Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βαδίζοντας σε νέους δρόμους

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Rotoras, στις 20 Μαϊου 2021.

  1. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    εγω ειμαι και ανωμαλιαρα οποτε τα βλεπω ολα περιεργα....
    αυτα τα ....νορμαλ δεν τα καταλαβαινω

    (edit
    μολις φορτωσαν ολα τα σχολια (ατιμε κοσμοτε)....I rest ..)
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2021
  2. rolling_potato

    rolling_potato New Member

    Δηλαδή πρέπει σώνει και καλά να βάλεις ταμπέλα σ’ αυτό το χάος ?
     
  3. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Απ'ότι βλέπω, δεν διακρίνετε το χιούμορ μου με τα όποια χονδροκομμένα συμπεράσματα ενός ανθρώπου που δεν ξέρει τον χώρο
    και σατυρίζει πέντε - δέκα πράγματα ενώ ενημερώνεται για κάποια άλλα.
    Σας νοιάζει η γνώμη μου; δεν θα έπρεπε. Ούτε κι έχω κάτι εναντίον σας.
    Είμαι ένας άνθρωπος που αρέσκεται να δρα και να αντιδρά. Θα προτιμούσατε να ήμουν ένας που σας κοροιδεύει για τα γούστα σας
    και σας κακολογεί; που σας βρίζει; δεν νομίζω και πιστεύω γνωρίζετε πολύ καλά πως στα φόρουμ επικρατει σκοτωμός
    ειδικά σε θέματα που εμπεριέχουν σεξ ή οτιδήποτε παραπλήσιο.
    Κάτι περίεργο είναι ότι όσοι κι όσες ασχολείστε, έχετε πάρει πολύ σοβαρά κάποιον που δεν ξέρει, προσωπικά στην θέση σας
    θα του απαντούσα σε κάποιες απορίες του όποτε έβρισκα χρόνο ή διάθεση αλλιώς θα τον έγραφα στα παλιά μου τα παπούτσια.
    Μπορεί ο άλλος να μην θέλει να κάτσει να διαβάζει ότι έχετε γράψει και να θέλει μασημένη τροφή.
    Δεν υποχρεώνεστε να εξηγήσετε αλλά ούτε κι αυτός υποχρεώνεται να διαβάσει ότι έχετε γράψει.
    Αν δεν σας αρέσει το στυλ μου, μπορείτε να με σουτάρετε. Κάντε αναφορές. Γενικώς έχετε λύσεις. Δεν σας κάθησα στο σβέρκο.
    Έγινα μέλος κι αυτό είναι όλο. Βρίσκω διασκεδαστικό να παραθέτετε ρωτώντας ή πετώντας την μπάλα στην εξέδρα.
    Ρωτώ κι εγώ αλλά δε παίρνω απαντήσεις. Πως περιμένετε να βγάλετε νόημα; δεν θα πάρετε λοιπόν ούτε εσείς απαντήσεις.
    Νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν για όσους δεν επιθυμούν να συμμετέχουν, να μην το κάνουν.
    Πόσο θα γράφω μόνος μου αν φύγετε όλοι; λέτε για πάντα; φυσικά αποκλείεται. Δράση-αντίδραση υπάρχει.
    Για να μην σας κουράσω και μπείτε στην διαδικασία διαλόγου γιατί, τι και πως, θεωριών, ατάκας, σάβουαρ, φιλοσοφίας κτλ
    σας λέω από τώρα ότι η κατάσταση είναι έτσι κι αν σας αρέσει. Πρόκειται για το γνωστό επιχείρημα που δεν δέχεται αντίλογο.
    Το βάζω λοιπόν μπροστά και έληξε η συζήτηση. Αν θέλετε κάτι πιο ήπιο, ειναι στο χέρι σας και φυσικά θα είμαστε πιο κουλ αμφίδρομα.
    Αλλιώς πρέπει να με διώξετε. Δεν βρίσκω άλλη λύση.
     
  4. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Δεν βλέπω κάτι να με εμποδίζει. Δεν υπάρχει κανόνας που το απαγορεύει.
    Είμαι αντιδραστικός. Ακόμα θυμάμαι την αντίδραση του αφεντικού μου όταν του είπα:
    "ώρα για την νόμιμη αύξηση, η την δίνεις ή λέω στους υπόλοιπους ότι μου την έδινες αδήλωτη εδώ και χρόνια".

