Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης και «καθημερινότητα» της δούλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 25 Ιουλίου 2020.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Κατανοητή πλέον η συνολική στάση σας, όπως προανέφερα, και οι αντιφάσεις.
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αχ
    Αχ

    Να ξέρεις σε συμπαθώ.
    Να ξέρεις επίσης ότι το σκεπτικό αυτό, δεν θα βοηθήσει την Μ/σ Κ/υ να προχωρήσει..

    Μου πήρε καιρό, αλλά κατάλαβα με τον δύσκολο τρόπο ότι, αυτός που θέλει να κυριαρχεί δεν μπορεί και δεν του επιτρέπετε να βλέπει την ευθύνη ως δυσβάσταχτη, δυσκολη , " πολύ δουλειά μωρέ άστο " " πολύ δουλειά μωρέ , just do it already"

    Αυτή είναι η σκληρή αλήθεια.
    Όσο φροντίζεις / προσέχεις / παρουσιάζεις το ιδανικό χωρίς actually να έχετε Φ/φτάσει εκεί και να είναι πραγματικότητα. Κρατάς έλεγχο. Όσο κρατάς έλεγχο, δούλα Του δεν είσαι. Είσαι δούλα του τι θέλεις να είσαι.

    Στα λέω με κάθε συμπάθεια, γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα. Η ανασφάλεια και τα "κουσουρια" δεν φεύγουν εύκολα. Ακόμα και τώρα κάθε φορά που θέλω να πω στον Αφέντη κάτι που μπορεί να δείχνει ότι τα πράγματα δεν είναι ρόδινα ή ότι πωπω τώρα ζοριζομαι για κάτι που Π/πίστευαμε έχει λυθεί, παθαίνω το ίδιο κοκο μπλόκο " πωω τώρα μην πω, πω τώρα θα τον ξενερώσω, πω τώρα θα λέει ότι δεν είμαι καλή, πω τώρα μην τον πρηξω " αλλά επειδή την θέλω την θέλω την σχέση αυτή, ακριβώς όπως και για αυτό που είναι, τα λέω, γιατί αλλιώς είναι σαν να της βάζω τρικλοποδιές.


    Καλό είναι το τέλειο. Αλλά ακόμα καλύτερο είναι το αληθινό.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  4. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ για το κείμενο. Ένιωσα κατανόηση και γνήσια διάθεση για βοήθεια. Ένιωσα όμορφα και γαλήνια.
     
  5. Tania

    Tania Seeking friendship

    Κ
    Καλημέρα Σας. Πολύ αυστηρή αντιμετώπιση εκ μέρους Σας προς μια υποτακτική 2 μηνών εμπειρίας. Οδηγεί σε αυτοάμυνα. Παρόλα αυτά είναι από τα κείμενα που διάβασα πολλές φορές. Θέλω να γίνω δούλα Του όσο δύσκολος κι αν είναι ο δρόμος. Γιατί ο Άνθρωπος και η πορεία αξίζουν.
    Οι αντιφάσεις ελπίζω να λυθούν με την βοήθειά Του και με την βοήθεια των μελών του φόρουμ. Συγνώμη για την επιθετικότητα απέναντί Σας. Κύριε ευχαριστώ.
     
  6. Tania

    Tania Seeking friendship

    Με οδηγήσατε στο εξής: σήμερα θα μιλήσω στον Αφέντη μου κι ό,τι βρέξει ας κατεβάσει. Καλύτερα το « τίποτα» παρά ένα μη γνήσιο « κάτι». Αν δεν σεβαστεί τις δυσκολίες μου και τις προσπάθειές μου να υποταχθώ στις επιθυμίες Του δεν έχει νόημα. Και πάλι ευχαριστώ.
     
  7. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Με αυτά τα λόγια, ή εν πάση περιπτώσει παραπλήσιες εκφράσεις θα του μιλήσεις;
    Να σεβαστεί τις δυσκολίες σου επιθυμείς;
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Tania

    Δεν στο λέω για κακό και αντιλαμβάνομαι το άγχος σου, τις επιθυμίες σου και την απειρία σου ωστόσο αυτή τη στιγμή τοπάρεις από bottom και ας μη το συνειδητοποιείς.

    Ξέχνα τα θέλω σου, σημασία έχουν μόνο τα δικά του, είσαι εκεί γιατί σε γεμίζει να εκπληρώνεις τα δικά του θέλω και τίποτα περισσότερο.

    Μίλα μαζί του, ανοίξου του όσο δεν πάει κι άλλο τόσο, δεν δουλεύει αλλιώς.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    θα παρακαλέσει να τις διαχειριστεί εννοεί μάλλον, αλλά ίσως έχει κάποιο άγχος.  
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2020
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Να ξεχάσεις τα θέλω σου μόνη σου, και από την μια μέρα στην άλλη δεν είναι εφικτό. Μην λέμε θεωρίες σε έναν άνθρωπο που φαίνεται ότι το ζει και προσπαθεί.

    Το θέμα είναι να δώσει τα θέλω της να τα διαχειριστεί Εκείνος. Αν την φτάσει στο επίπεδο να υπάρχει αρμονία και συγχρονισμός θέλω είναι δική Του δουλεια, εκείνη θα το δείξει με το να τον αφήνει να τα διαχειριστεί, να είναι αληθινή και να υπακούει.

    Και πάλι η θα δουλεψει η όχι θα φανεί, αλλά έτσι του δίνει ελπίδες να δουλέψει.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    χωρίς βιασύνη από καμμιά πλευρά, και με ψυχραιμία από μέρους του.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Be that as it may αυτός είναι ο σκοπός.

    Ναι, δε θα το καταφέρει από τη πρώτη μέρα αλλά αν πραγματικά επιθυμεί M/s δεν έχει ούτε "αλλά" ούτε "άλλα", this is it.

    Όπως κρίνει ο ίδιος, δικά του τα γένια, δικά του τα χτένια.
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2020