Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βαδίζοντας σε νέους δρόμους

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Rotoras, στις 20 Μαϊου 2021.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Perv σημαίνει διεστραμένος. Υπό μια έννοια κάθε BDSMer μπορεί να ειδωθεί ως pervert αλλά όχι το αντίστροφο. Τι πάει να πει "ανώμαλος";

    Μπορεί να είναι σαφές τι θεωρείς εσύ για εσένα αλλά αυτό δεν ισχύει για τους υπόλοιπους. Γενικά ισχύει αυτό που έγραψε η @NewKatrin
    Θα είχε ενδιαφέρον να πέσεις σε σαδίστρια κυριαρχική με την οποία θα πας σε ένα session χωρίς να πείτε τι θα κάνετε. Δεν ξέρω πως το έχεις στο μυαλό σου αλλά μιας και είσαι απ' ότι κατάλαβα της αρπαχτής ισχύει ο γενικός κανόνας "οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους". Επιπλέον, ειδικά σε αρπαχτές που δυνάμει περιλαμβάνουν σαδομαζοχιστικές πράξεις, καλό είναι αποφεύγονται οι εκπλήξεις γιατί συνήθως καταλήγουν εξαιρετικά δυσάρεστες.

    Ισχύει αυτό που είπα παραπάνω: "οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους", από εκεί και πέρα μιας και μιλάμε για παιχνίδια ενηλίκων ο καθένας πράττει κατά τα περιεχόμενα της κεφαλής του και εισπράττει αναλόγως.
     
  2. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Perv σημαίνει και διεστραμμένος, σημαίνει και ανώμαλος. Πρόβλημα όσων γράφουν λεξικά. Εγώ έτσι καθαρίζω.
    Ανώμαλος για'μένα είναι όποιος τρώει σκατά και κρύβεται. Αν τα τρώει και γελάει μπροστά στους άλλους, είναι άρχοντας.
    Πήγα κατευθείαν σε κάτι ακραίο.
    Ανώμαλος για την κοινωνία που ζούμε, είναι αυτός που διαφέρει από το σύνηθες σύμφωνα με τις επιταγές της -ιδιαίτερα στο σεξ όπως καταλαβαίνεις- και λογαριάζει την κριτική. Δεν πρέπει να κρυβόμαστε κανείς και σε τίποτα.
    Αλλά αφού η ανωμαλία έχει όρους "κοινωνίας", συγκρινόμαστε (και) έτσι αναγκαστικά. Μα αυτό είναι όμως το ωραίο.
    Να λες τι είσαι για να μην μιλάει κανείς. Τότε πέφτει μούγγα. Περί παθητικού μιλάω για μένα λοιπόν όπως κι ο καθένας για τον εαυτό του.
    Αν έπεφτα σε σαδίστρια κυριαρχική και, και, και...δεν είπα ότι θα πήγαινα. Είναι φανερό ότι είμαι απλός στρέιτ οπότε αν αυτή ήθελε περίεργους σαδισμούς κτλ
    δεν βλέπω να ταιριάζαμε. Κόβουμε κι οι δύο ρόδα μυρωμένα. Αυτά τα λέμε εξαρχής, άλλο αυτά κι αλλο να μην στήνεις το πρότζεκτ.
    Μια χαρά με καταλαβαίνεις. Της αρπαχτής δεν είμαι, είμαι του όσο δεν με ζαλίζουν και του ωραίου κλίματος. Κουμαντσδόρος αλλά κι αποδέκτης.
    Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και για τις συμβουλές σου.
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν πάει έτσι. Αν δεν συναινέσω να με περιορίζεις η με κάποιο τρόπο βγει να με περιορίζεις, σε γράφω στο μουνακι μου. Απλό.   Για να μην αγχωνεσαι, βρες άλλη μια μέσα στις καυλες, πες τι θες να σου κάνει, πες τι θες να της κανεις, και καλό βόλι! Άσε τις ταμπέλες, και τα bdsm και «τίνος είμαι εγώ ρε παιδιά».  
     
  4. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Εντάξει, δεν νομίζω να σου έστειλα και π.μ να σε καλουπώσω. Αλλιώς δείξτο. Κουβέντα κάνουμε.
    Αυτό με την συναίνεση λαμβάνει τώρα χώρα μιας που δεν δέχτηκες. Άρα άσε την άνεση που έβγαζες. Κώλωσες μέχρι και γραπτώς.
    Έγραψες σου αρέσει να σε περιορίζουν κι εγώ σε περιόρισα. Δεν φταίω. Τις καύλες που τις είδες; εσύ είσαι η απέναντι που με παίρνει μάτι;  
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Για να "στησεις εσυ το προτζεκτ" πρεπει να εμπνευσεις πρωτα εμπιστοσυνη. Αν δεν εισπραξεις συμφωνη γνωμη, δεν ειμαι σιγουρη στι θα περασεις ππως φανταζεσαι
     
  6. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Καταλαβαίνω τι λες. Δεν διαφωνώ.
    Δεν έγραψα (επαναλαμβάνω) να το στήσω εγώ αλλά οπως κατάλαβες να μην...το στήσουμε. Δηλαδή δεν έχει: θα κάνουμε έτσι, έτσι και γιουβέτσι.
    Κουκλοθέατρο θα παίξουμε;
    Στο θέμα εμπιστσύνη συμφωνώ. Είμαι αμοιβαίο όμως, έτσι; όπως κι η σύμφωνη γνώμη.
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ανώμαλος/η ανωμαλιάρης/α χμμ είμαστε κι εμείς που τα θεωρούμε Τίτλους ναι με Τ κεφαλαίο  
     
