Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αφορισμοί, ρήσεις, γνωμικά, σατιρικά, αποφθέγματα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 1 Μαρτίου 2007.

  1. Απάντηση: Αφορισμοί, ρήσεις, γνωμικά, σατιρικά, αποφθέγματα...

    If you start to take Vienna - take Vienna.

    Napoleon Bonaparte


    ---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

    I will with patience hear, and find a time Both meet to hear and answer such high things.

    Julius Caesar
     
  2. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Απάντηση: Αφορισμοί, ρήσεις, γνωμικά, σατιρικά, αποφθέγματα...

    Είμαι αισιόδοξος. Δε μου φαίνεται ιδιαίτερα χρήσιμο να είμαι οτιδήποτε άλλο.

    Winston Churchill
     
  3. Babylon

    Babylon Regular Member

    “Don't find the time to cry for me, don't find the words to speak for me, don't find the nerve to feel for me, just get the fuck away from me”

    Anonymous
     
  4. "Ξύπνησαν οι σκλάβοι, Αντωνάκη μου"

    Μάρω Κοντού στην ταινία "Η δε γυνή να φοβήται τον άντρα"
     
  5. «Οταν λέτε σε κάποιον δέκα φορές ότι δεν θέλετε να του μιλήσετε, ήδη του έχετε μιλήσει εννέα φορές περισσότερες από όσο έπρεπε».
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    "Most people are only alive because it is illegal to shoot them."
     
  7. "Ο εγκέφαλος είναι ένα επικίνδυνο παιχνίδι κι ο λόγος που ξέρουμε τόσα λίγα γι’αυτόν είναι ότι κανείς δε θέλει να παίζει με τον δικό του. Όλοι προτιμούν να παίζουν με των άλλων."
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    "Women who seek to be equal with men lack ambition."
     
  9. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    "Absence -- that common cure of love."

    Miguel de Cervantes
     
  10. "In the west people are always taught that hardness is strength, in the east we are taught that real strength is achieved through softness"

    UN Secretary-General Ban Ki-moon
     
  11. "As a general rule, the freedom of any people can be judged by the volume of their laughter."
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    "The only trouble with resisting temptation is that you may not get another chance."