    Είναι καύλα αυτά να ξέρεις. Δράση-αντίδραση σε τίμιο πλαίσιο κανόνων.
    Και κανόνες και πλαίσιο. Κάλτσα μέσα έξω. Μπορεί να είμαι ανώμαλος. Χύνω από τα μάτια έτσι.
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Μου δινεις την εντυπωση οτι μπηκες σε ενα φορουμ οπου μενουν μπιντιεσεμιτσες και μουνιτσες που περιμενουν τους τοπαδες και μαστεραδες να τις επιλεξουν απο το σωρο.
    Δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο ενα χωρο με κοινα η εστω παρομοια "γουστα" για τα οποια μπορουν να μιλουν πιο ελευθερα απο ο,τι αλλου.
    Στις ερωτησεις σου δεν υπαρχουν απαντησεις μια και οι σχεσεις των ανθρωπων ειναι παντα περιπλοκες ειτε εδω ειτε αλλου.
    Αντιθετως μεσα σε λιγες μερες εβγαλες συμπερασματα για ενα χωρο αγνωστο για σενα.....κανεις και υποδειξεις σε ατομα που κυριολεκτικα "γαμηθηκαν" πολλα χρονια ωσπου να κατακτησουν η οχι, αυτο που επιθυμουν.
    Χαρακτηριζεις με οχι ομορφα επιθετα ατομα που δεν εχεις γνωρισει απο κοντα μονο και μονο επειδη δεν συμβαδιζουν η δεν τους αρεσει το "χιουμορ" σου οπως το λες η επειδη δεν ταιριαζουν με τη δικη σου οπτικη.
    Το "αμα σας αρεσει" δεν ειναι πολυ ευχαριστο για να προκαλεσεις καποιον να σου απευθυνει το λογο. Αντιθετως το βρισκω ιδιαιτερα αγενες προς ανθρωπους επαναλαμβανω που δε γνωριζεις.
    Σχεδον ολες οι γυναικες εδω μεσα (μια και σε αυτες απευθυνεσαι κυριως) εχουν περασει τη ζωη τους περνωντας αναμεσα απο ορθιες πουτσιτσες που κουνιουνται.
    Τι σε κανει να πιστευεις οτι στη δικια σου θα αποχαυνωθουν?
    Τελος, πρεπει να γινει γινει αντιληπτο οτι αρκετοι ανθρωποι εδω μεσα εχουν σχεσεις ζωης με τους ανθρωπους τους ειτε απο τη μια ειτε την αλλη μερια. Δεν ειναι ολα γαμησι και σπιτι σου. Αυτο πολλοι ανθρωποι ειτε εδω μεσα ειτε απ εξω, το εχουν εχουν φαει με το κουταλακι
    Τελος κανεις δε διωχνει κανεναν. Ο καθενας ψαχνει και βρισκει αυτο που του ταιριαζει. Δεν κανουν ουτε ταιρθαζουν ολοι με ολους. Ουτε εχουν ολοι τα ιδια γουστα.
    Η "επιβολη" στους αλλους.....θελει αλλα μονοπατια

    Φιλικα
    Κ
     
  6. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Τελικά υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας. Σου/σας έχω ήδη απαντήσει σε όλα για το πως λειτουργώ.
    Δεν θα κάτσω να απολογούμαι για το χιούμορ μου, της κλίμακας που το αφήνω, για το πως μιλάω/γράφω ή τι πιστεύω γενικώς στην ζωή.
    Δεν κατηγόρησα τα γούστα σας, δεν τα έκρινα αρνητικά, δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύετε ή τι θα μου πείτε πλέον.
    Ερωτήσεις δεν απαντήσατε διότι δεν θέλατε να απαντήσετε και αυτό είναι το συμπέρασμα. Οι περιπλοκότητες δεν εμποδίζουν τις απαντήσεις
    τις οποίες φυσικά και δεν εκβίασα να πάρω. Αντίθετα σας είπα ότι δεν θα πάρετε ούτε εσείς. Κοινώς, χεστήκαμε.
    Δεν νομίζω να έχουμε ο ένας τον άλλον ανάγκη, προσωπικά είμαι σίγουρος. Συμπεράσματα δεν έβγαλα για κανέναν συγκεκριμένα
    (ότι γράφετε κι έχετε γράψει διαβάζω) παρά μόνο για έναν άγνωστο χώρο και υποδείξεις δεν έκανα.
    Το εξυπνατζίδικο στυλ κάποιων έχει αυτά τα αποτελέσματα, τι να σας κάνω; να βαράω προσοχή;
    ας κατακτήσετε και το σύμπαν, δεν είδα να έχω επιτεθεί σε κανέναν ούτε και με νοιάζει αν με δέχεστε ή όχι αλλά ούτε κι αν συμβαδίζετε.
    Απλώς απαντώ. Δρω κι αντιδρώ.
    Το "αν σας αρέσει" εξήγησα γιατί το έγραψα κι αν σας αρέσει (ξανά). Σας έδωσα τις επιλογές που υπάρχουν. Δίκαια. Στην ουσία βάζω το δάκτυλο
    πάνω σε ότι γράφετε. Δεν είμαι υποχρεωμένος να γνωρίσω κανέναν για να βγάλω συμπέρασμα.
    Οι γυναίκες του φόρουμ δεν αποτελούν στόχο και ούτε απευθύνομαι κυρίως όπως έγραψες.
    Περισσότερο με άνδρες έχω μιλήσει. Δεν με νοιάζει πως έχουν ζήσει οι γυναίκες περνώντας απο όρθιες πουτσίτσες και ούτε έγραψα ποτέ
    για το δικό μου καυλί ότι θα αποχαυνωθεί καμία. Αν εννοείς τα ποστ στην περί μεγέθους συζήτηση σε άλλο θέμα, δεν υπάρχει διαφήμιση
    της ψωλής μου παρά μόνο αντικειμενική κατάθεση γνώμης συνοδευόμενη απο επιχειρήματα.

