις σιγά-σιγά την εμπειρία. Πάντα να είναι ο πρώτος στον οποίο ανατρέχεις για οποιοδήποτε θέμα σου. Το αν είναι μικρό ή μεγάλο, θα το κρίνει αυτός, εσύ δεν είσαι για να αποφασίζεις αλλά για να εκτελείς. Θα μάθεις με τον καιρό (και το μαστίγιο όποτε χρειάζεται) πότε το information είναι too much information, στις αρχές ειδικά it's better to err in the safe side.
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η διατύπωση της εντολής δεν έγινε από εσάς υποθέτω, συνεπώς δεν απαιτεί κάποια τόλμη εκ μέρους σας.

    Αν, αντί να σας ζητηθεί ενημέρωση σας ρωτούσε τα ίδια πράγματα ένα προς ένα δια ζώσης θα αποκρύπτατε ή θα παραποιούσατε την αλήθεια;