Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βιασμός - Κακοποίηση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 14 Αυγούστου 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ελπίζω κάποιος να μαζέψει και τους παντελώς άσχετους Savazio και Bondage, αφού τους ενημερώσει ότι κακώς τσακώνονται και μετατρέπονται μπροστά σε όλους μας σε ευτελείς Κατίνες για κάτι τόσο μηδαμινό, όσο ένα άστοχο ποστάκι...Σιγά το πράγμα, ξεκώλιασε λέει την γκόμενά του στεγνά και κάτι τρέχει στα γύφτικα...

    Δεν μας έμεινε τίποτε άλλο παιδιά παρά μόνο η αξιοπρέπεια. Κρατείστε την με νύχια και με δόντια. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο, πιστέψτε με...
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ακόμα και στην περιπτωση που κανεις ενα ελεεινα κακόγουστο αστείο δώρα, απο σενα περιμενα μεγαλύτερη ευαισθησία. Δηλαδή αν δεν εχει μπουνοκλωτσίδι δεν ειναι βιασμός, ε;

    ---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

    αντε κλειδώστε το πριν ακουσω καμια χειρότερη καφριλια γιατι θα τα παρω και τα κανήλια σταματημό δε θα 'χουν.
     
  3. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    atasai, πολύ σωστά γράφεις. Δεν με γνωρίζεις. Επίσης δεν γνωρίζεις τον επαγγελματικό μου χώρο και σίγουρα δεν είσαι σε θεση να τον καταλάβεις. Παρ' όλα αυτά, και για τα δύο, σπεύδεις να βγάλεις συμπεράσματα, αλλά και να καταθέσεις ετυμηγορία και ειρωνία. Ειρωνία που πλησιάζει την κακοήθεια.

    "Ως δυσπάλαιστον αμάθια κακόν".

    "Αλίμονο σ' αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν"

    Με μια προσεκτικότερη ματιά, εύκολα θα έφτανες στην αλήθεια. Αντ' αυτού και πάλι βιάστηκες (!) Η αλήθεια λοιπόν είναι πως αυτό που αυθαίρετα ονομάζεις σχολή και άρα επιχείρηση, είναι Αθλητικός Σύλλογος που ως γνωστόν οι Α.Σ έχουν μορφή μη φυσικού προσώπου: σωματείο και κατηγορία: ΝΠΙΔ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ

    Αν από τα κείμενα μου στο παρόν νήμα, "βλέπεις" επιχείρηση (?), σου απαντώ πως η ακαμψία πρέπει να υπάρχει στη θέληση και όχι στην κρίση. Σκέψου το

    Κανένα νήμα δεν μπορεί να αποκτήσει την ουσιαστική δυναμική για την οποία δημιουργήθηκε, όταν υπάρχουν σχόλια, και μάλιστα τόσα πολλά, ΕΚΤΟΣ του θέματος που πραγματεύεται. Αν και εδώ, που οι περισσότεροι συμφωνούμε πως είναι ένα πολύ ευαίσθητο θέμα, γεμίσει κρίσεις και επικρίσεις σε εντελώς άσχετο βαθμό, τότε... (Το κάθε μέλος ας συμπληρώσει αυτό που βγάζει η σκέψη του και η αισθητική του)
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...


    Seduction, μισό λεπτό γιατί ή έχασα την μπάλα ή δεν βλέπω καλά.

    Επαγγελματίας που συμμετέχει κάπου αφιλοκερδώς μου ακούγεται κάπως...
    Ο επαγγελματίας, ακόμη και αν προσφέρει τις υπηρεσίες αφιλοκερδώς, αποσκοπεί στο κέρδος. Αυτό γίνεται μέσω της αυτοδιαφήμισης που κάνει με την συμμετοχή του ή με το να μοιράζει κάρτες του μαγαζιού του στο τέλος του σεμιναρίου που προσφέρει αφιλοκερδώς όπως, γράφεις στο ποστ σου.

    Ξέρεις, φίλτατε, στην σημερινή εποχή έπαψα προ πολλού να πιστεύω ότι υπάρχουν καλοί Σαμαρείτες...
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2010
  5. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Απάλευτος!

    Ως δυσπέλαστον αμαθία κακόν.

    Αλίμονο σ' αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

    Καλές δουλειές. Τελευταία φορά σε σαμποτάρω.
     
  6. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    δε κράισιζ του πέη δε πλουτόκρασυ.

    (η τσιτατολογία είναι κολητική.)
    (Αλλά όσο το τσιτάτο υφίσταται βιασμό/κακοποίηση είμαστε τουλάχιστο εντός θέματος)
     
  7. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Perri τα πράγματα είναι πολύ απλά. Δεν χρειάζεται να χάσεις καμμία μπάλα (!)

    Στο θέμα που πραγματεύεται το νήμα, υπάρχουν υποστηρικτικές δομές τις οποίες όπως καταλαβαίνεις τις πλαισιώνουν πολλές ειδικότητες (ψυχίατροι, ψυχολόγοι, κοινωνικοί λειτουργοί, εγκληματολόγοι κλπ κλπ) Ολοι τους είναι επαγγελματίες. Υπάρχει όμως μια βασική διαφορά. Κάποιοι εργάζονται σε αυτές τις δομές ως έμμισθοι και κάποιοι προσφέρουν τις υπηρεσίες τους αφιλοκερδώς.

