Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βαδίζοντας σε νέους δρόμους

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Rotoras, στις 20 Μαϊου 2021.

  1. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Αν η άλλη με έχει έτσι (κι ας δώσει ρεσιτάλ) αλλά απαραίτητα να με λύσει για να την περάσω ΚΤΕΟ, πως λέγεται στην ορολογία σας;;;

     

    Αυτό εδώ όμως μου έρχεται λίγο βαρύ σαν συμπληγάδες πέτρες, θέλω να έχει κάπως τον αέρα της...

     




     
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν σου κάνει τα χατήρια Servicing Top.
     
  3. Giorgos285

    Giorgos285 New Member

    Καλησπέρα.. έχω κι εγώ ένα θέμα περί του θέματος και θα ήθελα την γνώμη σας
     
  4. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Όρισέ μου αν θες τα χατήρια με ένα απλό παράδειγμα.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα με διατάξεις να κάνω ο,τι θέλω.
     
  6. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Γράφοντας λίγα...

    Διακρίνω μια μικρή νοθεία.

    Γράφοντας πιο πολλά...

    Άρα συμπεραίνω ότι ο Τοp ενδέχεται να έχει και παθητικό ρόλο στην συνάντηση. Αν δεν θέλει οτιδήποτε παθητικό, πως λέγεται;;;
    Αν θέλει μόνο με γυναίκα, πως λέγεται;;; Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει ότι τα βρίσκουν μεταξύ τους αν και έχει το κουμάντο
    (το ότι την διατάζει -και μόνο αυτό- μου είναι λίγο άκομψο αλλά δεκτό ως ρόλο ή θέση...όπως θες πες το).

    Λοιπόν...θέλω δύο πράγματα. Γυναίκα που θα έχει το απυρόβλητο (ως γυναίκα και μόνο) κι αν κωλώσει, παίρνω την κούρσα πάνω μου.
    Επίσης θέλω να δοκιμάσει ότι θελήσει (εκτός της εξόντωσης βέβαια) με την προυπόθεση ότι όσο πιο μακριά φτάσει
    θα σταθώ με την σειρά μου ακριβώς ένα κλικ από κάτω της για να είναι τίμιο.
    Συνεπώς αυτή θα επιλέξει δημιουργώντας ερεθίσματα ενώ εγώ θα αντιδράσω. Δίνω δηλαδή την τύχη στα χέρια της αλλιώς δεν έχει γούστο.
    Αυτό πως λέγεται;;;

    Αν κάποιος άνδρας Top, πάει με άλλον άνδρα μόνο για εκατέρωθεν βασανισμό (άσχετος είμαι, δεν ξέρω ορολογίες), υπάρχει σαν επιλογή
    στο bdsm και πως λέγεται;;;

    τελικά τι να βάλω στο προφίλ μου;;;
     
  7. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Γιατι να βαλεις ταμπελακια?
    Βαλε perv και σεργιανισου να δεις τι σου αρεσει και ποσο εφικτο ειναι
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τι πάει να πει παθητικός ρόλος; Αν εννοείς ότι τρώει αυτός το "ξύλο" η απάντηση είναι όχι. Αν εννοείς ότι έχει περιορισμένες πρωτοβουλίες αυτό είναι κάτι που είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης πριν το session.

    Το να κάνει ο,τι γουστάρει είναι εκτός συζήτησης σε απλό T/b αν θέλουμε να μιλάμε για BDSM.
     
