Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφέντης και «καθημερινότητα» της δούλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Tania, στις 25 Ιουλίου 2020.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Είναι κανόνας πως η υποταγή σε τέτοια βάθη είναι βαθύτερη. Πολύ βαθύτερη!
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Κανείς δεν σας βλέπει σε πρόποδες, ούτε προφανώς υπάρχει καμμία κορυφή. Υπάρχει μόνο ένα μονοπάτι, του οποίου ίσως εσείς είστε πιο κοντά στην αρχή σε σχέση με άλλους και άλλες που το πήραν νωρίτερα, αλλά ταυτόχρονα, σε σχέση με άτομο που δεν το έχει ξεκινήσει ακόμη, βρίσκεστε εσείς πιο μπροστά. Αξιολόγηση δεν υπάρχει.

    Δεν χρειάζεται γενικότερα ούτε να προδικάζετε ούτε να νοιώσετε άσχημα, δεν είναι πολύ χρήσιμα. Απολαύστε το ταξίδι.  
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @gaby_m : και η προστασία είδος υπηρεσίας είναι, η φόρτιση στη λέξη έρχεται από τις προθέσεις πίσω της.

    Συμφωνώ στα υπόλοιπα

    @Nickname : η δυσκολία έγκειται στη διαφορά μεταξύ του υπηρετώ και του φροντίζω.
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Έχει περάσει κάμποσος καιρός από τότε που έχω διαβάσει, σε ετούτο το φόρουμ, ένα τόσο διαυγές νήμα.
    Έχει περάσει πολύ περισσότερος, από τότε που σε εννέα σελίδες, υπήρξαν ελάχιστες βλακώδεις αναρτήσεις.
    Έχει περάσει ακόμη περισσότερος από τότε που αποτυπώθηκε η τόσο συνειδητή προσπάθεια μιας εξελισσόμενης σ., με όλα τα αναμενόμενα εμπόδια και σφάλματα, τα οποία όλοι οι Αφεντάδες έχουν βρει αναλαμβάνοντας μια σ. στα αρχικά της μπουσουλίσματα στο χώρο της υποταγής.
    Αν και υπέρ του δέοντος ίσως ερωτευμένος με την σκέψη μου, δεν έχω να προσφέρω κάτι παραπάνω από όσα ήδη έχουν ειπωθεί πέραν των εξής:
    1. Εύγε στον Κύρη, ο οποίος επέτρεψε την ανάρτηση και (υποθέτω) παρακολουθεί.
    2. Σημειολογίες μεν, ουσία δε:
    Η νηματοθέτης προσδιορίζεται ως "ιδιοκτησία Του". Φεύγοντας από τα πρωταγωνιστικά πρόσωπα, την νηματοθέτιδα και τον Κύρη της, και μεταφέροντας το νήμα σε πιο απρόσωπο επίπεδο, η κατάσταση η οποία περιγράφεται είναι το στάδιο της εκπαιδεύσεως. Καθαρά προσωπικά, σε καμία περίπτωση δεν θα επέτρεπα σ. να διακηρύσσει τον εαυτό της ως δική μου ιδιοκτησία, πριν ολοκληρωθεί το στάδιο της εκπαιδεύσεως με επιτυχία, κυρίως για λόγους προσωπικής προστασίας και δευτερευόντως διότι εάν η δημιουργία προσδοκιών αποσαθρώνει το έδαφος επί του οποίου χτίζεις, η αποδοχή και επισημοποίηση εικονικής πραγματικότητας, δημιουργεί νεφελοβάτες.
     
  5. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ πολύ! Καλή Σας μέρα.
     
  6. Tania

    Tania Seeking friendship

    Πόσο δίκιο έχετε. Σας ευχαριστώ. Καλή Σας μέρα.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό είναι που λέμε μια "σκέτη από γκρουπ θέραπι"...
    Κάτι σαν κουβέντες γύρω από την φωτιά...
    Όσο νάναι, ένα κατιτίς το έχει...
    Και ώπα, ως εκεί...
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Η νηματοθέτης είναι ιδιαίτερα συμπαθής με τον ευγενικό τρόπο που απαντά.
    Θεωρώ αδόκιμο το να απευθύνονται τέτοιες απορίες δημόσια όταν υπάρχει Κυρίαρχος.
    Η όλη εντύπωση μου είναι ότι χρειάζεται να αντιμετωπισθεί με συμπάθεια η νηματοθέτης, κάτι που γίνεται.
    Δεν ξέρω αν υπομειδιούν κάποια άτομα που μπορεί να έχουν προσωπική επικοινωνία (Εγώ δεν έχω).
    Ελπίζω να μην εκπλαγούμε.
     