    Από την προσωπική μου εμπειρία, σου καταθέτω πως οι επαγγελματίες που παρέχουν τις υπηρεσίες τους ανιδιοτελώς δεν έχουν καμμία ανάγκη αυτοδιαφήμισης, πόσο μάλλον να ακολουθούν πρακτικές "μοιράζω κάρτες" στο τέλος κλπ.

    Σε ένα τέτοιο θέμα, θα ήθελες τη συνεισφορά οποιωνδήποτε άλλων εκτός από έμπειρων και εξειδικευμένων επαγγελματιών;

    .............................................................................

    atasaι ούτε σε προσκάλεσα, ούτε σε προκάλεσα σε διαγωνισμό γνώσεων!

    Ωστόσο

    "Ως δυσπάλαιστον αμάθια κακόν".
    Πόσο είναι δυσκολονίκητο το κακό της αμάθειας

    "Ως δυσπέλαστον αμαθία κακόν"
    Πόσο μεγάλο κακό είναι η αμάθεια

    Yπάρχουν και τα δύο.

    Δεν αποκτάται η γνώση από γκουκλίσματα μόνο. Αρα επανερχόμαστε στο ότι, και πάλι βιάστηκες

    και φυσικά στο

    "Αλίμονο σ' αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν"
     
  8. Kamra

    Kamra Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Και απο προσωπική εμπειρία δική μου, σου καταθέτω οτι έχω ακριβώς αντίθετη άποψη.
    Είσαι σε θέση να υποστηρίξεις και σε μένα ότι προανέφερες?
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...




    Seduction, στο πρώτο πόστ σου γράφεις ότι κάποιοι είναι έμμισθοι και κάποιοι προσφέρουν τις υπηρεσίες τους αφιλοκερδώς.
    Στο δεύτερο ποστ σου όμως γραφεις ότι όλοι οι εμπλεκόμενοι προσφέρουν τις υπηρεσίες τους αφιλοκερδώς, τελικά ποιο από τα δύο να υποθέσω ότι είναι το σωστό;





    Και εγώ, φίλτατε, θα σου πω από προσωπική μου εμπειρία ότι συμβαίνει το εντελώς αντίθετο από αυτά που γράφεις, ειδικά τώρα που έχουν μία καθοδική πορεία όλες σχεδόν οι δουλειές. Φυσικά ο καθένας μπορεί να έχει την δική του άποψη επί του θέματος αλλά για εμένα όπως σου ξανά είπα, έπαψαν να υπάρχουν καλοί Σαμαρείτες προ πολλού...
     
  10. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Φυσικά! Θα αναφέρεσαι στη μία και μοναδική συνάντηση μας στην Κύπρο τον Ιούνιο αν δεν κάνω λάθος. Τότε που σε είχα πάρει μαζί μου, σε ειδική αίθουσα πολιτισμού του Δήμου Λευκωσίας, όπου δίδαξα σε ειδικό σεμινάριο αυτοπροστασίας - αυτοάμυνας γυναικών. Σεμινάριο που το διοργάνωσε ο Δήμος και που παρακολούθησαν 45 γυναίκες ΔΩΡΕΑΝ. (Σεμινάρια που από 15 Σεπτεμβρίου ξεκινούν σε όλους τους Δήμους της Κύπρου, αρχής γενομένης από τον Δήμο Λακατάμιας, οι οποίοι με τίμησαν με την επιλογή τους να διδάξω σε αυτά, σεμινάρια που απευθύνονται σε κάθε γυναίκα άνω των 17 ετών και που η συμμετοχή τους είναι δωρεάν)

    Σε αυτό το σεμινάριο λοιπόν, στο διάλειμμα μου ζητήθηκε από αρκετές η κάρτα μου με μόνο σκοπό να με κάνουν "φίλο" τους στο Facebook και φυσικά έδωσα σε όλες τις υπόλοιπες την κάρτα μου για τον ίδιο ακριβώς λόγο.

    Είναι χαζό να υποστηρίξει κανείς ότι μοιράζω την κάρτα μου σε ένα σεμινάριο σε ξένο κράτος προς άγρα πελατών (!). Αν εσύ θέλεις να υποστηρίξεις κάτι τέτοιο, κάντο. Απλά
     
  11. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Είναι χαζό να υποστηρίξει κανείς ότι μοιράζω την κάρτα μου σε ένα σεμινάριο σε ξένο κράτος προς άγρα πελατών (!). Αν εσύ θέλεις να υποστηρίξεις κάτι τέτοιο, κάντο. Απλά[/QUOTE]

     
  12. Kamra

    Kamra Regular Member

    Απάντηση: Βιασμός - Κακοποίηση...

    Δωρεάν για τις γυναίκες, επι πληρωμής απο τον δήμο εσυ ομως.
    Και οσο για τις καρτες μην ξεχνάς ότι ήμουν παρών. Αν δεν θύμασαι εσύ καλά να σου θυμήσω εγώ λοιπόν... Ενώ μοίραζες τις κάρτες σου, σε ρωτάει μια απο τις συμμετέχοντες γιατί τις μοιράζεις απο την στιγμή που η σχολή σου είναι Αθήνα και η απάντηση σου ήταν για να σε κάνουν "φίλο" στο Facebook.
    Τακτική το να παραβλέπουμε πως έχουν τα γεγονότα και να τα ερμηνεύεις κατά όπως σε βολεύει...
    Και ότι είδα και άκουσα συγνώμη αλλά δεν μπορεί να αμφισβητηθεί..
    Διαφήμηση και αυτοπροβολή...Δεν είναι κακό να το παραδεχτείς, εξάλλου επαγγελματίας δεν εισαί?
     
Thread Status:
Not open for further replies.