Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφορισμοί, ρήσεις, γνωμικά, σατιρικά, αποφθέγματα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 1 Μαρτίου 2007.

  1. PurpleRose

    PurpleRose Ξέρει κανείς πώς κλείνουμε τον λογαριασμό εδώ;

    Σαρκαστικό έτσι; Ποιο άλλο πλάσμα θα είχε τη δυνατότητα να το κάνει;;;
     
  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ο λόγος του Λίχτενμπεργκ ήταν κυκλικός. Για παράδειγμα: << Νομίζεις ότι κυνηγάω το παράδοξο επειδή δεν ξέρω το ωραίο, όμως όχι. Επειδή εσύ δεν ξέρεις το ωραίο γι' αυτό αναζητώ το παράδοξο >>
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    ~ Είναι διγαμία ν’ αγαπάς και να ονειρεύεσαι.

    Οδυσσέας Ελύτης

    ~ Δεν υπάρχουν πλούσιοι και φτωχοί, έξυπνοι και χαζοί, όμορφοι και άσχημοι, υπάρχουν μόνο άνθρωποι που αγαπήθηκαν και άνθρωποι που δεν αγαπήθηκαν.

    Μαλβίνα Καράλη

    ~ Πρέπει να έχει κανείς έναν έρωτα, έναν μεγάλο έρωτα, για να του εξασφαλίζει άλλοθι στις αδικαιολόγητες απελπισίες που κυριεύουν όλους μας.

    Αλμπέρ Καμύ

    ~ Στη φιλία και στον έρωτα είμαστε συχνά πιο ευτυχισμένοι χάρη στα όσα αγνοούμε παρά στα όσα ξέρουμε.

    Λα Ροσφουκώ
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    "εκ του Τροφωνίου μεμάντευται"
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    The liar and the thief,

    Are happy the first year.

     
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    ° Η φιλοσοφία του σκύλου: αν δεν μπορείς να το γαμήσεις ή να το φας, τότε κατούρα το.

    John Jenkins

    ° Είπε μέσα της: Να πηδηχτώ μαζί του, ναι. Προς Θεού όμως, όχι οικειότητες.

    Karl Kraus

    °
    Μαστίγωσέ με, δείρε με, χύσε σ’ όλο μου το κορμί, πες ότι μ’ αγαπάς.
    Μετά άντε γαμήσου, σήκω και φύγε από ‘δώ.

    Ανώνυμο

     
  7. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    "Αφού ολονών σας τα παιδιά είναι ξεχωριστά...γιατί όταν μεγαλώνουν, γίνονται όλοι ίδιοι;"

    Απόφθεγμα/Σύνθημα σε τοίχο κοντά στην πλατεία Καλογήρων.
     
  8. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Όπως ακριβώς ο Φιλόσοφος δεν χρησιμοποίησε κανένα άλλο επιχείρημα εναντίον του Σκεπτικιστή που αμφισβήτησε το πραγματικό της κίνησης πέρα από το να σηκωθεί όρθιος και να διασχίσει το δωμάτιο- έτσι κ ο θείος μου Τόμπι δεν χρησιμοποιούσε κανένα άλλο επιχείρημα για να αποδείξει ότι το ΞΥΛΙΝΟ ΑΛΟΓΑΚΙ του ήταν πράγματι ένα ΞΥΛΙΝΟ ΑΛΟΓΑΚΙ πέρα από το να ανεβαίνει στη ράχη του και να το περιφέρει- αφήνοντας τον κόσμο να βγάλει τα συνπεράσματα που εκείνος νόμιζε.
    Sterne
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    << Προτιμώ να συκοφαντηθεί η σιωπή μου παρά τα λόγια μου >>
    Σαμφόρ
     
  10. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    "Αδερφέ εγώ κουτουπώνω στριπτιζούδες ακάποτα από το 2003, δε με σταματά το κόβιντ"
    Φρέντι Τζέημς Γκάρζα, 1985-2020
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    ~ Τα λόγια μας δεν είναι παρά ψίχουλα που πέφτουν κάτω από το μεγάλο γλέντι του μυαλού.
    Χαλίλ Γκιμπράν

    ~ Πρέπει να έχουμε ανοιχτό μυαλό, αλλά όχι τόσο ανοιχτό ώστε ο εγκέφαλος μας να πέφτει έξω.
    Richard Dawkins
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Dude... you're out of dudes!!!

    michelangelo