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Λογικές οι σκέψεις και οι ανησυχίες σου.

    Προφανώς οι προλαλήσαντες σε κάλυψαν σε μεγάλο βαθμό με όσα "κατέθεσαν" στο ενδιαφέρον και από καρδιάς νήμα σου.

    Όσο η σχέση στηρίζεται στην ειλικρίνεια και την καλή εκατέρωθεν διάθεση, το μόνο που έχεις ίσως να κάνεις είναι να εκφράζεσαι. Να μην κρατάς πράγματα μέσα σου και να μοιράζεσαι με τον άνθρωπό σου σκέψεις και προβληματισμούς.

    Η καθημερινότητα είναι σκληρή και απαιτητική για όλους μας. Αν ωστόσο θέλουμε πραγματικά να τη μοιραζόμαστε με κάποιον, υπάρχουν πολλοί και ωραίοι τρόποι να συμβεί.

    Καμιά φορά οι Κ δεν εκφράζονται όπως θέλουν και περιμένουν οι υ. Δεν λένε πολλά ή τα εκφράζουν με έναν δικό τους τρόπο. Που μπορεί και να μη γίνεται απόλυτα αντιληπτός και κατανοητός.

    Ωστόσο αν η (οποιαδήποτε) σχέση στηρίζεται σε ανοιχτές σκέψεις και σωστή και ξεκάθαρη συζήτηση, τα πάντα γίνονται πολύ πιο απλά και όμορφα και για τις 2 πλευρές.

    "Κόψε και μοίρασε στα 2" λέει η Ζουγανέλη. Πόσο δίκιο έχει...
     
  10. Tania

    Tania Seeking friendship

    Εύκολο να αναλύεις κανείς θέματα που προφανώς δεν τα έχει βιώσει. Δύσκολο να γίνει κανείς ένας άλλος εαυτός στα 54 και να ετεροκαθορίζεται στο οτιδήποτε. Θέλει χρόνο, κόπο, δύναμη και μεγάλη τόλμη.Πολύ θα ήθελα να γνωρίζω ποιος θα αναλάβει την ευθύνη αν η δούλα, στα πλαίσια της εκπαίδευσης, «καταρρεύσει». Εσείς προσωπικά γνωρίζετε γιατί εγώ ειδικά διατρέχω αυξημένο κίνδυνο να καταρρεύσω . Ο ετεροκαθορισμός ντυσίματος, τροφής, ώρας ύπνου, συμπεριφοράς, αντοχής στον ψυχικό και σωματικό πόνο, βαθμού εξευτελισμού, αναγωγής σε « τίποτα» και “ σκουπίδι», σε ρομπότ που απλώς υπακούει και εκτελεί, σε απαγόρευση «θέλω» και επιθυμιών, σε απώλεια ταυτότητας και εαυτού, φοβάμαι ότι τους περισσότερους ανθρώπους θα οδηγούσε σε βασανιστικό άγχος, δυσκολία στην διεκπεραίωση προσωπικών υποχρεώσεων και πλήρους ψυχικής αποδιοργάνωσης. Η ευθύνη και οι υποχρεώσεις του Κυρίαρχου υπάρχουν και πως πρέπει να εκδηλωθούν; Δεν υπάρχουν σκλάβες του κουτιού, έτοιμες για λειτουργία, ο Κυρίαρχος πρέπει να αποδεχθεί ότι ένα μεγάλο μέρος της προσπάθειας αφορά τον Ίδιο. Ευχαριστώ για την συμμετοχή !
     
  11. Tania

    Tania Seeking friendship

    Ευχαριστώ για το κείμενό Σας. Γαλήνη...
     
  12. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Εύχομαι τα καλύτερα.

    Προφανώς και δεν είναι εύκολο αλλά αξίζει.