Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης και «καθημερινότητα» της δούλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 25 Ιουλίου 2020.

  1. Tania

    Tania Seeking friendship

    Κύριε, ευχαριστώ για την παρέμβαση. Ο Αφέντης μου δεν με τιμωρεί για ανυπακοές μου, ρωτά, διερευνά τα αίτια, προσαρμόζει ρυθμούς και επικοινωνεί. ( Αν θελήσει να με «τιμωρήσει» θα το κάνει για την απόλαυσή Του όχι για την τιμωρία.). Το ότι κατά καιρούς μειώνω το βάθος της επικοινωνίας οφείλεται σε εμπειρίες του παρελθόντος όπου η επικοινωνία ήταν ο « τάφος» μου. Ο Αφέντης μου είναι υπέρ των συνομιλιών με τα μέλη του φόρουμ. « Κάθε εμπειρία για καλό».
     
  2. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Οι προθέσεις σου μπορεί να είναι αγνές αλλά μετράει και το αποτέλεσμα. Δεν πρέπει να σκέφτεσαι για λογαριασμό του. Αν κουραστεί ή ενοχληθεί από το περιεχόμενο και τη συχνότητα των αναφορών σου θα στο πει και θα σε κατευθύνει ανάλογα!
     
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    @Tania
    μην αποφασίζεις γι' αυτόν. Δώσε άκοπα κι αφιλτράριστα κάθετι που σε αφορά κι άστον να μπει μέσα σου, με τον τρόπο που επιθυμεί. Αν κάτι περισσεύει, θα το κρίνει εκείνος. Βάζει τοίχους αυτός που φοβάται να χάσει τον έλεγχο. Τότε κάνει τη ζημιά.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πολύ ωραία.Κατανοώ ότι βρίσκεσαι σε στάδιο εκπαίδευσης. Και τα πολλά κοκόρια δε φέρνουν την άνοιξη

    Δεν μου επιτρέπεται να κρινω ή ακόμα χειρότερα να κατακρίνω θέσεις και απόψεις αλλού Κ προς την υ του και τον τρόπο που υλοποιεί τις αποφάσεις του. Συνηθίζεται, ένα Κ να ζητά την άποψη αλλού Κ που εμπιστεύεται.

    Εάν το έκανα αυτό, θα ηταν παρεμβατικό. Συνήθως, οι αυτοκλητοι παρεμβατικοι ξεσκεπαζονται να είναι και ημιμαθείς. Ότι χειρότερο.
     
    Last edited: 25 Ιουλίου 2020
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ξέρεις από βέσπα?  
     
  6. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ο Κυρίαρχος που ζητά από την Υποτακτική Του να ενημερώνεται για ό,τι αφορά την ζωή της διακινδυνεύει ένα πράγμα: να μην γίνει γνώστης της απόλυτης αλήθειας. Είναι ευθύνη δική μου που Του την στερώ ενώ δεν έχω έναυσμα να το κάνω. Παλιοί φόβοι....Αν είχαμε την δυνατότητα συχνότερων συναντήσεων ή και συμβίωσης η συμπεριφορά μου, πιστεύω, ότι θα γινόταν γρηγορότερα πιο αντάξιά Του.
     
    Last edited by a moderator: 25 Ιουλίου 2020
  7. Tania

    Tania Seeking friendship

    Κύριε, Σας ευχαριστώ πολύ. Κατανόησα πλήρως την συμβουλή Σας.
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Όπως έγραψαν και άλλα μέλη, είναι πολύ ανακουφιστικό να αναφέρετε στον αφέντη σας ο,τι μα ο,τι σκέφτεστε, εκτός αν έχετε άλλες εντολές/ οδηγίες.
    Βοηθάει πολύ να σταματήσετε να σκέφτεστε για λογαριασμό του και να προσπαθείτε να μπαίνετε στη θέση του.
    Να είστε σίγουρη πως ότι δεν του αρέσει, θα σας το πει ευθέως.

    Δεν είστε η μόνη που στα αρχικά βήματα νιώθει όλα αυτά που περιγράφετε. Δεν είστε λιγότερο σκλάβα. Εκπαιδεύεστε.

    Αφεθείτε στον αφέντη σας. Ξέρει αυτός να σας οδηγήσει εκεί που θέλει.
     
  9. Tania

    Tania Seeking friendship

    Χαμηλές ταχύτητες, προσοχή στις ισορροπίες και να μην ρωτάς οδηγούς αυτοκινήτων γιατί θα το φας το κεφάλι σου.  
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εγώ πάντως έχω την πεποίθηση @Tania πως είναι αδύνατον να μην σου έχει ζητηθεί να μην αναφέρεις τις σκέψεις, τους προβληματισμούς και τις ανασφάλειες που μπορεί να νιώθεις.

    Το πότε και πώς μπορείς να το κάνεις είναι προφανώς επιλογή του Κ σου, όμως δεν νομίζω πως κάποιος Κ (που εξ’ορισμού αποκτά και διατηρεί τον έλεγχο), δεν θέλει να γνωρίζει τον τρόπο σκέψης της υ του.

    Κάτι ακόμα που δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με τις Κ/υ σχέσεις:
    Πολλές φορές οι άνθρωποι φαντάζονται πως δεν θα είναι αρκετά «καλοί», ή δεν θα ικανοποιούν τις προσδοκίες των άλλων. Φτάνουν να νιώθουν ενοχές χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος για κάτι τέτοιο.
    Αυτό είναι τέρμα λάθος ..
    Ακόμα και έτσι να είναι, αν οι άνθρωποι κρύβονται και δεν εκδηλώνονται, δεν αφήνουν περιθώρια βελτίωσης της υπάρχουσας κατάστασης.
     
  11. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ένα πράγμα είναι πάνω από την εντολή ενός Αφέντη προς την Υποτακτική Του. « Η προστασία Του». Ως υπέρτατο Αγαθό.
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Tania : υοεκφεύγετε, δεν έχει σημασία εδώ, καλό όμως για εσάς θα ήταν να κάνετε τις ίδιες ερωτήσεις στον εαυτό σας εκεί και να τις απαντήσετε.