    Εδώ είναι μιας που μου αρέσει το σεξ και δεν οφείλω να ακολουθώ κανέναν στο το θα γράφω, ωραίο θέμα, βγάζει άμυνες γι αυτό και βάζω το λινκ

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Σεξ-μέγεθος-και-ανακάλυψη-σεξουαλικότητας.125539/page-2#post-1152914

    Καλά κάνετε και έχετε σχέσεις ζωής, δεν είδα να μπήκα σφήνα. Ορθώς πιστεύετε ότι πιστεύετε αλλά κι εγώ το ίδιο κάνω.
    Είτε με διώξετε, είτε παραμείνω, δεν θα αλλάξει κάτι όπως πάτε ορισμένοι/ες κι ούτε διαφώνησα στο ότι δεν ταιριάζουν όλοι με όλους.
    Δεν γνωρίζω περί επιβολής, θυμίζω ότι δρω κι αντιδρώ. Τελικά τσάμπα έκανες το ποστ.
    Άσχημο πράγμα η στρεψοδικία κι η δημιουργία εντυπώσεων. Δεν βλέπω να αποδίδουν.

    Τυπικά
    Ρ
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2021
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

     
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τελείως πληροφορικά σε αυτό που λέτε, υπάρχουν ζευγάρια ομοφυλόφιλα που λειτουργούν μια χαρά υπό το πρίσμα Τ/b.

    Το σχόλιο σας αυτό περί Τοp όπου γαμάει μόνο γυναίκες είναι τέρμα ομοφοβικό και προσβλητικό!
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2021
  9. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    Προσωπικά χάρηκα όταν διάβασα ένα σχόλιο μέλους σε εκείνο το θέμα που έλεγε ότι οι σκλαβίτσες και οι sub (θυμίζει subwoofer)  
    προτιμούν τους Τοπάδες κτλ. Αν υπάρχει αυτό που σίγουρα υπάρχει για να το λες, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Ας κάνουν ότι θέλουν. Εγώ θέλω έναν τίτλο που να μου ταιριάζει ακριβώς.
    Δηλαδή να γαμάω μόνο γυναίκες μαζι με τα υπόλοιπα. Δεν είναι ομοφοβικό το σχόλιο. Είναι αυτό που προτιμώ να κάνω.
    Εφόσον δέχομαι ότι θα κάνουν ότι θέλουν τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια, θα κάνω κι εγώ ότι θέλω.
     
  10. georgio

    georgio New Member

    Με τις λίγες εμπειρίες που θεωρώ ότι έχω... Ειναι κρίμα οι τσακωμοι...ειμαστε άνθρωποι με μυαλό και κρίση... Προοδευουμε... Συζητάμε... Όντως διαφωνούμε κάποτε.... Βλέπουμε το διαφορετικό από εμάς.... Το κρίνουμε και αυτό πρέπει... Με μέτρο όμως... Και επιλέγουμε αυτό που μας καυλωνει.. Δεν χρειαζεται να χάνουμε χρόνο διαβαζοντας μηνύματα αντιδικίας...
     
  11. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Δεν υπάρχει τσακωμός ή κριτική, είναι ένα σύνηθες παροδικό φαινόμενο. Κάνουμε ναζάκια each other.
     
  12. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Ναζακια....

    Δεν συμφωνω με πολλα απο οσα λες