  9. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Γενικα, παθητικος δεν ειναι "αυτος που τρωει ξυλο, η αυτος που εισπραττει διεισδυση" ντε φακτο
     
  10. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Δεν θέλω να βάλω κάτι για να βρω σώνει και καλά κάτι να "κλειδώσει" τέλεια. Άλλωστε γι'αυτό σας γράφω ότι γράφω.
    Για να με ταξινομήσετε και να μιλάμε στρωτά. Πιστεύω ότι έχεις καταλάβει πως δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα.
    Tο perv σημαίνει ανώμαλος. Δεν με εκφράζει διότι δεν είμαι σύμφωνα με τις εμπειρίες μου. Αν ένιωθα ανώμαλος, χαλαρά θα το έλεγα.
    Δεν μου το έχουν πει κιόλας για να με βάλουν σε σκέψεις.
    Η μόνη ανωμαλία που διακρίνω σε κάποιο βαθμό να έχω και δεν ξέρω αν είναι αλλά την λέω έτσι επειδή δεν την έχω πολυσυναντήσει
    είναι να δημιουργώ ή να μου δημιουργούν έντονο ερεθισμό γιατί αλλιώς βαριέμαι να γαμάω όπως συνήθως.
    Θέλω ένταση, θέλω να με προκαλούν για να τις βάζω στην θέση τους. Τις βλέπω τότε να χαίρονται πιο πολύ από όταν τις γαμάω σαν ζώο
    και το βρίσκω γοητευτικό όλο αυτό. Τους βγάζω πολλά και ανάμικτα συναισθήματα αλλά στην ουσία αυτές εκδηλώνονται (κάθε μία διαφορετικά)
    επειδή τις ωθώ στην εξωτερίκευσή τους αλλιώς βαριέμαι.
    Αντιδρώ δημιουργώντας με την σειρά μου και πάει λέγοντας.
     
    Last edited: 25 Μαϊου 2021
  11. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Το ξύλο δεν με πολυνοιάζει, αν κι όταν μας βγει ρίχνω και τρώω αλλά όχι πάρα πολύ σκληρά.
    Πούτσα μέχρι στιγμής δεν νιώθω να θέλω να φάω. Είμαι σαφής ως προς το παθητικό του πράγματος.
    Με μπερδεύει λίγο αυτό με το αντικείμενο διαπραγμάτευσης. Αν σε βοηθάει, δεν θέλω να κανονίζουμε από πριν τα πάντα.
    Δηλαδή αν π.χ βρω μια bdsm-ίτσα, μπορώ να συζητήσω κάποια για να καταλάβω κάποια άλλα, δεν θέλω όμως να πούμε τι θα κάνουμε.
    Θέλω να διακρίνω μόνος μου τι θέλει στο σεξ, στο σώμα της, στο μυαλό της κτλ. Γενικώς αυτός είμαι. Αν μου το στήσει όλο, τι να την κάνω;
    εγω θέλω το ξαφνιασμά της για να δω το βλέμμα που επιθυμώ και είναι σήμα κατατεθέν ότι την σφράγισα.
    Αυτό θα το πάρω ότι κι αν κάνει και δεν τρέφω αυταπάτες. Τώρα μου ήρθε να το κάνω στο bdsm.
    Εσείς αν έχετε την καλοσύνη, μπορείτε να μου εξηγήσετε πως λειτουργεί αυτό το σύστημα
    κι αν υπάρχουν απαράβατα ή κανόνες ή περιορισμοί που θα με βοηθήσουν να προσαρμοστώ σε όλο αυτό.
    Όλα αυτά διότι εγώ λειτουργώ σαν ρότορας.
     
    Last edited: 25 Μαϊου 2021
  12. Giorgos285

    Giorgos285 New Member

    Παιδιά καλησπέρα έχω ένα θέμα και θα ήθελα την γνώμη σας... απο μικρή ηλικία μου άρεσε ο ρόλος του υποτακτικόυ.... Είμαι στρέιτ έχω κοπέλα, δεν με ελκύουν οι άντρες όσο αφορά το σεξουαλικό κομμάτι. Όσο αφορά το bdsm με εξιτάρει να Είμαι σκλάβος ενός άντρα χωρις φυσικά να υπάρχει σεξ.. αυτο δεν μπόρεσα Πότε μου να το καταλάβω μπορεί κάποιος να μου δωσει κάποια συμβουλή επάνω σε αυτό?