Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφορισμοί, ρήσεις, γνωμικά, σατιρικά, αποφθέγματα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 1 Μαρτίου 2007.

  1. gaby

    gaby Guest

    Ύστερα από οχτώ χρόνια έμαθε πως το τηλέφωνό της εκείνο το βράδυ ήταν χαλασμένο.
     
  2. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

  3. NAGG: Are you crying again?
    NELL: I was trying.

    - Samuel Beckett, Endgame
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Ο χειρότερος αγράμματος είναι ο πολιτικά αγράμματος.

    Δεν ακούει τίποτα, δεν βλέπει τίποτα, δε μετέχει στην πολιτική ζωή.

    Δε δείχνει να γνωρίζει ότι το κόστος διαβίωσης, η τιμή των φασολιών, του αλευριού, του ενοικίου, των φαρμάκων, όλα βασίζονται σε πολιτικές αποφάσεις.
    Νιώθει ακόμη και περήφανος για την πολιτική του αμορφωσιά, φουσκώνει το στήθος και λέει πως μισεί την πολιτική.

    Δε γνωρίζει, ο ηλίθιος, πως απ’ την έλλειψη συμμετοχής του στα κοινά προέρχεται η ύπαρξη της πόρνης, το παρατημένο παιδί, ο κλέφτης και, χειρότερα απ’ όλα, οι διεφθαρμένοι αξιωματούχοι, oι λακέδες των εκμεταλλευτριών πολυεθνικών εταιρειών..

    Μπρεχτ
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Περί Ομαλότητας

    «Οι θέσεις και ο απόψεις μου πάνω στο κοινωνικό και πολιτικό γίγνεσθαι του τόπου μας προέρχονται από την ιδιότητα του υπεύθυνου πολίτη, χωρίς ούτε στιγμή να ξεφεύγω από το πλαίσιο της μουσικής μου ιδιότητας. Και βεβαία δεν γίνονται για να επισύρουν οργισμένες “η επιδοκιμαστικές αντιδράσεις. Είναι κατά τη γνώμη μου φυσικό να μην συμφωνώ με την πλειοψηφία των συμπατριωτών μου. Δεν ανήκω στον τρόπο ζωής τους. Οι θέσεις μου είτε έχω δίκιο είτε έχω άδικο, είναι θεμελιωμένες σ” έναν τρόπο ζωής, πέρα από σκοπιμότητες και συμβιβασμούς. Τις περισσότερες φόρες οι πιο πολλοί βλέπουν τις αντιδράσεις μου επιφανειακά. Και “η δεν έχουν τη διάθεση “η δε μπορούν ν αντιληφτούν την εμπειρία ζωής που περιέχουν. Η ομαλότητα μου υπαγορεύει τις οποίες θέσεις μου κι όχι οι τυχόν ιδιαιτερότητες μου. Κατά καιρούς, παρατηρώντας την καλώς ταχτοποιημένη ανωμαλία του γύρω κόσμου, εκφράζω την έκπληξη, όχι δίχως χιούμορ, για το πόσο ομαλός επιμένω κι εξακολουθώ να είμαι».
    Μάνος Χατζιδάκις.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    "Έχουμε την Τέχνη για να μην μας σκοτώσει η αλήθεια."
    Φρίντριχ Νίτσε
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

  8. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

  9. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

     
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μικρο κώλο δεν έδειρες... μεγάλο δεν ορίζεις  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε. Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.
    Oliver W. Holmes