  8. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Κοιτούσα προφίλ και ορολογίες, είδα πολλούς συνδυασμούς και έχω μια ερώτηση.
    Τι διαφορά έχει το female top από το submissive, από το bottom και το slave; να υποθέσω ότι αριστερά προς τα δεξιά μεγαλώνει η υποταγή τους
    ή υπάρχουν κι άλλες διαφορές; ευχαριστώ.
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Απορία που μου γεννήθηκε καθώς διάβασα προηγούμενες τοποθετήσεις:
    εσύ βρε @Rotoras , που περιγράφεις για αυτή την κρυφή σχέση που έχεις με τη σύζυγο κάποιου, κλπ, κλπ .. γιατί δεν δέχεσαι να αυτο-χαρακτηριστείς Perv?
    Γιατί προφανώς: "λογαριάζεις την κριτική" .. και προφανώς Δεν ισχύει το: "δεν πρέπει να κρυβόμαστε κανείς και σε τίποτα" .. και προφανώς Δεν: "λες τι είσαι για να μη μιλάει κανείς. Τότε πέφτει μούγγα".

    Κάτι μου λέει πως αν τελικά διατυπώσεις clear ερωτήματα, μόνο εσύ θα μπορέσεις να τα απαντήσεις. Κανένας άλλος.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ήθελα και να κάτεχα, ποιοι είναι οι "περίεργοι σαδισμοί";  
     
  11. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Δεν με απασχολεί πως θα χαρακτηριστώ αλλά να έχω αυτό που μου ταιριάζει όπως λειτουργώ. Μέχρι στιγμής ταιριάζει περισσότερο το Top και το μόνο που έκανα και άλλαξε κάπως το κλίμα ήταν να μπερδευτώ με ότι θα πρέπει να διατάξω για να κάνει κάποια ότι θέλει.
    Μπερδεύτηκα με την διαταγή για τον συγκεκριμένο μόνο λόγο, αρνούμενος μετά τον παθητικό ρόλο ξύλου ή ψωλής.
    Η σχέση με την άλλη είναι κρυφή επειδή αυτή θέλει και οφείλω να κρύβομαι. Δεν κρύβω τον προσανατολισμό μου.
    Δεν είναι διαστροφή ή ανωμαλία αυτό σε καμία περίπτωση. Αν ήταν κάτι άλλο, θα το έλεγα κι απλώς δεν θα έδινα στίγμα εντοπισμού όπως ποτέ δεν το κάνω.
    Βασικά δεν θεωρείται σχέση όλο αυτό γιατί δεν υπάρχει ολοκλήρωση στα πάντα.
    Επέλεξε ο ένας τον άλλον και τηρώ το πρόγραμμά της λόγω του γάμου της. Αν δεν σου έχει τύχει, δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο απονευρωτικό είναι να ακολουθείς. Για μένα είναι αλλά θα μου πεις κάποιοι άλλοι χαίρονται.
    Δεν έχεις ιδέα πόσες φορές έχουμε κατασκοτωθεί για πολλά μεταξύ μας και γι αυτό και την σακατεύω συνήθως στον πούτσο σαν σκεύος ηδονής.
    Δεν υπάρχει λύση για κάτι καλύτερο πια. Έχει φθαρεί το πράγμα σε πολλά. Όλο φεύγω κι όλο έρχεται. Θα είχα ξεκινήσει στεγνά αν ήξερα τι θα γίνει.
    Και βέβαια δεν έχει σημασία τι έχει γίνει. Σας το εξήγησα καλύτερα τώρα.
    Δεν λογαριάζω γενικώς την κριτική. Ισχύει το να μην κρυβόμαστε και δεν το λέω τώρα. Έτσι ζω.
    Γράφοντας ότι λέω τι είμαι για να μην μιλάει κανείς, περίμενα να μην εξηγήσω καν. Δεν το λέω για εσάς. Αν κάποιος τον παίρνει ή τρώει ξύλο με π.χ καδρόνια ή τον πατάνε με καρφιά ή τον πηδούν 10 μαζί ή κι εγώ δεν ξέρω τι, πρέπει να το πει για να μην δεχθεί κριτική.
    Για μένα όταν κάποιος λέει τι κάνει, κανείς δεν τον κρίνει γιατί το δήλωσε και πέφτει μούγγα.
    Σηκωθείτε αύριο το πρωί όποιος θέλει και πείτε κάπου ότι γουστάρετε, θα σας πουν τι και πως και διάφορες μαλακίες
    και τέρμα μάγκες μετά. Θα κοπεί ο βήχας. Δεν θα ξανασχοληθεί κανείς. Θα το δείτε.
     
    Last edited by a moderator: 26 Μαϊου 2021
  12. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Ένας άσχετος απο σαδισμό, θεωρεί περίεργα όλα αυτά. Άγνωστα. Αν έβριζα κάποιον σαδιστή, τότε ας έλεγες ότι ήθελες ή ακόμα κι αυτός ο ίδιος. Δεν με ενδιαφέρει να σας κρίνω ότι γούστο και να έχετε. Αν βγει κάποιος και πει γουστάρω να κυλιέμαι
    στην μέση του δρόμου με τον πούτσο έξω και να κάνω πίπες πάνω στα δέντρα, θα τον μπουζουριάσουν.
    Εμένα δεν με απασχολεί καν. Comprende;
     
    Last edited by a moderator: 26 Μαϊου 2021